Przedszkolaki w miasteczku ruchu drogowego

  • 14.09.2021, 23:13
  • Janusz Justyna
Przedszkolaki w miasteczku ruchu drogowego
Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych - o tym podczas spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 4 w Złotowie rozmawiali złotowscy policjanci.

 

Dzisiaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odwiedzili grupę Skrzatów z Przedszkola Publicznego nr 4 w Złotowie. Głównym tematem spotkania z 5-latkami było bezpieczeństwo na drodze. Spotkanie odbyło się w miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają prawdziwe znaki.

Dzieci dowiedziały się gdzie i w jaki sposób prawidłowo przejść przez ulicę. Chętne Skrzaty miały okazję pod okiem policjantów przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Nie zabrakło również spaceru uliczkami miasteczka, w trakcie którego funkcjonariusze sprawdzali wiedzę przedszkolaków, znaczenie znaków drogowych oraz zasady prawidłowego zachowania na chodniku i drodze. Z tego egzaminu maluchy wywiązały się wzorowo i bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania, nazywały znaki i mówiły jak należy się zachować gdy zobaczymy je na drodze.

Policjanci przypomnieli również, jak ważne jest by każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym foteliku oraz w czasie jazdy miało zapięte pasy bezpieczeństwa. Skrzaty wiedziały również, że numer alarmowy 112 to uniwersalny numer do wszystkich służb i wystarczą tylko te 3 cyferki aby uratować komuś życie.

mł.asp. Damian Pachuc

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe