Ślubowanie na komendzie

  • 11.01.2022, 15:56
  • Janusz Justyna
Ślubowanie na komendzie
Szeregi wielkopolskiej Policji zasilili kolejni funkcjonariusze. W Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie nowo przyjęty do służby policjant złożył uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno pozostanie w jego pamięci.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie 11 stycznia br. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Z zachowaniem rygorów sanitarnych Ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w w Złotowie insp. Robert Chwedczyk, który przywitał ślubującego, a następnie życzył satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

W dalszej części wybrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Nowy policjant po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączy do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

KPP Złotów

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józek Kopytko
Józek Kopytko 12.01.2022, 20:20
Do Policji idą osoby które w tzw cywilu byłyby nic nie wyróżniającymi się członkami społeczeństwa. Taki jeden z drugim dostaje wielkie przywileje, jest praktycznie ponad prawem, może zawsze liczyć na obronę przełożonych, więc uderza takiemu woda sodowa do głowy. Najlepiej unikać z takim jakichkolwiek kontaktów bo jak wiadomo ,,każde wypowiedziane słowo może obrócić się przeciw tobie'', czyli bardzo ograniczone zaufanie. Potem w sile wieku pełna emerytura, zdrowie i ,,kwalifikacje'' na dorabianie.
ale ci żal
ale ci żal 13.01.2022, 13:05
Przez zazdrość piszesz źle o Policji.Gdybyś miał wyższe wykształcenie,był prawego charakteru i uczciwy oraz wysokiego wzrostu to tez mógłbyś być Policjantem.
do powyzej
do powyzej 13.01.2022, 23:00
45-letni kickbokser Łukasz Rafałko został zatrzymany przez pomyłkę przez poznańskich antyterrorystów w czerwcu 2012 r. Funkcjonariusze ciężko pobili mężczyznę. Mężczyzna miał być wyciągnięty przez antyterrorystów przez okno, powalony na ziemię, kopany po brzuchu i głowie. - Nie powiedzieli, dlaczego mnie zatrzymują. Dopiero gdy leżałem na ziemi i byłem kopany, wspominali coś o bójce, w której miałem uczestniczyć. Kazali mi się przyznać. Nie mogłem tego zrobić, bo w żadnej bójce nie uczestniczyłem - mówił Rafałko, Mężczyzna wyliczał, że był kilkadziesiąt razy rażony paralizatorem m.in. w nogi, plecy, genitalia, okolice odbytu. - Do komendy ciągnęli mnie jak psa, bo nie mogłem już chodzić. Zdarłem sobie kolana. Wlekli mnie na górę. Głowę kazali trzymać nisko, a jak podnosiłem, to dostawałem pięścią w twarz. Rzucili mnie pod ścianę, kopali i bili pięściami. Kazali stać pod ścianą tyłem do nich w rozkroku z pochyloną głową. Kopali po jądrach - mówił kickbokser. Gehenna miała się skończyć, gdy jeden z policjantów zwrócił się do antyterrorystów, by zostawili mężczyznę w spokoju. Rafałkę przewieziono do szpitala, gdzie m.in. zszyto mu głowę. Jak mówił, w związku z rażeniem paralizatorem nie miał czucia w jednej nodze i palcach jednej z rąk. Musiał też korzystać z pomocy psychologa i psychiatry.
bywa i tak
bywa i tak 14.01.2022, 11:04
w Holandii policja Polaka skuła i leżał na ziemi,twarzą do ziemi a psy wygryzały Polakowi łydki.Policja nie reagowała.Polak dziś jest na wózku inwalidzkim i apeluje do polskiego Rządu o pomoc.Jest inwalidą przez policję a chciał zarobić sobie w Holandii ale wieczorem wyszedł po papierosy i 13latkom zwrócił uwagę a małolaty zadzwonili na policję.
