Nowy Ład w powiecie złotowskim

  • 25.10.2021, 11:55 (aktualizacja 29.10.2021, 23:48)
  • Janusz Justyna
Nowy Ład w powiecie złotowskim
Na liście samorządów, którym polski rząd przyznał dofinansowanie w ramach programu Nowy Ład jest miasto Złotów z kwotą 3 400 000 zł na budowę przedszkola. Na liście są też inne samorządy powiatu złotowskiego

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Do samorządów województwa wielkopolskiego na strategiczne inwestycje trafi 1 980 055 704,53  zł.

Wnioski samorządów o finansowanie w ramach funduszu oceniała Komisja ds. wsparcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na podstawie rekomendacji komisji Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania z programu. Kolejny nabór wniosków dla samorządów ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przyczyni się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, poprawy warunków życia obywateli, a także powstawania nowych miejsc pracy.

WUW Poznań

 

Inne dofinansowania w naszym powiecie:

Jastrowie:

budowa świetlicy przy OSP Sypniewo - 1 000 000 zł

przebudowa ciągów rowerowo-pieszych w Jastrowiu - 1 500 000 zł

Krajenka:

Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Skórka - 1 700 000 zł

Przebudowa ciągów komunikacyjnych oraz placów przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Krajence wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych - 1 453 500 zł

Lipka:

Przebudowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w Gminie Lipka - m. Nowe Potulice - 2 850 000 zł

Utworzenie Centrum Sportowo-Turystycznego Łąkie - 4 500 000 zł

Okonek:

Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Okonku - 10 500 000 zł

Tarnówka:

Budowa przedszkola i żłobka w miejscowości Tarnówka - 4 200 000 zł

Zakrzewo:

Budowa kanalizacji w Śmiardowie Złotowskim - 3 515 000 zł

Przebudowa drogi gminnej w Poborczu - 4 818 397,33 zł

Gmina Złotów:

Budowa sali wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Nowiny - 1 350 000 zł

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w miejscowościach Bielawa, Krzywa Wieś i Grodno - 2 850 000 zł

Powiat Złotowski:

Kompleksowa modernizacja budynku CKZiU w Złotowie przy ul. 8-go Marca, w tym poprawa efektywności energetycznej i montaż paneli fotowoltaicznych - 4 200 000 zł

Przebudowa drogi powiatowej nr 1012P na odcinku Borucino- Podgaje - 9 000 000 zł

 

 

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
My Naród
My Naród 06.11.2021, 07:59
LISTA HAŃBY! Oto nazwiska 25 polskich zdrajców folksdojczów europosłów, którzy zagłosowali „ZA” rezolucją przeciwko Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Magdalena Adamowicz

