God morgen to po norwesku dzień dobry

  • 02.06.2022, 00:56
  • Janusz Justyna
God morgen to po norwesku dzień dobry
Adam Pulit, burmistrz Złotowa, zachęca do poznawania Norwegii!

Sugeruję zapoznać się z tym zwrotem i zapamiętać - pisze złotowski burmistrz - bo dzięki pozyskanym Funduszom Norweskim udało nam się pozyskać również partnera Norweskiego z Miasta Elverum. Wcześniej mieliśmy przyjemność prowadzić rozmowy online, jednak podczas wczorajszej i dzisiejszej konferencji bilateralnej w Warszawie mogliśmy w końcu porozmawiać face to face, a już dzisiaj zabieramy naszych gości i ruszamy w drogę powrotną aby pokazać im nasz piękny Złotów i uzgodnić wspólne działania. Jest to pierwsza z kilku zaplanowanych wizyt przedstawicieli z Elverum w Złotowie. Liczymy, że wymiana doświadczeń umożliwi rozwój naszego miasta i powoli na nawiązanie konkretnych relacji z mieszkańcami.

Zachęcam tych Złotowian do kontaktu, którzy chcą się włączyć w tworzenie tej relacji.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 03.06.2022, 05:59
Może by w ramach przyjaźni przysłali trochę paliw do Złotowa?
zawsze będą mile widziani
zawsze będą mile widziani 02.06.2022, 11:02
Pozdrawiamy i witamy serdecznie gości z Norwegii.Brawo Burmistrzu,Adamie Pulit.
Norwegia to zimny z fiordami kraj ale życzliwi,wspaniali ludzie tam żyją.Znam kilka osób,którzy pracują w Norwegii przy sadzeniu i zbieraniu warzyw,mają maliny na małych krzewach a bardzo wielkie i bardzo smaczne..Bardzo dobrze zarabiają,nie popędzają ich,to nie praca na akord.Dobre warunki zakwaterowania tam mają.Zarobki lepsze niż u sąsiadów.Pobudowali domy ,za prace w Norwegii ale jeden w grupie musi znać język angielski,czy dziewczyna czy chłopak.
Norwegia powinna należeć do Unii Europejskiej ponieważ pomagają innym krajom,stworzyli Fundusze Norweskie,z których i my jako miasto Złotów też z tych Funduszy Norweskich skorzystaliśmy.
Bardzo dziękujemy Norwegom za dobre serca.
Życzymy miłego pobytu w Złotowie.
Pinokio
Pinokio 02.06.2022, 12:08
ale Norwegia to zaprzańcy, nie dzielą się z innymi kasą zarobioną za ropę i gaz
pio
pio 02.06.2022, 12:29
Pinokio nie kłam bo ci sie jeszcze wiecej noc wydłuzy.
A ty czym sie dzielisz z Rodakami? leniem jestes.

Pozostałe