W rodzinie moc, nie przemoc...

  • 08.09.2021, 23:28 (aktualizacja 08.09.2021, 23:31)
  • Janusz Justyna
W rodzinie moc, nie przemoc...
… przekonani o tym mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w corocznym pikniku, by pokazać jaką moc ma rodzina.

 

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji przyczyniło się do tego, że pierwszą sobotę września spędziliśmy aktywnie w towarzystwie bliskich osób. Rodzinny piknik organizowany jest w naszej gminie corocznie z myślą o rodzinach właśnie. Każdy, niezależnie od wieku, znalazł na pikniku coś dla siebie. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, które z uśmiechami na twarzy biegały wśród wystawionych stosik z przekąskami, atrakcjami, nagrodami i ciekawymi pomysłami na spędzenie rodzinnie czasu. Nie zabrakło naszych strażaków-ochotników, którzy uczyli dzieci jak udzielać pierwszej pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Nasze sportowe stowarzyszenia pokazały jak można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. A wszystko to oprawione występami naszych młodych artystów – jak się ma super moc to i scena nie potrzebna. Bańki mydlane…były tylko wstępem „mydlanych” atrakcji. Gdy pojawiła się na boisku piana radość dzieci była nie do opisania.

Dorośli mogli skorzystać z przygotowanych przez Urząd Gminy i Miasta Jastrowie punktów konsultacyjno – doradczych dotyczących: Programu CZYSTE POWIETRZE, pomagaliśmy w wypełnianiu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Uruchomione były również punkty:  dotyczący obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz Plenerowy Punkt Szczepień gdzie była możliwość bezpłatnego zaszczepienia szczepionką jednodawkową Johnson & Johnson przeciwko COVID-19.

Tegoroczny piknik uważamy za udany, czego dowodem są uśmiechy na twarzach dzieci – zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć. 

A my widzimy się za rok … by ponownie pokazać całemu światu, że w rodzinie moc nie przemoc!

 

UGiM Jastrowie Małgorzata Krause

więcej zdjęć

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe