Śmierć na miejscu

  • 28.12.2021, 18:01 (aktualizacja 28.12.2021, 19:02)
  • Janusz Justyna
Śmierć na miejscu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w godzinach wieczornych w poniedziałek 27 grudnia br. na drodze powiatowej nr 1022P, na trasie Nowa Wiśniewka – Łąkie. Wstępnie ustalono, że 19 - letni kierowca Forda Mondeo z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku miejscowości Łąkie, po przejechaniu lewego pasa ruchu zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. W zdarzeniu drogowym kierowca Forda Mondeo poniósł śmierć na miejscu.

asp. sztab. Jacek Jackowski

KPP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Murzyn
Murzyn 01.01.2022, 10:48
Młody jechał po śmietanę z wodą do Złotowa
Rob
Rob 31.12.2021, 09:48
Dlaczego wszyscy piszecie że to wina drzewa (bo akurat tam rośnie), śliskiej drogi i tego, że ktoś zaniedbał obowiązek i nie posypał. Małolat skończył na drzewie bo zapier.dalał jak idiota na śliskiej drodze wierząc w swoje nieskończenie wysokie umiejętności prowadzenia auta, mimo że to była jego pierwsza zima jako posiadacza uprawnień do kierowania samochodem- celowo nie używam określenia "kierowca". Jest zima, jest śnieg- jest/może być ślisko! To nie wstyd jechać powoli! Jako człowiek z prawem jazdy od 30 lat i przebiegiem ponad 2 mln km powiem tak: Dla naszego wspólnego dobra MYŚLMY ZA KIEROWNICĄ!!!
Janek
Janek 31.12.2021, 18:13
A samo sedno!
złotowianin
złotowianin 29.12.2021, 14:36
dla zgłębienia tematu obowiązku utrzymania zimowego dróg przez ich zarządców (w zależności od kategorii drogi publicznej) w aspekcie prawnym odsyłam do artykułu https://repozytorium.amu.edu.p… 2(6)2014_Jedrzej_Bujny_Anna_Kudra.pdf
Wyrazy współczucia dla najbliższych ofiary wypadku.
ten drugi.
ten drugi. 29.12.2021, 21:29
Ja myślę, że powiat powinien wprowadzić bezpłatne dyżury dla wszystkich firm posiadających pługi i piaskarki w powiecie. Załatwiliby obowiązek utrzymania dróg, a i budżet by podreperowali.
Z aptekami to działa, to tutaj też powinno.
kgw
kgw 28.12.2021, 20:57
Wydaje się, że wyjaśnienie "niewyjaśnionych przyczyn" zjechania na prostym odcinku stanowią odbijające się od drogi jak w lustrze światła reflektorów. Zima jak zwykle zaskoczyła drogowców, a kierowca nie dostosował prędkości do warunków. Szkoda czyjegoś życia z powodu lenistwa lub czyjejś pozornej oszczędności. Kierując się tą logiką, każde złamanie nogi przechodnia przed czyjąś posesją powinno być podobnie traktowane. Po co odśnieżać przed domem? Niech piesi dostosują prędkość do warunków. Stawiajmy znaki przed domami: "zwierzęta gospodarskie", "śliska jezdnia", "inne niebezpieczeństwa". W przypadku problemów możemy zrzucić winę na brak czyjejś ostrożności.
aser
aser 28.12.2021, 20:45
Co tu wyjaśniać. Przecież na foto widać jaka jest droga. Skoro płacimy podatek drogowy w paliwie to już czas by odpowiedzialni za utrzymanie dróg ( za co mają płaconą pensję) odpowiadali przed sądem. Nie może być tak, że płacimy za coś czego nie otrzymujemy. Nosi to co najmniej znamiona oszustwa.
Drogowiec
Drogowiec 28.12.2021, 20:57
aleś ....... jak łysy o asfalt. 500+ trzeba z czegoś płacić...
A tak poważnie, to podatek drogowy przeznacza się na budowę dróg, a nie na ich utrzymanie. Nie da się utrzymywać lokalnej drogi tak jak autostrady. Na to cały budżet powiatu by nie starczył! Więc jest to ekonomicznie nie uzasadnione! Owszem, śmierć to tragedia, ale gdyby dostosował prędkość (jeżeli to ona jest przyczyną) do stanu drogi to być moze by uniknęło by się tej tragedii.
Jest ślisko - jedź ostrożnie. I tyle!
wika
wika 29.12.2021, 16:42
Ty żeś dopiero z rozpędu w rynnę trzepnął. Podatek drogowy jest na utrzymanie drogi w należytym stanie. Poczytaj sobie ustawę.
PZL
PZL 28.12.2021, 21:41
Co za debilem trzeba być żeby takie rzeczy pisać. Cymbały z zarządów dróg niech rusza dupę i sypią zakichany obowiązek. Kogo obchodzi wasz budżet. Nikt nie mówi o utrzymaniu jak autostradę to chodzi o podstawowe czynności których nie wykonano. Proponuję palnąć się tak poważnie głową w ten lód to może róż wróci wam na miejsce. Zapiepszac i sypać drogi ...
zarządca
zarządca 29.12.2021, 10:38
Piasek, sól, pracownicy, paliwo - wszystko kosztuje. Co ma zrobić zarządca drogi, jeśli nie ma pieniędzy na codzienne sypanie wszystkich dróg? Może państwo niech zwiększy dotacje, a naród obciąży jakimś dodatkowym podatkiem. Wtedy będziesz krzyczał, że podatki za wysokie. Mój drogi, zarządca drogi robi tyle na ile go stać, ani mniej ani więcej. A malkontenci pozostaną malkontentami.
wert
wert 29.12.2021, 16:39
A kogo z urzędasów obchodzi czy masz skąd masz wziąć pieniądze na podatki. Ich to nie obchodzi. Ty je masz zapłacić i tyle. Więc nie chrzań tutaj, że nie mają pieniędzy. Idąc tokiem twojego myślenia. Płacisz za chleb? Płacisz. A wcale go nie powinieneś dostać. Jak tak wszyscy będą podchodzić do życia to tak będzie jak jest obecnie. Czas już z tym skończyć, że osoba na stanowisku bierze tylko wypłatę i za nic nie odpowiada. Płacisz masz prawo wymagać.
PZL
PZL 29.12.2021, 17:08
Dokładnie! Kierowca płaci już haracz zwany podatkiem np w paliwie, więc to nie jest wytłumaczenie. Niech zwiększa budżet. Droga ma być bezpieczna i tyle w temacie. O czym ta dyskusja, droga nie utrzymana i nie ma o czym dyskutować. Standardy a i owszem są ale oprócz tego jeszcze jest czyjeś życie.

Pozostałe