Złotowski musical

  • 27.07.2021, 14:41
  • Janusz Justyna
Złotowski musical
Przygotowania teatralne i muzyczne do musicalu w ramach projektu "Eko-Art" współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego


W pierwszej połowie maja spotkaliśmy się, by poznać się nawzajem oraz wybrać główny zarys sztuki, którą będziemy prezentować. Zespół tworzą indywidualności- dwanaście dziewcząt i jeden chłopak. Wspólnie podjęliśmy decyzję, co do tematu, miejsca akcji, pamiętając o ekologicznym aspekcie. Obejrzeliśmy też wspaniały musical pt. ,,Piloci”. Łączył on w sobie śpiew, taniec oraz aktorstwo. Pokazał nam, jak wiele pracy czeka nas przy tworzeniu własnego spektaklu. Na następnych spotkaniach ćwiczyliśmy piosenki z podziałem na głosy i uczestniczyliśmy w ćwiczeniach teatralnych, dzięki którym mogliśmy się otworzyć oraz zaprezentować nasze umiejętności. Mogę zapewnić, że ruchu nam nie zabrakło. Ćwiczyliśmy też na boisku, gdzie również pod czujnym okiem pani Danki, naszej instruktorki, wykonywaliśmy zadania aktorskie zwiazane z tematyką naszej sztuki. Fantastycznym integracyjnym punktem projektu był spływ kajakowy Rurzycą. Spędziliśmy cudowny czas we własnym towarzystwie na łonie natury, dzięki czemu lepiej się poznaliśmy. Na koniec spływu zorganizowane było ognisko, które na pewno wielu osobom sprawiło przyjemność po wielu godzinach spędzonych w kajaku. W czerwcu nastąpiło przydzielenie ról. Każdy otrzymał rolę na miarę swoich możliwości, chęci i temperamentu. Tworzyliśmy również wspólnie piosenki do spektaklu, melodię oraz tekst. Mogliśmy więc wykazać się kreatywnością, w czym bardzo wspierała nas nauczycielka wokalu, pani Weronika. Na kolejnych spotkaniach ćwiczyliśmy sceny, opracowywaliśmy fabułę, uczyliśmy się grać, pokazywać emocje. Przychodząc na zajęcia, zostawiamy samego siebie na drzwiami i wcielamy się całkowicie w rolę. Odkrywamy własne granice i je przekraczamy, aby móc się wciąż rozwijać, poznajemy swoje umiejętności i je wykorzystujemy. Możliwość wejścia w rolę jest niesamowitym przeżyciem, ponieważ na chwilę stajesz się zupełnie kimś innym. Zostawiasz siebie za kulisami. Jeśli naprawdę chcesz dobrze zagrać, musisz wiedzieć, co twoja postać lubi jeść albo jakie ma hobby, pomimo że nie jest to istotne dla samego musicalu. Musisz zacząć myśleć jak ta fikcyjna postać. Dzięki temu projektowi, otwieramy się na świat teatru, badamy i uczymy się go. Przede wszystkim jednak walczymy ze sobą, poznajemy siebie i pozbywamy się własnych lęków. Mamy nadzieję, że sztuka, którą stworzymy, poruszy serca i otworzy umysły. Bardzo dziękujemy TPD Oddziałowi Miejskiemu w Złotowie oraz Powiatowemu Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie za możliwość takiego rozwoju.

POPP

Janusz Justyna

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe