Miły sesji początek...

  • 29.09.2021, 23:25 (aktualizacja 29.09.2021, 23:44)
  • Janusz Justyna
Miły sesji początek...
Sesja Rady Miejskiej w Złotowie rozpoczęta miłym akcentem

 

Na początku sesji Adam Pulit - Burmistrz Złotowa wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Złotowie Jakubem Pieniążkowskim wręczył na ręce Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej gratulacje z okazji zdobycia dwóch nagród Izabella! 

Następnie na środek sali została zaproszona Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie Sylwia Mróz, która w październiku rozpoczyna swoją karierę poza murami biblioteki Burmistrz podziękował za wieloletnią współpracę i wyraził nadzieję na dalszą współpracę

Życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze zawodowej!

A potem podczas sesji było mniej wesoło, szczególnie przy omawianiu Funduszy Norweskich. Złotów dostał z tego źródła ponad 16 mln zł, niestety, połowę mniej niż obiecywano na początku. To za mało do wypełnienia pierwotnych założeń złotowskiego projektu, więc władze miasta samodzielnie postanowiły, że dołożą 12 mln z własnych środków. To nie spodobało się radnym z dwóch klubów, którzy poczuli się pominięci i zażądali, by miasto podjęło fundusze norweskie, ale bez samodofinansowania... To mocno zmienia całą koncepcję projektu Złotowa... Co dalej? Można już powiedzieć, że czar z racji zdobycia ogromnych środków na rozwój miasta prysł...

iej

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antonina
Antonina 01.10.2021, 22:40
Jak długo jeszcze ta ekipa telebimowców będzie mieszać? I psuć to co wypracowali inni? Ciekawe czy w przypadku realizacji inwestycji z norweskich też będą tak chętnie pozować do zdjęć. Obawiam się że tak. Zero wstydu.
Wielka szkoda
Wielka szkoda 01.10.2021, 20:29
Była szansa na kompleksowy rozwój miasta oparty na konsultacjach i wnikliwych analizach (niestety w większości konsultacji radni nie chcieli uczestniczyć, bo tak interesuje ich rozwój Tego miasta). Niestety jak zwykle grupa obrażonych radnych torpeduje ogromną pracę pracowników i władz miasta. Pozyskanie 16 milionów z środków zewnętrznych jest wielkim sukcesem władz miasta docenianym przez wielu, niestety nie przez radnych, którzy nie mogą znieść sukcesów obecnych władz. Dołożenie 12 milionów do ciekawych pomysłów i inwestycji( z regóły zapisanych w założeniach perspektywicznych rozwoju miasta) w perspektywie 3 lat nie jest kwotą znaczącą, a pozwoliłoby podnieść poziom i komfort życia mieszkańców. Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach mieszkańcy rozliczą decyzje obecnych radnych.
Durnoty
Durnoty 01.10.2021, 21:09
Na forach internetowych ludzie krytykują tych bęcwałów, a oni wspierają samych siebie - Heniek Żelbę, Koronkę
Xoxo
Xoxo 01.10.2021, 10:57
Zamiast być dumni, że Złotów stać na dołożenie ze środków własnych, to kłody pod nogi, masakra!
Razi mnie takie rządzenie miastem
Razi mnie takie rządzenie miastem 30.09.2021, 17:32
Czar prysł bo przegapili w poprzednich latach a te ostatnie wnioski były słabo uzasadnione,najwidoczniej.Kto te wnioski o FE uzasadniał? Chołodowska ?
To dlatego okroili.
Złych urzędników usunąć z UM.
Joachimowi Zdrence obebrac "Honorowego Ob."
kkkkk
kkkkk 02.10.2021, 12:17
Jeden z najlepiej przygotowanych wniosków w Polsce, ale słabo uzasadniony. No tak, to się trzyma kupy, skoro tak twierdzi jakiś przypadkowy internetowy "znawca".
do wichrzycieli radnych
do wichrzycieli radnych 30.09.2021, 17:38
Głosy tych dwóch nie brać pod uwagę,jeśli nie chcą aby dołożyć ze srodków własnych.

Pozostałe