Bartosz Arłukoiwcz

Marek Balt

Marek Belka

Robert Biedroń

Jerzy Buzek

Włodzimierz Cimoszewicz

Jarosław Duda

Tomasz Frankowski

Andrzej Halicki

Krzysztof Hetman

Dauta Huebner

Adam Jarubas

Jarosław Kalinowski

Ewa Kopacz

Łukasz Kohut

Janusz Lewandowski

Bogusław Liberadzki

Elżbieta Łukacijewska

Leszek Miller

Janina Ochojska

Jan Olbrycht

Radosław Sikorski

Sylwia Spurek

Róża Thun
Kuba
Kuba 02.11.2021, 10:55
Większego złodziejstwa niż za Pisu nie było w Polsce nigdy nawet za komuny. Mam nadzieję że wszyscy pisowscy aferzyści jak np Obajtek, Sasin, Ziobro, Kaczyński, Kuchciński, Morawiecki, Rydzyk itp. trafią za kraty a afery zostaną rozliczone co do jednej :)
on
on 03.11.2021, 11:43
Kuba masz racje.Nigdy ,żaden rząd nie zadłużył tak Polski .Obecnie Polska ma najgorszego w Europie prezesa NBP,który drukuje puste pieniądze bez pokrycia w złocie ale dają,rozdają za darmo pieniądze aby zdobyć głosy bo dalej chcą rządzic.Połowa posłów ma spakowane pełne walizki dolarów aby za Baksikiem i Gąsiorowskim zwiać i uchronić się przed Sądem.
Prawda
Prawda 05.11.2021, 06:11
do on - matole mamy w Polskim Banku ponad 300 ton złota , jeszcze raz 300 ton złota w Polskim Banku w Polsce !!! A za czasów słusznie minionych tj rządów folksdojcza tuska mieliśmy w Angielskim Banku 90 to złota !!
z głupim nie da się dyskutować
z głupim nie da się dyskutować 05.11.2021, 11:42
Prawda? to kłamstwo.Z głupim takim jak ty pisowcu nie bedę dyskutować.
Powiem ci cepie.że właściciele Firm nie moga eksportowac i zarabiać bo najgłupszy prezes wciąż utrzymuje drogi dolar.PiS niszczy polską gospodarkę.
złotowiak
złotowiak 06.11.2021, 07:54
do debila POwyżej !!Euro stoi bardzo wysoko więc eksport opłaca się jak ta lala jasne !!
Tubylec
Tubylec 03.11.2021, 11:17
Kuba do psychola marsz !!
Złotowiak
Złotowiak 01.11.2021, 08:13
ta stron internetowa to typowy sok z buraka , bo cenzurowanie folksdojczów zdrajców głosujących przeciw Polsce i Polaków jest celowo usuwane by Złotowianie o tej haniebnej zdradzie nic nie wiedzieli !!!
Ktoś
Ktoś 27.10.2021, 21:29
To, że nie macie pojęcia o ekonomii, kreatywnej księgowości, długu publicznym to jeszcze mogę zrozumieć, ale tego, że nie widzicie jak PIS na naszym oczach w biały dzień kradnie i kłamie, to już zrozumieć nie umiem. Ja jestem emerytem i mam to "gdzieś". WAS młodszych nie rozumiem, bo zaraz będziecie siedzieli w zimnie i ciemności, zapomnicie o wyjazdach na wakacje, wożeniu tyłka samochodami, jeść będziecie kiełbasę zwyczajną na najtańszym chlebie posmarowanym margaryną, a RZAD jak zawsze SIĘ WYŻYWI. Aaaaa.... opieka zdrowotna będzie luksusem za duże pieniądze. BRAAWO WY kochający PIS. Do książek - uczyć się!!.
złotowianka
złotowianka 27.10.2021, 06:36
Tusku oddaj 165 miljardów które ukradłeś z OFE złodzieju !!
złotowiak
złotowiak 25.10.2021, 19:02
Brawo PIS ani kroku w tył !! Patologia Obywatelska w senacie z koperciarzem grodzkim będzie blokować Polski Ład !! Ale jakby niemcy kasą posypali to och ach ...
do powyżej
do powyżej 26.10.2021, 12:08
Mateusz Morawiecki wczoraj (25 października) z pompą zapowiedział przekazanie 23 mld zł na wsparcie inwestycyjne dla samorządów. Wszystko w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, który ma być częścią tzw. Polskiego Ładu. - To program, który ma szansę zmienić oblicze naszych miast, wiosek, miasteczek, województw, powiatów, gmin. To wspaniały program, który jednocześnie pokazuje, że niezależnie od różnych problemów, które nas dotykają, idziemy do przodu, że potrafimy budować finansowanie, które daje nam perspektywę rozwoju - zachwalał szef rządu i deklarował, że program rozwiąże problem "Polski dwóch prędkości".
- Mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją. Wczoraj premier ogłosił rozdanie 23 mld zł, a to nie są pieniądze, które rząd znalazł czy zaoszczędził. To linia kredytowa - komentowała w Poranku Radia TOK FM Anna Kornecka z Porozumienia Jarosława Gowina. - Mateusz Morawiecki ogłosił, że w imieniu wszystkich Polaków zaciąga ten dług na pokolenia - dodała była wiceminister rozwoju, która z rządu została wyrzucona za krytykę sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości.
Zdaniem Korneckiej przed nami ciężkie czasy, a wszystko to wiąże się z długofalową strategią obraną przez rząd. Jak tłumaczyła, o ile PiS wytyka, że za czasów koalicji PO-PSL ówczesny minister finansów Jacek Rostowski przekonywał, że "pieniędzy nie ma i nie będzie", o tyle dziś rząd zapewnia, że pieniądze są i ich nie zabraknie.

