Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:
Reklama

Magia dźwięków na Półwyspie Rybackim

28 sierpnia na Półwyspie Rybackim w Złotowie zabrzmiały dźwięki instrumentów, które nie wszystkim są znane, ale w odpowiednich rękach powodują, że znajdujemy się w magicznej przestrzeni. Szofar, bębny, flażolet, janczary… i wiele innych instrumentów zabrzmiało w ostatni wakacyjny, piątkowy wieczór sierpnia.
Magia dźwięków na Półwyspie Rybackim

Klimagia, to zespół działający na naszym terenie od 2015 roku, w składzie: Magda Bełka - piano, flet poprzeczny i prosty, Matylda Grzesiak - bęben - obręczowy, tamburyno, Rafał Golla – gitara i Jacek Grzesiak - cymbały, bęben obręczowy, flet, flażolet, wokal, janczary.

Muzyka Klimagii opiera się na muzyce folkowej, dawnej i ilustracyjnej, z elementami tekstów o regionie Krajny. Bazuje na worldmusic. 

Artyści grają głównie własne kompozycje, ale nawiązują również do sprawdzonych utworów z epoki średniowiecza i renesansu.

Nata&Evgeni to artyści urodzeni we Lwowie. Obecnie mieszkają w Poznaniu.  Zespół podróżuje po Europie z eksperymentalnym programem muzycznym w stylu performance. Prace nad projektem muzycznym były przedstawiane na festiwalach międzynarodowych i wydarzeniach podczas prezentacji Brakhot. 

Nata Vakshynska - vocal, perkusja, szofar, piszczałka i Evgeny - autor muzyki, gitara, elektronika od roku 2019 należą do Związku Polskich Twórców Sztuki z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W 2020 roku otrzymali nagrodę od Wydziału Kultury i Prezydenta Miasta Poznania za okazywanie nieokiełznanej energii i determinacji w prezentowaniu swojej muzyki z Poznania całemu światu. 

W styczniu tego roku po raz pierwszy gościliśmy zespół  w Magazynie Cafe. Po raz kolejny na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej mogliśmy ich słuchać w scenerii zachodzącego słońca na Półwyspie Rybackim. Dźwięki brzmienia szofaru, oryginalnego wokalu Naty oraz akustycznej gitary Evgena, przełamanej looperem i efektami echa sprawiły, że słuchający zostali wprowadzeni  w inny, ponadczasowy wymiar. 

Ich muzyka jest osadzona w ramach fabuły religii judaizmu, miłości i czystości duszy. To Muzyka Świata w czystej postaci.

Z okazji obchodów 650-lecia miasta Złotowa dwa zespoły zakończyły swoim koncertem wydarzenie pt. "Legendarny Złotów".

Renata Kowalczyk

Foto: Wanda Bihun



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama