Rekordowy budżet gminy Lipka

  • 28.12.2021, 10:05
  • Janusz Justyna
Rekordowy budżet gminy Lipka
Przyszłoroczny budżet Gminy Lipka został zaplanowany w kwocie opiewającej na 34 mln zł po stronie wydatków. Na inwestycje przewidziano aż prawie 11 mln zł z perspektywą powiększenia tej kwoty jeszcze o dodatkowe 3 mln zł. Zważywszy na ilość planowanych na przyszły rok inwestycji, budżet ten bez wątpienia należy uznać za historycznie wysoki

Wśród najważniejszych planowanych zadań znalazła się w nim m.in. budowa drogi w Potulicach Nowych (1 500 000 zł), dalsza budowa kanalizacji sanitarnej i rozdzielczej sieci wodociągowej Łąkie – Kiełpin (1 792 000 zł), modernizacja stacji uzdatniania wody wraz z infrastrukturą wodociągową w Debrznie Wsi (700 000 zł), utworzenie Centrum Sportowo-Turystycznego w Łąkiem - I etap (2 603 000 zł), budowa Centrum Usług Społecznych i Zdrowotnych - I etap (250 000 zł), informatyzacja Urzędu Gminy Lipka w ramach projektu Cyfrowa Gmina (kwota 164 700 zł, całość dotowana z UE), ciąg dalszy budowy hali sportowej (3 520 000 zł). W przyszłorocznych planach znalazł się także szereg mniejszych inwestycji, nie mniej jednak bardzo istotnych dla wszystkich gminnych miejscowości: budowy wiat rekreacyjnych, dobudowa oświetlenia i remonty w kilku salach wiejskich.

Budżet ten został przyjęty przez radnych na sesji budżetowej, która odbyła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jednogłośnie.

UG Lipka

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maker
Maker 08.01.2022, 09:51
Wszyscy chwalą kwotę ale największą część inwestycji i to nie tylko w tym roku budżetowym to pochłania moim zdaniem zupełnie niepotrzebna hala sportowa. Będzie to niestety już na dziesiątki lat spore obciążenie budżetowe które nie ma wymiernych korzyści społecznych i Maker
Gratulacje i oczekiwanie
Gratulacje i oczekiwanie 28.12.2021, 16:01
Też gratuluję samorządowi gminy Lipka i Lipki. Widać mała miejscowość a może tak wiele. Duża w tym zasługa posłanki PiS pani M. Kubiak, myślę że wszyscy to widzą. Cóż można pozazdrościć. Być może burmistrz miasta Złotów weźmie sobie do serca ile można zrobić wspólnie dla mieszkańców i złoży mandat burmistrza a zajmie się działalnością na rzecz wsi w której mieszka. Jako leśniczy pewnie będzie mial łatwiej zarządzać obszarami wiejskimi. Miasto to jednak nie wieś. Może warto spróbować. Dajmy miastu Burmistrza z naszego Miasta.
Gratulacje
Gratulacje 28.12.2021, 12:46
13 milionów na inwestycje we wsi Lipka,Brawo panie Wójcie Prz.Kurdzieko.Jestescie wzorem dla innych wsi a nawet dla Złotowskiej Rady Miasta.Dobrego Nowego Roku w Rozwoju gminy.I to bez kłótni...nie do wiary..

Pozostałe