Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:
Reklama

Jubileusz muzeum - dzień pierwszy

W piątek rozpoczęły się obchody jubileuszu 60-lecia Muzeum Ziemi Złotowskiej
Jubileusz muzeum - dzień pierwszy

Inauguracja obchodów miała miejsce w sali sesyjnej złotowskiego ratusza, gdzie odbyła się konferencja, na którą złożyły się wystąpienia profesorów:  Andrzeja Kowalskiego i Joachima Zdrenki oraz regionalnych muzealników: Kamili Krzanik-Dworanowskiej, Ireneusza Markanicza i Roman Skiby. W trakcie konferencji jej uczestników poczęstowano tortem urodzinowym, dyrektor MZZ K. Krzanik-Dworanowska przedstawiła podległą jej placówkę oraz wszystkich pracowników. W części mniej oficjalnej na ręce pani dyrektor złożono kwiaty i jubileuszowe gratulacje. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej Złotowa, gdzie wiceprzewodnicząca Agnieszka Jęsiek-Barabasz i burmistrz Adam Pulit wręczyli akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Złotowa prof. Andrzejowi Kowalskiemu.

Dopełnieniem pierwszego dnia jubileuszu muzeum był wspominkowy koncert w Złotowskim Domu Kultury. Wystąpił zespół coverowy "Czerwono-Czarni na bis" wzbudzając wielki aplauz widowni. Dość powiedzieć, że zapowiadało się, iż bisom nie będzie końca...

A w sobotę w nowej lokalizacji muzealnej - plac Paderewskiego 13 - nastąpi otwarcie nowej wystawy czasowej "Miasto moje, a w nim … Złotów w PRL-u " ubarwione akcentem muzycznym. Jak czytamy w programie obchodów: 

Wystawa jest tłem do opowiedzenia historii i realiów powstania złotowskiego muzeum oraz życia w miasteczku w 2 połowie XX wieku, w tej jednocześnie bardzo bliskiej, a zarazem już odległej epoce. Wystawę ze wzruszeniem obejrzy każdy zwiedzający, który młodość przeżył w PRL-u, a z ciekawością i ze zdumieniem wychowankowie III RP. Młode pokolenie oswoi się z przeszłością rodziców, a starsze przypomni sobie jasne i ciemne strony PRL-u. Uzupełnienie wystawy stanowi kalendarium wydarzeń złotowskich. Zapraszamy do nowej przestrzeni wypełnionej po brzegi pamiątkami i symbolami z minionej epoki. Tego wieczoru Prywatka w muzeum przywróci nastrój lat 60. i 70-tych XX wieku, kiedy w Złotowskim Domu Kultury organizowano dyskoteki dla młodzieży tzw. fajfy. Nazwa brała się od angielskiego słowa five – czyli pięć i odnosiła się to do tego, że dyskoteka zaczynała się o 5. Po południu i trwała pięć godzin od 17.00 do 22.00. Fajfy cieszyły się ogromną popularnością, frekwencja wynosiła średnio 150 osób, organizowane były co dwa tygodnie, wstęp kosztował ówczesne 5 złotych! Dla gości w strojach z tamtych czasów przewidziane są ówczesne smaki -m.in. czerwona oranżada, paluszki i andruty. Zabawa potrwa do godz. 22.

Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Iks 17.09.2022 20:54
Gratuluję P. Dyrektor i całej kadrze MZZ organizacji całej imprezy.

Historia 17.09.2022 10:31
Gratulacje dla profesora Andrzeja Kowalskiego.To wspaniały uczony ,ma ogromną wiedzę i pięknie nam ją przekazuje ,w szczególności,historie naszej tu ziemi.

Reklama
News will be here
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: odpTreść komentarza: Bo sam ma nieczyste sumienieData dodania komentarza: 28.04.2024, 21:32Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: WasilisaTreść komentarza: Skąd miał wiedzieć?Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:45Źródło komentarza: Profesor Andrzej Kokowski z nową publikacjąAutor komentarza: OttoTreść komentarza: Jak dobrzy ludzie milczą,zło triumfuje. We wszystkich bandyckich sprawach spec od blusa milczy!!Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:44Źródło komentarza: Ostatnie posiedzenie radyAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Politycy kłamali kłamią i będą kłamać. Co parę lat na obiecują a potem i tak mają to w d........z gołodupców stają się milionerami.Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:07Źródło komentarza: Poseł „świeżak” Henryk Szopiński otworzył swoje biuroAutor komentarza: MaxTreść komentarza: W Polsce gloryfikuje się ludzi którzy całe życie biorą czyjeś pieniądze a całkowicie pomija się tych którzy opłacają życie tym grupom zawodowym. Niestety w Polsce lawinowo przybywa resortowych ustawionych a maleje tych którzy to wszystko finansują. Po za tym finansowanie tych wszystkich grup utwierdza ich w przekonaniu że ciągle mają za mało. Kończą szybko karierę stają się młodocianymi emerytami w porównaniu do tych co pracują o 20 lat dłużej będąc bardzo dobrze usytuowanymi emerytami w porównaniu do opłacających taki stan rzeczy. Zamiast tworzyć miejsca pracy niestety dalej szukają źródeł publicznych bądź budżetowych. Taki chory system zafundowali nam politycy którzy podobnie żyją dzięki czyjeś kasie. Politycy doprowadzili do takiego stanu że jeśli brać to miliony a jeśli coś nawiwijają to i tak są bezkarni. Polska jest niesprawiedliwym krajem z postkomunistycznym modelem zarządzania. Brakuje reformy finansów publicznych która by to wszystko ukróciła. Za wzrostem wydatków utrzymania takiego stanu oraz pogłębiająca się dziurą budżetową stoi ciągle powiększająca grupa na utrzymaniu polskiego podatnika. Podatnika sektora prywatnego który poprzez inwestycje i ciężką pracę utrzymuje ten system.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 21:23Źródło komentarza: Obywatel FidurskiAutor komentarza: IrinaTreść komentarza: Panie Profesorze,dobrze jest wiedzieć przy kim się staje.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 12:15Źródło komentarza: Profesor Andrzej Kokowski z nową publikacją
Reklama
Reklama