W Kanadzie po użyciu paralizatora przez policję Polak zmarł.
Czasami w Policji pracują sadyści.
do bywa i tak
do bywa i tak 14.01.2022, 12:11
Nie porównuj polskiej policji do holenderskiej czy kanadyjskiej, polska policja ma być patriotyczna, narodowa, katolicka, a jest na usługach władzy totalitarnej, czyli też sadyści mający odchyłki od normy.
nie obrażaj mnie
nie obrażaj mnie 15.01.2022, 12:27
To ty szkalujesz naszą,polską policję a nie ja.Ja tylko przytoczyłem wiadomość przeczytaną z internetu i nikogo nie obrażałem Po takiej wiadomości ,nasunęło mi się stwierdzenie,że sadysci bo jak można patrzeć jak psy wyszarpują mięso człowiekowi ,żywemu z nogi a policja nie reaguje jak Polak krzyczał pomocy.Nie odwracaj kota ogonem.
Nienawiść do Policji naszej cie przerasta.
Może jesteś niebezpieczny?
do obrażalskiego
do obrażalskiego 15.01.2022, 21:28
Jak piszesz to jest twoja Policja, nie nasza, twoja i Kaczyńskiego. Od 1989 r. odbudowywano dobre imię tych służb po niesławnej MO, ale pod rządami PiS wszystko wróciło do czasów PRL, główna rola Policji jak kiedyś MO służyć władzy, nie społeczeństwu. Do tej formacji dostają się ludzie przypadkowi, ich szkolenie, sprawność fizyczna i psychologiczna to paranoja. Taki jeden z drugim skoczyłby swą karierę zawodowa jako pomocnik pomocnika murarza, albo pomocnik pomocnika stolarza, ale jako funkcjonariusz Policji dostaje przywileje i władzę, więc odbija takiemu w dekiel. Służby specjalne winny służyć społeczeństwu, a nie je represjonować bo przełożenie sobie tak życzą (aby złapać punkty i zadowolić polityków).
do powyżej
do powyżej 13.01.2022, 21:04
Co ty bredzisz? W Policji ludzie z wyższym wykształceniu, prawego charakteru i uczciwi uraz wysokiego wzrostu, do tego bardzo urodziwi? Tam idą nygusy którzy chcą być kimś, olewani w swym dotychczasowym środowisku, którzy z trudnością ukończyli szkołę podstawową. Ukończy taki kilkutygodniowy kurs i władza całą gębą, nikt z ambicjami i honorem nie zhańbi się pójść na wroga społeczeństwa.
miasto dla psów czy dla ludzi ?
miasto dla psów czy dla ludzi ? 12.01.2022, 12:23
Policja nie zajmuje się psami ponieważ Straż Miejska powinna zrobić porządek ,raz na zawsze z psami i ich właścicielami,głównie.Pan Sikora w Urzędzie Miejskim w ogóle tę sprawę odłożył na bok.A nie powinien.
Kurs z prawem do prowadzania psa w przestrzeni publicznej dla włascicieli psów powinni otrzymać ich własciciele,za opłatą.
Nie może być tak ,żeby każdy przechodzień bronił się od psa,którego właścieciel idzie za psem ,gdzie pies chce i śmieje się,że pies przechodnia obwą***e i może ugryśc,gdy psu nie spodoba sie zapach lub poczuje mięso w torbie u przechodnia.
Jeszcze gorzej jest na promenadzie,luźno biegają psy gdzie chcą,nie sprzątają(głównie meżczyźni a psy niezaszczepione.Jakim prawem tam rzadza psy ? czy promenada to jest wybieg dla psów ? czy przestrzeń dla ludzi do spacerów i rekreacji? Psy zawojowały miastem.
wrrrrr....
wrrrrr.... 13.01.2022, 10:20
ty jakąś obsesję masz ,idż zapisz się do doktora zapewne znajdzie jakieś lekarstwo...
gdzie szczepienia psów?
gdzie szczepienia psów? 12.01.2022, 12:42
Polski Ład wprowadził od 1stycznia 2022r obowiązkowe szczepienia dla psów i kotów w całej Polsce bo zarażają.
Plakatów o szczepieniach na tablicach ogłoszeń,brak.
zeus
zeus 11.01.2022, 16:33
"chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny" no właśnie. Kiedy pierwsze mandaty za brak kagańców? Koledzy już się wykazali znajomością przepisów jaki i roty.

Pozostałe