WZLOT!

  • 01.10.2021, 22:50
  • Janusz Justyna
WZLOT!
Złotów przystępuje do Lokalnej Organizacji Turystycznej, która będzie promować markę Wielkopolskie Zdroje

W środę 29 września, Rada Miejska w Złotowie przyjęła uchwałę o przystąpieniu do Lokalnej Organizacji Turystycznej „Wielkopolskie Zdroje”. To kolejny krok w kierunku silniejszej promocji marki Złotowa – Wielkopolskich Zdrojów i urzeczywistnienia wizji miasta jako centrum zdrowia i aktywnego wypoczynku.

– Bardzo się cieszę, że radni miejscy zaaprobowali mój projekt powołania do życia ponadregionalnej organizacji turystycznej, która odpowiedzialna będzie za promocję naszego regionu – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Decyzja Rady Miejskiej w Złotowie potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku promowania naszego miasta i całej Krajny jako Wielkopolskich Zdrojów, czyli regionu nie tylko o wyjątkowych walorach naturalnych, ale także spełniającego funkcje uzdrowiskowe i lecznicze. Jestem przekonany, że tworzona właśnie Lokalna Organizacja Turystyczna wesprze działania samorządowe oraz zintegruje podmioty gospodarcze i organizacje pozarządowe na rzecz lepszego wykorzystania ogromnego potencjału turystycznego, który drzemie w naszym regionie. Niewątpliwie bardzo pomoże w tym procesie także realizacja projektu z blisko 16-milionową dotacją z Funduszy Norweskich, dzięki któremu nie tylko stworzymy w Złotowie nową infrastrukturę rekreacyjno-turystyczną, ale przede wszystkim dokonamy gigantycznego kroku w kierunku przyznania miastu statusu uzdrowiska. Uzdrowisko i turystyka rozwijane w Złotowie stałyby się kołem zamachowym dla pobudzenia przedsiębiorczości i rozwoju całego sektora usług leczniczych, turystycznych, rehabilitacyjnych i okołoturystycznych. Szacuje się, że na 1 kuracjusza przybywającego do uzdrowiska przypada 5 nowych miejsc pracy, więc realnie skorzystaliby z tego też nasi mieszkańcy – zaznacza Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Wielkopolskie Zdroje" ma za zadanie kreować i upowszechniać wizerunek regionu jako atrakcyjnego turystycznie oraz tworzyć platformę do współpracy między samorządami, podmiotami gospodarczymi, rozmaitymi stowarzyszeniami, organizacjami i instytucjami, które wspólnie podejmować będą działania na rzecz budowania dobrego klimatu do rozwoju turystyki i promocji powiatu złotowskiego. Teraz podobną uchwałę, jak tą przyjętą 29 września przez Radę Miejską w Złotowie, podjąć muszą jeszcze radni pozostałych samorządów – członków-założycieli WZLOT-u, czyli Jastrowia, Krajenki, Zakrzewa, Gminy Złotów i Gminy Lipka.

UM

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Flatower
Flatower 14.10.2021, 22:08
Co za stek bzdur ! Złotów ma być uzdrowiskiem? A co , burmistrz borowinę znalazł? A może jakieś źródełko cudowne wybiło? Opamiętajcie się ludzie, to jakiś kanał na wieczne szukanie, aż się skończą fundusze. Jeden kuracjusz to pięć miejsc pracy? Panie Lesniku, to trzeba mieć restaurację z prawdziwego zdarzenia, jakieś miłe kawiarnie, hotel z prawdziwego zdarzenia... Dwa jeziora stoją piękne i puste, nic się nie dzieje, nawet ryba nie bierze. Do miasta dojechać trudno, internetu dla turystów nie ma, przekaźniki słabiutkie bo to ponoć interes telekomów. Nie, to interes miasta, by turysta na promenadzie mógł odpalić laptopa . No zróbcie to ! Tak jak możecie się wybrać na romantyczny weekend do któregoś z hoteli i próbować pospać... przy weselu, stypie czy innych uroczystościach. Ot uzdrowisko.
pytajnik złotowski
pytajnik złotowski 05.10.2021, 23:47
Przepraszam ale w jakim celu miałby przyjechać do Złotowa jakiś turysta?
odpowiednik przejazdowy.
odpowiednik przejazdowy. 17.10.2021, 20:33
Posłuchać darcia się kawek całą noc,
odwiedzić unikatowe siedlisko wszystkich krukowatych w postaci wysypiska w bezpośrednim sąsiedztwie miasta,
bycia obsranym pod drzewem w parku.
odwiedzić muszlę,
zrobić ze dwa okrążenia dookoła jeziora.
przespać się w ekskluzywnym hotelu.
Zapłakać nad pałacem zwanym zamkiem.
Zobaczyć jak jeleń się *** odwraca do burmistrza o 12.
W tym roku można dodatkowo wpaść w wykopy.
Wyjechać i zapomnieć, albo zapamiętać, żeby nie wracać.


Nie wracaj
Nie wracaj 17.10.2021, 23:56
Trzymaj się tego! Gorąco ci tego życzymy.
do poprawki partactwo
do poprawki partactwo 04.10.2021, 11:37
Piorytetem w Złotowie musi być, likwidacja falujących chodników i likwidacja wysokich krawężników między ulicami a chodnikami,głównie na przejściach dla pieszych.
Krawężniki tylko przy trawnikach aby ziemia nie zsypywała się na ulice czy chodnik.
Chodniki powinny być z płyt chodnikowych 50cmX50cm gładkich,równych,mrozoodpornych,odpornych na pękania a nie półokrągły polbruk.
Stop dla produkcji polbruku.Start dla płyt równych50x50cm.
Ulice muszą być na równym poziomie z chodnikami.
obserwator
obserwator 03.10.2021, 14:07
jaki Wzlot ? to upadek zieleni miejskiej zabetonowania miasta.
Tak dalej być nie może ,że nie radzi sobie z ekologią Sylwia Muzioł to należy rozdzielić te funkcję i powierzyć Ekologie UM komuś innemu ,który zdał maturę ,ukończył Rolniczak.
Jak się nie zna na ekologii to dlaczego przyjęła tę funkcję ekologii? pewnie tylko kasa się liczy.
23r
23r 04.10.2021, 09:26
https://www.77400.pl/wiadomosc…
chcemy wiedzieć
chcemy wiedzieć 02.10.2021, 13:38
WZLOT ile drzewek zasadziła Sylwia Muzioł? a ile Pulit i Chołodowska? A ile zniszczył brzózek Kościól i S.Muzioł nie reagowała.
ws
ws 04.10.2021, 09:26
https://www.77400.pl/wiadomosc…
ją trzeba wspierać
ją trzeba wspierać 02.10.2021, 12:39
Jedyna nadzieja to tylko w Dyrektorce Sylwi Mróz,która rozbuduje Bazę Uzdrowiskową w Złotowie.

Pozostałe