Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Dwóch na jednego! Co na to Złotowianie?

  • 27.10.2018, 19:10 (aktualizacja 27.10.2018 19:22)
Dwóch na jednego! Co na to Złotowianie?
Kampania wyborcza w Złotowie przed drugą turą nabiera tempa. Na ulicach pojawiły się tablice wyborcze z wizerunkami dwóch kandydatów - na burmistrza i na jego zastępcę. To pierwsza tego typu sytuacja w wyborach samorządowych w Złotowie. Jak ocenią to mieszkańcy?

Burmistrz Adam Pulit w pierwszej turze wyborów na burmistrza Złotowa uzyskał ponad 49% poparcia. Jego przeciwnicy nieco więcej, łącznie ponad 50%. Do drugiej tury głosowania wszedł kandydat KW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim Mirosław Jaskólski, który teraz postanowił połączyć siły z Janem Maksimczykiem wystawionym przez KWW Zadbajmy o Złotów. Czy oznacza to, że ich głosy dodadzą się i wystarczą by pokonać burmistrza Pulita? Odpowiedź poznamy 4 listopada, a udzielą jej mieszkańcy Złotowa.

(am)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (328)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Słowackiego 5
Słowackiego 5 7.11.2018, 14:51
Jestem poważnie zaniepokojona i oburzona poziomem jakim dysponuje tzw: Sąsiad.... mam nadzieję że za te obelgi pod adresem Bogu ducha winnego człowieka nie pozostaną bez echa i ktoś za to odpowie.... można pisać co się chce ale nie można publicznie oczerniać ludzi którzy nie mają nic wspólnego z komentarzami które są z poziomu rynsztoka..... niech się wreszcie ktoś tym zajmie bo nie mogę spokojnie przejść obok czegoś tak podłego jak oczernianie BEZPODSTAWNIE P. Stefaniaka....
sąsiad
sąsiad 6.11.2018, 14:34
Ten poniżej co na pisał paszkwile,to Andrzej Stefaniak z P.Paderewskiego,został wyrzucony z PIS,który był kretem postkomunistycznym.Prowadził kampanie przeciw PIS,Fiduskiemu i Pulitowi a wspomagał kampanie postkomunistom.Nawet jego sąsiedzi o nim negatywnie mówią.To cham mściwy i judasz.
Anna
Anna 7.11.2018, 14:33
Panie "Sąsiad" zwracam się do Pana w szczególności do Pańskiego sumienia jeśli Pan je ma.... Każdy ma prawo do wypowiedzi i opinii ale nie ma prawa do obrażania kogoś kto nie ma z tą sprawą nic wspólnego.... znam Pana Andrzeja Stefaniaka od lat - pomaga mi w wielu sprawach w których żaden z władnych nie chciał mi pomóc i nie pozwolę by ktoś bezpodstawnie go obrażał... nie znam się na Pańskich układach, kim Pan rzeczywiście jest - farbowanym lisem czy kotem.... Panie Gąs - ja podpisuję się z imienia - jeśli chce Pan publicznie kogoś obrazić to przynajmniej niech Pan ma odwagę się podpisać....
Teraz wiecie jaki to patriota i "katolik"
Teraz wiecie jaki to patriota i "katolik" 6.11.2018, 05:10
Panie Stefanie to nie ten z Paderewskiego. Nie znam go natomiast znam ciebie jeszcze z PRLu. Jak widać twój zawód i psia służba odcisnęły na tobie swoje piętno dlatego nadal wrabiasz innych. Pewnie internauci się zdziwią że ten który od lat ich wyzywał od komunistów a teraz pana Jaskólskiego i tego z Paderewskiego od bolszewi, żydokomuny, faryzeuszy, Autochtonów czy szmalcowników to nikt inny jak KONFIDENT PRL pan S. Gąsiewicz ze Złotowa.
Źródło sygn. IPN Po 666/23336.
Woj.Urząd Spraw Wew. w Pile.
Akta osobowe ORMO
Gąsiewicz Stefan im. ojca Piotr.
Członek ORMO od 1972r do 1980r.
Dokumentacja akt - donosy 1tom.
z Rodziny
z Rodziny 3.11.2018, 19:18
A ja się nie dziwię z tego pl.Paderewskiego jakie brednie on pisze.Atakuje i się kłóci z sąsiadami i całą rodziną oraz donosi.My uważamy,że on ma zaburzenia psychiczne od kilku nastu lat,powinien być leczony w Zakładzie Psychiatrycznym..