- Taka jest dewiza rządu PiS, ale trzeba sobie powiedzieć, że przez ostatnie sześć lat rząd funkcjonował tak dobrze, ponieważ poprzedni rząd zaciskał pasa i te pieniądze odkładał. To było niepopularne, ale doświadczony kryzysem wcześniejszy rząd wiedział, że środkami należy gospodarować racjonalnie. Dziś nie mamy żadnych takich oszczędności, za to zaciągamy kolejne kredyty - tłumaczyła Kornecka. I jednocześnie zastrzegła, że nie jest "entuzjastką rządów PO-PSL w całości".
Jak w związku z tym traktować spór Polski z Unią Europejską, w wyniku którego do naszego kraju wciąż nie dotarły żadne pieniądze przeznaczone przez Wspólnotę na odbudowę gospodarek w związku z pandemią koronawirusa? Zdaniem Korneckiej stawianie spraw europejskich na ostrzu noża sondażowo krótkoterminowo przynosi rezultaty korzystne dla PiS. - Ale mamy brak prawie 5 mld euro z pierwszej transzy KPO (Krajowego Programu Odbudowy), którymi moglibyśmy już dziś dysponować na inwestycje, które muszą przecież skończyć się do 2026 roku, więc każdy miesiąc zwłoki to rezygnacja z części tych środków - mówiła była wiceminister. Przypominała, że pieniądze z KPO to nie tylko odbudowa gospodarki po pandemii, ale także prawie 20 mld zł na ochronę zdrowia, transformację energetyczną, elektromobilność i cyfryzację.
- Często używany jest argument, że pieniądze z KPO są pożyczone, a Polski Ład nie - ale tak naprawdę to jest to samo. Pytanie tylko, gdzie i na jakich zasadach pieniądze są pożyczone - w przypadku Polskiego Ładu to są obligacje emitowane przez bank Gospodarstwa Krajowego. Więc wszystkie środki są pożyczone - stwierdziła Kornecka.

