Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:

O jednego gola lepsza Perfecta!

Niezwykle emocjonujące widowisko stworzyli piłkarze II ligi futsalu - Perfecta Złotów i M40.pl Poznań. Były gole, ładne akcje, piękne parady bramkarskie i spięcia między zawodnikami

Nie jest żadną tajemnicą, że Perfecta grając na miejscu, w hali Złotowianka, jest trudnym przeciwnikiem dla rywali dużo wyżej notowanych. Na wyjazdach idzie gorzej, ale u siebie złotowscy futsaliści są bardzo trudnym przeciwnikiem. Także i w potyczce z sąsiadem w tabeli, poznańskim M40.pl Perfecta była faworytem w oczach swych kibiców. Tymczasem pierwszą bramkę zdobyli goście, w drugiej minucie spotkania. Gospodarze szybko się pozbierali i w 5 minucie Michał Fertikowski kończy golem akcję Janka Turkowiaka. Sześć minut później Mateusz Chudziński na raty zdobywa bramkę dającą Perfekcie prowadzenie. Najpierw trafił w poprzeczkę, następnie odbitą piłkę wpakował do siatki. Wynik meczu do przerwy ustala ponownie Mateusz Chudziński, skutecznie  egzekwując przedłużony rzut karny.

Na początku drugiej połowy goście zdobyli kontaktową bramkę na 3:2, ale kolejne gole strzelali gospodarze. W 28. minucie Jan Turkowiak z rzutu wolnego, a w 31 minucie z akcji Michał Brandt. Gola dającego prowadzenie 6:2, strzela Mateusz Chudziński, po akcji całego zespołu. W końcówce meczu M40.pl grało w polu także z bramkarzem. Ten zabieg przyniósł tej drużynie trzy gole, ale Perfecta już nie pozwoliła wyrwać sobie wygranej, zwyciężając wynikiem 6:5.

W drużynie Perfecty świetny mecz, oprócz strzelców bramek, rozegrał bramkarz Jakub Adamski, chroniąc swoją drużynę w kilku sytuacjach przed utratą bramki. Warto też wyróżnić Patryka Lacha, Łukasza Gollę czy Tomasza Wiese.