Ciekawe wykłady

  • 27.05.2022, 22:50 (aktualizacja 28.05.2022, 11:04)
  • Janusz Justyna
Ciekawe wykłady
Nieoficjalnie Turniej Husarski o Ognistą Kulę Grudzińskiego w Złotowie już ruszył!

Dzisiaj w Zagrodzie Krajeńskiej odbył się pierwszy punkt programu turnieju - wykłady o tematyce historycznej. Prof. Andrzej Kowalski podzielił się swoją rozległą wiedzą na temat zamku na półwyspie, który w 1657  roku zburzyło wojsko szwedzkie. Kapitalną informacją jest fakt, że na zamku w Złotowie mogła przebywać żona króla Jana II Kazimerza Wazy, Maria Ludwika Gonzaga!!! Niemniej ciekawy był wykład Jerzego Jelonka na temat historii rodu Grudzińskich, dawnych władców Złotowa. Grudzińscy, jak opowiadał p. Jerzy, byli tak bogaci, że zabraniano im dalszego bogacenia się...

Zapraszamy na kolejne dni turnieju!  

Sobota, 28 maja 2022 r.

15.00 – Inauguracja Turnieju, plac Paderewskiego

- odsłonięcie muralu, ul. Kościelna

16.00 – Pokaz, turniej husarski, Półwysep Rybacki

- żywa lekcja historii

19.00 – uroczysta msza święta, kościół pw. WNMP

 

Niedziela, 29 maja 2022 r.

Półwysep Rybacki

12.00 – pokaz, turniej husarski

- żywa lekcja historii

15.00 – koncert zespołu „Roderyk”

Zakończenie turnieju!

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miłośnik historii
miłośnik historii 29.05.2022, 10:47
Wykłady w szopie czy w stodole? To jakiś żart?! Jak nie stodoła, to kaplica cmentarna (w styczniu była tam promocja książki, koncert!). Kto ma takie pomysły? Kaplica ok. i zagroda ok., ale po co na siłę robić z nich sale koncertowe czy wykładowe? Słuchaczom minimum wygody się też należy, bo inaczej poza p. Basią i p. Pawełkiem już nikt nie przyjdzie. A szkoda.

Pozostałe