„Oddając krew – ratujesz życie”...

  • 23.11.2021, 12:04
  • Janusz Justyna
„Oddając krew – ratujesz życie”...
... to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 60 lat – od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i promocją idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

„Oddając krew – ratujesz życie” – to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 60 lat – od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i promocją idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Polski Czerwony Krzyż to organizacja zrzeszona w jednym z najstarszych w historii ludzkości, największym ogólnoświatowym ruchu humanitarnym. Jej misją jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.

17 listopada br. Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Małgorzata Sameć, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Krzysztof Doroszuk mieli okazję osobiście wręczyć symboliczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie dla Pana Janusza Kuleszy, wieloletniego Prezesa Złotowskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Takie spotkania są wspaniałą lekcją historii oraz okazją, aby docenić wyjątkową formę pomocy drugiemu człowiekowi jaką jest DAR SERCA – DAR KRWI.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe