Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:
Reklama

18. urodziny WTZ!

Złotowski warsztat Terapii Zajęciowej obchodził osiemnaste urodziny!
18. urodziny WTZ!

Z tej okazji w siedzibie warsztatu wyprawiono imprezę urodzinową! Przybyłych gości, kadrę i podopiecznych przywitała pani kierownik Dorota Staszewska, życząc dobrej zabawy! i tak było, co dokumentują zdjęcia w galerii! Wszyscy świetnie się bawili, życząc sobie 100 lat!!!

Nasza redakcja dołącza się do życzeń - WTZ żyj nam 100 lat!!!

 

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji CIS - Chcemy Integracji Społeczeństwarozpoczął swoją działalność w lutym 2000 roku. Założycielem, a zarazem kierownikiem WTZ do 09.03.2012r. był Adam Bagrowski. Od 01.04.2012r. funkcję kierownika pełni Dorota Staszewska. Do czerwca 2010 roku jednostką prowadzącą było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Złotowie. Od lipca 2010 roku do czasu obecnego działamy przy Fundacji CIS - Chcemy Integracji Społeczeństwa. Warsztat Terapii działa na podstawie umowy o finansowanie kosztów działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej zawartej pomiędzy powiatem Złotowskim a Fundacją CIS – Chcemy Integracji Społeczeństwa oraz ustawowych przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

WTZ jest placówką przeznaczoną dla osób o zróżnicowanym rodzaju niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Jest to placówka pobytu dziennego, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00.

Swoją opieką otaczamy 35 osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Złotów, Zakrzewo, Tarnówka. Siedziba WTZ znajduje się w budynku przy ul. Hubego 1 w Złotowie, który jest własnością Urzędu Miasta w Złotowie. Głównym celem Warsztatu Terapii Zajęciowej jest rehabilitacja zawodowa, czyli przygotowanie podopiecznych do podjęcia zatrudnienia na otwartym, bądź chronionym rynku pracy oraz rehabilitacja społeczna, zmierzająca do poprawy umiejętności, które są niezbędne do możliwie samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie.

W Warsztacie funkcjonuje 7 pracowni terapeutycznych:

  • Gospodarstwa Domowego

  • Plastyczna

  • Komputerowa

  • Ceramiczna

  • Stolarska

  • Edukacyjna

  • Teatroterapii

W każdej z pracowni dominują określone, wiodące techniki terapii zajęciowej, które usprawniają uczestników w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego. Zajęcia w Warsztacie prowadzone są w oparciu o indywidualny program terapeutyczny, w którym zawarte są metody i formy pracy z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i zainteresowań uczestników. Ponadto uczestnicy objęci są wsparciem w postaci rehabilitacji ruchowej, której celem jest ogólne podnoszenie sprawności poprzez różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Uczestników swym wsparciem obejmuje psycholog, który czuwa nad ich prawidłowym funkcjonowaniem w społeczeństwie, pobudzając między innymi do samodzielnego rozwiązywania swoich problemów. Urozmaicamy zajęcia terapeutyczne o elementy kultury i oświaty. Organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do kina czy wystawy. Ponadto uczestnicy biorą udział w spotkaniach integracyjnych i olimpiadach sportowych. Przygotowujemy uroczystości okolicznościowe np. Dzień Matki, Dzien Kobiet, Dzień Mężczyzn, Walentynki, spotkanie wielkanocne i opłatkowe.

Kilka razy w roku warsztat organizuje kiermasze, na których sprzedawane są wyroby wykonane przez uczestników.

Przez cały rok prowadzona jest sprzedaż wyrobów w placówce w specjalnie przygotowanym stoisku przy wejściu do warsztatu, gdzie można złożyć zamówienie na wykonywane tam wyroby. Dochód pozyskany ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby uczestników związane z integracją społeczną.


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marcelina 16.02.2018 21:45
Szczęśliwej i czułej podróży do następnych jubileuszy! Niech dobry los się kłania w pas... Sto lat, sto lat i jeszcze raz !

Reklama
News will be here
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TakTreść komentarza: To zależy też od nowego, zadzwonił, poprosił o spotkanie. Obaj Panowie na tym zyskaliData dodania komentarza: 29.04.2024, 07:49Źródło komentarza: Symboliczne przekazanie urzędu burmistrzowi – elektowiAutor komentarza: odpTreść komentarza: Bo sam ma nieczyste sumienieData dodania komentarza: 28.04.2024, 21:32Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: WasilisaTreść komentarza: Skąd miał wiedzieć?Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:45Źródło komentarza: Profesor Andrzej Kokowski z nową publikacjąAutor komentarza: OttoTreść komentarza: Jak dobrzy ludzie milczą,zło triumfuje. We wszystkich bandyckich sprawach spec od blusa milczy!!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:44Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Politycy kłamali kłamią i będą kłamać. Co parę lat na obiecują a potem i tak mają to w d........z gołodupców stają się milionerami.Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:07Źródło komentarza: Poseł „świeżak” Henryk Szopiński otworzył swoje biuroAutor komentarza: MaxTreść komentarza: W Polsce gloryfikuje się ludzi którzy całe życie biorą czyjeś pieniądze a całkowicie pomija się tych którzy opłacają życie tym grupom zawodowym. Niestety w Polsce lawinowo przybywa resortowych ustawionych a maleje tych którzy to wszystko finansują. Po za tym finansowanie tych wszystkich grup utwierdza ich w przekonaniu że ciągle mają za mało. Kończą szybko karierę stają się młodocianymi emerytami w porównaniu do tych co pracują o 20 lat dłużej będąc bardzo dobrze usytuowanymi emerytami w porównaniu do opłacających taki stan rzeczy. Zamiast tworzyć miejsca pracy niestety dalej szukają źródeł publicznych bądź budżetowych. Taki chory system zafundowali nam politycy którzy podobnie żyją dzięki czyjeś kasie. Politycy doprowadzili do takiego stanu że jeśli brać to miliony a jeśli coś nawiwijają to i tak są bezkarni. Polska jest niesprawiedliwym krajem z postkomunistycznym modelem zarządzania. Brakuje reformy finansów publicznych która by to wszystko ukróciła. Za wzrostem wydatków utrzymania takiego stanu oraz pogłębiająca się dziurą budżetową stoi ciągle powiększająca grupa na utrzymaniu polskiego podatnika. Podatnika sektora prywatnego który poprzez inwestycje i ciężką pracę utrzymuje ten system.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 21:23Źródło komentarza: Obywatel Fidurski
Reklama
News will be here
Reklama