Pytana, czy to nie jest tak, że sposobem PiS na wszelkie kryzysy jest pompowanie pieniędzy do systemu, odpowiedziała, że kryzys, którego coraz wyraźniej doświadczamy, może być efektem właśnie takiej polityki. - Dzisiejszy kryzys jest skutkiem tego, że w związku z pandemią, nie tylko w Polsce, bardzo duże środki zostały przetransferowane bezpośrednio do kieszeni przedsiębiorstw lub obywateli. To wygenerowało inflację. Kryzys jest przed nami - dodała rozmówczyni Jana Wróbla.
podaj dalej
podaj dalej 01.11.2021, 12:20
Niestety rosnąca liczba uhonorowanych przez Niemców odznaczeniami i nagrodami renegatów, nienawistne wobec nas i naszych władz wypowiedzi potwierdzają niezrozumiałą dla nas bezkarną obecność V-kolumny i najgorszych zaprzańców w naszym kraju. Pewien odsetek ludzi zeszmaconych, a w tym płatni zdrajcy, to od czasów wdrażania „instrukcji” carycy Katarzyny II ciążące nad nami przekleństwo, kończące się zwykle utratą suwerenności i nawet rozbiorami. Także teraz takich nie brakuje i amoralni łajdacy, aferzyści, prostaccy skandaliści i zwykłe sprzedawczyki, poprzebierani w garnitury i udający polityków, wsparci przez sprzedajnych prawników i nawet sędziów, kłamstwami, szkalowaniem konkurentów w polskojęzycznych łże-mediach oraz oszukańczymi obietnicami dochodzili nawet do najważniejszych stanowisk politycznych, a po ich zasłużonej utracie za wyrządzone „ten kraj-owi” szkody, puściły im już wszelkie hamulce i pokazują swoje prawdziwe „oblicza”… Najwięksi szkodnicy za zdradzieckie usługi dla obcych, zostali „docenieni” i jako „europosłowie” ulokowani na intratnych synekurach unijnych nadal plują jadem na nasz kraj, na którym wcześniej żerowali i się wypaśli… To co oszczerczo wypowiadają np. na wyreżyserowanych przeciwko Polsce spektaklach w PE jest kuriozalnym, najbezczelniejszym obrażaniem naszych władz i demokratycznych instytucji państwa Polskiego i całego narodu! Za najbardziej skrajne, w tym także wyjątkowo chamskie personalne zniewagi powinni odpowiadać karnie, a niektórzy jako jawni wrogowie nawet być specjalną ustawą pozbawieni obywatelstwa i uznani za osoby niepożądane na naszym terytorium! Bezkarność rozzuchwala i zdrajcy robią się coraz bardziej radykalni i bezczelni, a ich liczba zaczyna rosnąć!
do powyżej
do powyżej 26.10.2021, 15:02
terrorystyczna tęczowolewacka stacja radiowa TOK FM autorytet pseudo dziennikarzy i ich niewiarygodnych pseudo fachowców - kornecka że cho cho
do do powyżej
do do powyżej 26.10.2021, 22:12
twój autorytet to bolszewicka propaganda TVPiS i hochsztaplera Rydzyka, wymaglowali tobie mózg dokładnie
do zmany wiele
do zmany wiele 26.10.2021, 12:41
W samo sedno !!! Ale trzeba wyjasnic dlaczego Unia Europejska wstrzymuje dla nas dotacje a inne kraje juz dostały.Otóż,W KRSie Krajowej Radzie Sadownictwa co 10-ty sędzia jest postawiony przez Kaczyńskiego i UE domaga sie przywrócic do orzekania ,zawieszonych sędziów.Tysiace Wyroków w Polsce do powtórki bo zamiast sedziów orzekali politycy.
Unia nas -Społeczeństwo Broni ale jest przeciw rządowi Morawieckiego,przciw Ziobro i Przeciw Kaczyńskiemu. Jak KRS będzie sprostowany,jak będzie zlikwidowana Izba Dyscyplinarna to wówczas Dostaniemy tę dotacje z Unii Europejskiej ale może byc tak,że dostaną je bezpośrednio Samorzady Lokalne w całej Polsce z pominieciem Rzadu i będzie obalenie Rządu PiS.Obalony tez będzie Konkordat bo miliardy złotych z kasy podatników poszło na biskupów i księży.
taka prawda..
do fanatyków PO
do fanatyków PO 27.10.2021, 06:45
Kopiujcie, bo ktoś wszędzie usuwa, a powtarzam, bo ciągle aktualne!: Członkom PO wydawało się, że Tusk jest nieomal takim „królem” Europy, jak naiwni o nim mówili ku jego zadowolenu, a w PO triumfowali przez lata z głosowania 26:1 na tego „króla”, tyle że to był „sukces” jak niedoszłego „pana młodego” zdecydowanie odrzuconego przez narzeczoną, ale nadal za takiego uznawanego przez druhny;) Tymczasem jego dość dwuznaczna pozycja w UE i rzekoma „moc sprawcza” to w istocie tylko wydmuszka, było kilkusezonowe wsparcie Niemiec (kanclerz Merkel) i kilkunastu innych, dla których jest użyteczną marionetką. Wiąże się to co oczywiste z ich maskowanym lekceważeniem i pogardą dla renegata i człowieczka małego formatu… Wystarczy wspomnieć to jego bieganie jak kundelek wokół co ważniejszych polityków, to demonstracyjnie przesadne zaśmiewanie się z ich żartów, ta usłużność jak z ubieraniem Junckerowi marynarki itp. Pobłażliwie traktowano jego i sztubackie zachowania i „dowcipy”, jak horrendalny wygłup z tym pistolecikiem z dłoni za plecami Trumpa… Pomału przestaje już być potrzebny Niemcom, a tym samym innym urzędasom w Brukseli, z czego zapewne przy swoim wrodzonym sprycie zdaje sobie sprawę, ale mając tam wielu znajomych, nadal podtrzymuje mit o swoim znaczeniu w UE, na co dają się nabierać sfrustrowani „politycy” totalsów, tak długo oczekujących na triumfalny powrót swojego wodza na białym rumaku :) Rozczarują się jednak gorzko, bo poza sianiem zła i nienawiści ten osobnik nic nie potrafi i zniknie z polityki i życia publicznego tak jak się pojawił, co najwyżej kontynuując jak już kilku innych rolę pospolitego trolla…
Polak
Polak 26.10.2021, 15:13
nadzwyczajna kasta pseudo sędziów złodziei, na telefon, za telefon ot taki to obraz palestry !! donosy na Polskę przez folksdojczów z PO PSL tęczowego LEWACTWA i nadzwyczajnej kasty kolesiów w togach pokazują NEO TARGOWICĘ , po trupach do władzy !! ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO jasne !! KŁAMAĆ RANO , KŁAMAĆ W POŁUDNIE ,KŁAMAĆ WNOCY, KŁAMAĆ KIEDY WSZYSCY ŚPIĄ . To zasada tych niepolskich polaków koniec i kropka .
do Polak
do Polak 26.10.2021, 22:09
ciągłe oglądanie TVPiS i słuchanie kłamstw Morawieckiego zlasowało twoje szare komórki doszczętnie, do samodzielnego myślenia nie pozostała ani jedna, jedynie kilka do klepania propagandy bolszewickiej
klepie on trzy po trzy
klepie on trzy po trzy 25.10.2021, 19:37
Złotowiak,powiedz ,kiedy Sasin zPiS odda te 70 milionów i wpłaci do kasy Państwa.Takich marnotrawców ma PiS.
Sasina do prokuratury.
Heca,rzekła świeca
Heca,rzekła świeca 25.10.2021, 18:33
Najpierw zabrali a teraz po latach troszkę oddali.
Młody
Młody 25.10.2021, 15:12
Super rząd.

Pozostałe