Spotkanie otworzyła wicestarosta złotowski Małgorzata Sameć, która życzyła wszystkim uczestnikom, osiągnięcia, jak najlepszych wyników sportowych oraz dobrej zabawy. Do stolicy powiatu zjechali uczniowie z terenu powiatu złotowskiego. Swoje reprezentacje wystawiła: Lipka, Stawnica, Skórka, Krajenka, Sypniewo (gmina Jastrowie), Głubczyn, Jastrowie, Tarnówka i miasto Złotów – SP nr1 i SP nr3, a także Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Krajence, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jastrowiu i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jastrowiu. Młodzież zmagała się w kilku konkurencjach lekkoatletycznych: biegi, skos wzwyż, skok w dal, rzut dyskiem i rzut oszczepem.
Medale wręczali: wicestarosta Małgorzata Sameć, członek Zarządu Powiatu Złotowskiego Wiesław Fidurski oraz dyrektor POPP Aldona Chamarczuk.
Oto medaliści Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Złotowskiego:
Bieg 100 m kobiet
I miejsce – Kaja Drobczyńska rocznik - SP Lipka - 13,79 s
II miejsce – Laura Kozłowska - PSP Głubczyn – 14,38 s
III miejsce – Jagoda Bińkowska - Skórka - 15,21 s
Bieg 100m mężczyzn
I miejsce – Adam Warzewski - PSP Głubczyn - 12,91 s
III miejsce – Tomasz Budnik - 1 Złotów – 14,60 s
II miejsce – Jakub Bieruta – Tarnówka – 13,46 s
Skok w dal kobiet
I miejsce – Nikola Widawska – Skórka – 4,41m
II miejsce – Jagoda Bińkowska – Skórka – 3,89m
III miejsce – Kaja Martyn rocznik - SP Lipka - 3,73m
Skok w dal mężczyzn
I miejsce – Adam Warzewski – Głubczyn - 5,14m
II miejsce – Brajan Kiełpiński - 1 Złotów - 5,10m
III miejsce – Filip Wiśniewski 2007 MOS Krajenka – 4,76m
Skok wzwyż kobiet
I miejsce – Kaja Drobczyńska - SP Lipka – 145cm
II miejsce – Hanna Kwiatek - Tarnówka – 130 cm
III miejsce – Laura Kozłowska – Głubczyn – 120 cm
Skok wzwyż mężczyzn
I miejsce – Przemysław Włodarczyk – Skórka – 155cm
II miejsce – Gabriel Dobber – UKS Olimp Skórka – 150cm
III miejsce – Filip Wiśniewski – 150cm
Bieg 600m kobiet
II miejsce – Amelia Michalska – Krajenka – 2:45,20 min
I miejsce – Kaja Martyn – SP Lipka – 2:07,59 min
Bieg 600m mężczyzn
I miejsce – Filip Wiśniewski – MOS Krajenka – 1:47,58min
II miejsce – Krystian Wójtowicz – Tarnówka – 1:49,16min
III miejsce – Miłosz Pańczyniak – Tarnówka – 1:51,16min
Pchnięcie kulą 3kg kobiet
I miejsce – Zuzanna Rymon – Lipińska – 7,90m
II miejsce – Klaudia Czuba 2007 r. – Sypniewo –7,50m
III miejsce – Wioleta Kołodziejska – Skórka 2008 – 6,35m
Pchnięcie kulą 5kg – mężczyzn
I miejsce – Mikołaj Hałuszko – Sypniewo – 9,65m
II miejsce – Paweł Klimczyk – Sypniewo – 9,35m
III miejsce – Jakub Bieruta – Tarnówka – 9,10m
Rzut oszczepem kobiet 500g
I miejsce – Zuzanna Rymon – Lipińska – 1 Złotów – 19,60m
II miejsce – Aleksandra Mackiewicz – 14,95m
III miejsce – Nicola Widawska – Skórka – oszczep – 14,80m
Rzut oszczepem 600g mężczyzn
I miejsce – Filip Wiśniewski – 32,20m
II miejsce – Jacek Deresz – Skórka – 29,00 m
III miejsce – Mateusz Potecki – Skórka - 26,80m
300M Kobiet
I miejsce - Karolina Szefler – SP Lipka - 51,29s
II miejsce – Tamara Krajniak – SOSW Jastrowie – 52,24s
III miejsce – Katarzyna Orłowska – MOW Jastrowie – 53,27s
300M mężczyzn
I miejsce – Brajan Kiełbiński – 1 Złotów – 43,86s
II miejsce – Łukasz Ormiński – 1 Złotów – 44,25s
III miejsce – Mikołaj Hałuszko – Sypniewo – 45,03 s
Rzut dyskiem 750g kobiet
I miejsce – Roksana Kamińska – Krajenka – 25,10
II miejsce – Wioleta Kołodziejska – Skórka – 21,10
III miejsce – Aleksandra Mackiewicz – Skórka – 17,10
Rzut dyskiem 1kg mężczyzn
I miejsce – Aleksander Szafrański – Tarnówka – 18,20 m
II miejsce – Oliwier Kanigowski – Skórka – 17,10 m
III miejsce Michał Malinowski – Tarnówka – 17,03 m
Bieg 1000m kobiet
I miejsce – Natalia Miłkowska – Głubczyn – 4:38,26min
Bieg 1000m mężczyzn
I miejsce – Jakub Kulpa – 1 Złotów – 3:10,95min
II miejsce Cezary Budnik – Krajenka – 3:16,09min
III miejsce Tomasz Łój – Tarnówka – 3:50,12min
Agnieszka Barabasz
Andrzej Wawruszak
Napisz komentarz
Komentarze