Złotowski Szpital zabiega o powrót Poradni Neurologicznej

  • 22.07.2021, 12:43
  • iej
Złotowski Szpital zabiega o powrót Poradni Neurologicznej
Poradnia neurologiczna została w złotowskiej lecznicy zlikwidowana w 2008 roku. Ze względu na to, że zapotrzebowanie na specjalistyczne leczenie chorób neurologicznych stale rośnie, placówka stara się o jej przywrócenie.

 

„Z uwagi na zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi takimi jak nadciśnienie, udary mózgu, nowotwory oraz postępujące zjawisko starzenia się społeczeństwa, zapotrzebowanie na świadczenia neurologiczne jest bardzo duże i stale rośnie. Uruchomienie poradni neurologicznej zwiększyłoby dostępność do właściwej pomocy specjalistycznej blisko miejsca zamieszkania” – mówi dyrektor szpitala lek. Joanna Harbuzińska- Turek.

Dyrekcja wystosowała w tej sprawie pismo do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu. Teraz Szpital Powiatowy w Złotowie czeka na odpowiedź z NZF w kwestii możliwości ponownego zakontraktowania takiej poradni.

„Mamy lekarza specjalistę chętnego do nawiązania współpracy, dysponujemy odpowiednim zapleczem lokalowym i diagnostycznym. Mam nadzieję, że to tylko kwestia formalności, bo zapotrzebowanie na opiekę neurologiczną, zwłaszcza po pandemii COVID-19, jest duże.”- dodaje lek. Joanna Harbuzińska- Turek.

Przywrócenie poradni neurologicznej byłoby pierwszym krokiem do dalszego poszerzenia oferty leczniczej Szpitala, np. o rehabilitację stacjonarną i poudarową.

Szpital Powiatowy Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe