Amatorzy kolekcjonerskiego wina

  • 19.11.2021, 22:06
  • Janusz Justyna
Amatorzy kolekcjonerskiego wina
Trzech mężczyzn ukradło 28 butelek wina kolekcjonerskiego z piwnicy domu w Krajence. Pierwszy zatrzymany miał przy sobie dziesięć butelek trunku. Co stało się z pozostałymi, nie potrafili logicznie wytłumaczyć kolejni zatrzymani sprawcy. Wszyscy usłyszeli już zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności

15 listopada nad ranem, mieszkaniec Krajenki powiadomił Dyżurnego złotowskiej jednostki, o ujęciu złodzieja, który go okradł. Policjanci którzy przybyli na miejsce potwierdzili że doszło do kradzieży i zatrzymali mężczyznę - mieszkańca Krajenki. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie sklepową torbę ze skradzionymi rzeczami. Jeszcze tego same dnia okazało się że sprawców było trzech, a sprawa dotyczy kradzieży kolekcjonerskich trunków. Łupem złodziei padło łącznie 28 butelek wina z różnych części Europy. W Komisariacie Policji w Krajence ustalono przebieg całego zajścia.

Pokrzywdzony będąc w domu około godziny 5 rano, usłyszał hałas dobiegający z piwnicy. Odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który gromadził w piwnicy. Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta.

W torbie przy zatrzymanym było 10 butelek wina, które wróciły do pokrzywdzonego.

Kwestią czasu było zatrzymanie pozostałych złodziei, którzy znani byli krajeńskim policjantom jako smakosze alkoholowi. Obawą mundurowych pozostawał fakt, w jakim stanie mogą się znajdować oraz ile skradzionego alkoholu uda się odzyskać.

Niespełna w 24 godziny kryminalni z Krajenki, zatrzymali amatorów drogiego wina, którzy nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałym alkoholem.

Cała trójka odpowie za kradzież mienia, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Damian Pachuc

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe