Kto ma rację?

  • 15.10.2021, 08:20 (aktualizacja 17.10.2021, 19:48)
  • Red
Kto ma rację?

Wczoraj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza miała miejsce debata  pod tytułem "Dlaczego miasto powinno zainwestować 11,7 miliona w realizację całości projektu Złotów Wielkopolskie Zdroje"? Debata to m.in. efekt okrojenia zdobytych przez Złotów Funduszy Norweskich do 18 mln zl. Udział wzięli mieszkańcy Złotowa, radni miejscy oraz burmistrz Adam Pulit. Wiadomo, że  burmistrz chciałby realizacji całości projektu z dołożeniem ok. 12 mln z kasy miejskiej, większość radnych chce, by Złotów pozostał jedynie przy przyznanych 18 mln zł z Funduszy Norweskich. Kto ma rację  i czy debata pomogła wyrobić sobie zdanie w tym temacie? Niedługo sesja Rady Miejskiej, gdzie zapadną decyzje.

Red

Red

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alfa
Alfa 23.10.2021, 20:56
Wełniak i Jego "aktorzy" nie mogą znieść, że Burmistrz jest lepszy od Niego. Były Naczelnik i Burmistrz nadal chciałby rządzić Miastem, a obecnego Burmistrza chciałby ubezwłasnowolnić. Poziom wiedzy wielu Radnych o zadaniach inwestycyjnych Miasta jest denny, nie uczestniczą w spotkaniach, gdzie mogli by ją zgłębić lub ze zdziwieniem odkryć. To co robią jest szkodą dla Złotowa.
ziom
ziom 21.10.2021, 23:42
A ja popieram wiercenia.Pod kątem geotermii,wód mineralnych.Trzeba spróbować po to,iść w tym kierunku (w przypadku powodzenia wierzę w rozwój turystyki i korzyści dla mieszkańców i samego miasta) lub to wykluczyć.
NieukRadny tego nie wie
NieukRadny tego nie wie 22.10.2021, 13:15
Oczywiście,że należy poprzeć odwierty geologiczne,skoro w tak bliskim Toruniu są wody termalne to u nas tez są.
Borowiny też są,na tak czystym terenie.
Konin musiał tez zapłacić za wiercenia aby dowiedzieć się,że posiada węgiel brunatny.Katowice tez zapłaciły za odwierty aby dowiedzieć się ,że posiadają węgiel kamienny,Jasło,Krosno też musiały zapłacić za odwierty,aby dowiedzieć się,że pod ziemią mają gaz,Polkowice tez musiały zapłacić za odwierty aby dowiedziec się ,że mają rudy żelaza,Busko Zdrój ,tez musiało zapłacic ,żeby przekonać się,ze maja wody termalne i surowce do leczenia,wybudowali Sanatorium i miasto zatrudnia dużo ludzi aby leczyć chorych i z tego żyją.Wszystkie w/w miasta żyją z surowców,które maja pod ziemią.
Wymieniac dalej ?
Złotowianin z zadymionego osiedla
Złotowianin z zadymionego osiedla 19.10.2021, 21:26
Napalili się wszyscy na te fundusze! Nie musi w nich być wkładu własnego. 12 mln na dofinansowanie inwestycji, które na tę chwilę nie są miastu niezbędne jest nieodpowiedzialne.
Nawet jeśli je stracimy, to są inne metody dofinansowania bardziej potrzebnych inwestycji w mieście! I tam dołożenie miejskich pieniędzy bardziej się sprawdzi!
Chcąc mieć "złotowskie zdroje" trzeba inwestować w np. wymianę "kopciuchów", a nie dokładać kasę do jakiś niepewnych wierceń!
ze swojej kieszeni zapłac za wymiane pieca
ze swojej kieszeni zapłac za wymiane pieca 22.10.2021, 12:58
nie siej fermentu,głupi pacanie.Jeśli stac cie na dom to wymień sam sobie na ekologiczny a nie,że ty żądasz aby całe miasto 18tysiecy ludzi pomogło tym bogatszym,w domach jednorodzinnych i im pomagac z Miejskiej kasy.
A w imię czego ? całe miasto ma tobie pomagac ,żebys piec sobie wymienił.Sprzedaj dom i będzesz miał problem z głowy.
Myślisz tylko o sobie a nie o całym miescie,panie radny Koronkiewicz.
Koronkiewicz
Koronkiewicz 27.10.2021, 23:39
Jeśli już wymieniasz moje nazwisko to zdobądź się choć trochę na zdobycie informacji, że pieca nie muszę zmieniać bo mam na gaz. Oj mądralo
Złotów
Złotów 16.10.2021, 21:30
Osobiście nie podobało mi się zachowanie jednego z radnych zwracanie się w taki sposób przedstawia poziom kultury a raczej jego brak.
musimy dołożyć wymaganą pulę
musimy dołożyć wymaganą pulę 15.10.2021, 15:22
Wszyscy mają rację ale to nie zależy od nas .Taki styl narzucony jest odgórnie przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju regionalnego,że taki wymóg postawili ,że musimy wnieść wkład własny w wys.11,7milionów wówczas nie odrzucą nas w całości z Funduszów Norweskich.
Innej opcji nie ma.
14.10.2021
14.10.2021 16.10.2021, 08:19
To nie jest prawda. Można realizować w ramach otrzymanych 18mln. Trzeba w trybie pilnym zwołać sesję nadzwczajną . Jeżeli Pan Burmistrz będzie obstawał przy swoim. Wynik głosowanego projektu np. za 6 a przeciw 9 CZY TEGO CHCE Pan Burmistrz. Wygląda na to , że TAK!!!
kto go wybrał na radnego?
kto go wybrał na radnego? 17.10.2021, 14:39
Znalazł się znawca,który napisze nowy wniosek do Ministerstwa Funduszy na 200 stron,będzie jeździł do Ministerstwa i uzasadniał każdą pozycje z opisem i naliczonym do każdej pozycji Vatu,w tym krótkim czasie,jaki nam jako miastu , wyznaczyło Min.Funduszy i Rozwoju Regionalnego.
Nigdy,nawet za poprzedniego burmistrza nie było takiej sytuacji,że Min.Fund,z Funduszy Norweskich przydzieliło dla miasta Złotów takiej bezzwrotnej ,dużej kasy.
Jeżeli nie zdążysz, Radny napisać tego wniosku na 18mln to odrzucą Wniosek w całości to zdajesz sobie z tego sprawę jakie czekają cię konsekwencje?
Miastu Złotów będziesz musiał wpłacić karę 34mln zł i może także kara więzienia,za zubożenie miasta.
Nie starczy ci nawet na to kasy ze sprzedaży domu i innych..
Jestes super orłem,możesz siedziec przy otwartym oknie,nie wyfruniesz.
radni za a nawet przeciw
radni za a nawet przeciw 16.10.2021, 15:58
Nieprawda. Nie można zrealizować zaplanowanych w projekcie inwestycji jedynie w ramach funduszy. Alternatywy nie ma. To musi być przegłosowane inaczej miasto straci dofinansowanie.
Janek
Janek 19.10.2021, 21:22
Akurat te można. W funduszach norweskich jest możliwe finansowanie 100% w ramach funduszy! I mozna zrezygnować z niektórych inwestycji w celu 100% finasowania innych.
delirium tremens
delirium tremens 24.10.2021, 11:57
Gola wróc do przedszkola.

Pozostałe