Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:
Reklama

Noc w muzeum

15 maja 2021 r. (sobota), godz. 17-21 - UWAGA! Zwiedzanie w reżimie sanitarnym - 1 osoba/15m²
Noc w muzeum

 
W programie:

Prezentacja nowych eksponatów na wystawach stałych

Zakończenie wystawy czasowej „Szkoła Buchwaldów”

Minirecital piosenki francuskiej Przemka Siciarza

Bicie jubileuszowej monety złotowskiej

Promocja nowych publikacji w sklepiku muzealnym


Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w sobotę 15 maja wracamy ze świętem kultury – Nocą Muzeów. Tym razem będzie miała nieco inny przebieg, dostosowany do warunków wynikających z pandemii COVID-19. Tegoroczną Noc Muzeów organizujemy w sposób przede wszystkim bezpieczny, z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych. Zarazem jednak tak, żeby zasady bezpieczeństwa nie wpłynęły na atrakcyjność naszej propozycji.

W ostatnim czasie odświeżyliśmy wygląd ekspozycji stałych i zachęcamy do zapoznania się ze wzbogaconą o nowe muzealia ekspozycją. Podczas tradycyjnego zwiedzania należy przestrzegać obowiązujących ograniczeń i procedur sanitarnych. Przy wejściu do budynku obowiązuje dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust oraz zachowania dystansu 2 m od innych osób. W muzeum jednorazowo może przebywać piętnastu zwiedzających, maksymalnie trzy osoby na każde pomieszczenie.

Oficjalne zakończenie wystawy czasowej „Szkoła Buchwaldów” zostało przedłużone do 15 maja, aby dać widzom możliwość zapoznania się z nią w tradycyjnej, a nie tylko wirtualnej formie. Jerzy Jelonek będzie opowiadał zwiedzającym o kończącej się wystawie. Po zapadnięciu zmroku na parterze muzeum zapala się czerwona żarówka i ożywa ciemnia fotograficzna Buchwalda. W tajemniczym świetle majaczą porozwieszane nad stołem zdjęcia i taśmy filmowe, powiększalnik, negatywy, kuwety i koreks oraz aparat z migawką – czekają na swoją kolej. O profesjonalizmie pracowni świadczą m.in. duże formaty doskonałych zdjęć z adnotacjami o miejscu ich eksponowania czy zdobytych nagrodach w konkursach, w tym ogólnopolskich. Z pracowni Czesława Buchwalda wyszła młodzież kreatywna i wrażliwa, umiejąca dostrzegać uroki otaczającego świata. Dziś są ludźmi różnych profesji, rozsianymi po całym globie. Łączą ich wspomnienia i emocje z ciemni, które i my możemy dostrzec, na ich młodzieńczych dziełach wyeksponowanych na wystawie.

Jednym z absolwentów złotowskiego ogólniaka jest Przemysław Siciarz, który zaprezentuje tego wieczoru francuskie utwory muzyczne. Swoim wykonaniem piosenki Florent Pagny - Savoir Aimer Złotowianin zdobył I miejsce w IV Konkursie Piosenki Francuskiej im. Jadwigi Loroch w Człuchowie. Dodatkową atrakcję stanowić będzie oprawa muzyczna wystawy skomponowana specjalnie na tę okazję przez córkę Magdalenę Buchwald, uznaną w świecie kompozytorkę muzyki współczesnej.

Ponadto powtórzymy akcję Chwyć za młot, wybij sobie Złoto ze Złotowa, tj. monetę okolicznościową z okazji 650-lecia miasta zaprojektowaną w Muzeum Ziemi Złotowskiej. Oferta naszego sklepiku powiększyła się niedawno o nowe wydawnictwa. Publikacja ”Eseje z dziejów Lipki i okolic” to opracowanie lokalnego regionalisty, miłośnika historii Jacka W. Włodarczyka. Zawiera zbiór esejów o Lipce i kilku innych miejscowościach, napisanych z potrzeby serca i dociekań historycznych. “Co by było gdyby” to książka autorstwa Genowefy Suchej ze Starej Wiśniewki (powiat złotowski), zawierająca zbiór ludzkich losów owej wsi, zebrany w jedną całość i urozmaicony kolorowymi ilustracjami. Do każdych zakupów w muzealnym sklepiku przygotowaliśmy gratisy w postaci kalendarza z pięknymi złotowskimi widokami autorstwa Roberta Cierniaka.

Na Noc w muzeum proponujemy kilka aktywności i zachęcamy do udziału!

MZZ Złotów


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: odpTreść komentarza: Bo sam ma nieczyste sumienieData dodania komentarza: 28.04.2024, 21:32Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: WasilisaTreść komentarza: Skąd miał wiedzieć?Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:45Źródło komentarza: Profesor Andrzej Kokowski z nową publikacjąAutor komentarza: OttoTreść komentarza: Jak dobrzy ludzie milczą,zło triumfuje. We wszystkich bandyckich sprawach spec od blusa milczy!!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:44Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Politycy kłamali kłamią i będą kłamać. Co parę lat na obiecują a potem i tak mają to w d........z gołodupców stają się milionerami.Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:07Źródło komentarza: Poseł „świeżak” Henryk Szopiński otworzył swoje biuroAutor komentarza: MaxTreść komentarza: W Polsce gloryfikuje się ludzi którzy całe życie biorą czyjeś pieniądze a całkowicie pomija się tych którzy opłacają życie tym grupom zawodowym. Niestety w Polsce lawinowo przybywa resortowych ustawionych a maleje tych którzy to wszystko finansują. Po za tym finansowanie tych wszystkich grup utwierdza ich w przekonaniu że ciągle mają za mało. Kończą szybko karierę stają się młodocianymi emerytami w porównaniu do tych co pracują o 20 lat dłużej będąc bardzo dobrze usytuowanymi emerytami w porównaniu do opłacających taki stan rzeczy. Zamiast tworzyć miejsca pracy niestety dalej szukają źródeł publicznych bądź budżetowych. Taki chory system zafundowali nam politycy którzy podobnie żyją dzięki czyjeś kasie. Politycy doprowadzili do takiego stanu że jeśli brać to miliony a jeśli coś nawiwijają to i tak są bezkarni. Polska jest niesprawiedliwym krajem z postkomunistycznym modelem zarządzania. Brakuje reformy finansów publicznych która by to wszystko ukróciła. Za wzrostem wydatków utrzymania takiego stanu oraz pogłębiająca się dziurą budżetową stoi ciągle powiększająca grupa na utrzymaniu polskiego podatnika. Podatnika sektora prywatnego który poprzez inwestycje i ciężką pracę utrzymuje ten system.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 21:23Źródło komentarza: Obywatel FidurskiAutor komentarza: IrinaTreść komentarza: Panie Profesorze,dobrze jest wiedzieć przy kim się staje.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 12:15Źródło komentarza: Profesor Andrzej Kokowski z nową publikacją
Reklama
Reklama