Uwaga
Uwaga 3.11.2018, 18:57
Mieszkańcy Złotowa,uważajcie na tego zdrajcy Polski Niepodległej szmalcownika niemieckiego z Pl.Paderewskiego A.Stefaniaka,który został wyrzucony z PIS,jako przebieraniec.On służy POSTKOMUNIE!
Anna
Anna 7.11.2018, 14:39
Jakie ma Pan na to dowody? - proszę nie obrażać ludzi a jeśli chce Pan to czynić to przynajmniej niech ma Pan cywilną odwagę do ujawnienia się pod imieniem i nazwiskiem.... A. Stefaniak to człowiek który pomaga ludziom którym już nikt inny nie chce pomóc.... za nic, bezinteresownie.... a Pan komu pomógł tak bezinteresownie.... nie byłoby Pana na to stać....!!!! SMUTNE że publicznie obraża się innych i nie ponosi się za to żadnych konsekwencji!!!
te same kotlety
te same kotlety 2.11.2018, 17:51
Co do Strabagu, to podsycanie tematu, którego już nie ma ! To ciąg dalszy nagonki ! Burmistrz już obszernie wszystko wytłumaczył. Zarzut Kołodziejczyka był taki, że burmistrz wydzielił konkretną działkę pod Strabag, co nie było prawdą i burmistrz tego dowiódł, nie wytyczył żadnej działki pod tego inwestora, bo plan zagospodarowania w tym układzie działek powstał w 2017 (!), co dowodzi, że to Kołodziejczyk kłamie. Na stronie internetowej widnieje wykaz działek, więc każdy może tam zajrzeć i się zainteresować jakimś terenem. Burmistrz nie zrobił i nie zrobi niczego, co miałoby zaszkodzić prozdrowotnej marce ! A dodatkowo przekonał wójta gminy Złotów, aby nie zgodził się na powstanie tego typu instalacji blisko granic Złotowa. Działania mające na celu przygotowanie jakiegoś terenu pod konkretne firmy, jakie ma na koncie Kołodziejczyk i Wełniak np.wyburzenie Domu Kultury i kina pod zabudowę Tesco, są obce obecnemu burmistrzowi. Ale pan Kołodziejczyk sądzi po sobie, dlatego nie dowierza, a raczej, moim zdaniem specjalnie szkodzi i tyle.
też wyborca
też wyborca 2.11.2018, 17:24
Ha ha, teraz zwolennicy pinokia będą porównywać "kłamstwo", a raczej przejezyczenie Pana Jaskólskiego, do kłamstwa w sprawie Strabagu. Faktycznie waga ta sama. Nie bądźcie żenujący. Tonący widać brzytwy się chwyta i próbuje walić na oślep.
a propos pinokia
a propos pinokia 2.11.2018, 17:49
Ty to nazywasz przejęzyczeniem? Jaskólski, oprócz tego ze średnia wieku w jego komitecie to 26 lat, powiedział jeszcze. że miał komitet MŁODY, że jego celem było pokazać im jak ta praca samorządowa wygląda (...) , żeby ich nauczyć, bo zaraz starsi radni odejdą i tą MŁODZIEŻ trzeba przygotowywać ".
dod
dod 2.11.2018, 17:55
Niezła młodzież: 67, 63, 48, 46, 42, 40, ... Buahaha! :)))
Wyborca
Wyborca 2.11.2018, 16:45
Też to słyszałem powiedział 26 lat jest osobą mało wiarygodną
Złotowianka
Złotowianka 2.11.2018, 13:52
Złotowianka Dzisiaj, 13:42
Pan Jaskólski okłamał wyborców. Przykro to pisać ale to niestety prawda.
oto dowód:
Jak łatwo sprawdzić na stronie PKW średnia wieku jego kandydatów wynosi ponad 44 lata, a pan Jaskólski stwierdził że średnia wieku to 26 lat !!!!! Nieładnie Panie Jaskólski, oj nieładnie , publicznie zarzucać kłamstwo swojemu konkurentowi a samemu publicznie kłamać .
Wyborcy wezmą to pod uwagę przy urnach w niedzielę
odp
odp 2.11.2018, 16:34
W Asta TV debata wyborcza II tura Jaskólski również powiedział, że średnia wieku jego kandydatów to 26 lat ! Może jego kandydaci wyglądają tak młodo? :) Ale kandydat 67-letni, to chyba nie
obiecanki cacanki
obiecanki cacanki 2.11.2018, 16:44
a obiecywał, że nie będzie kłamał :))))))))
Mieszkaniec i Wyborca.
Mieszkaniec i Wyborca. 1.11.2018, 17:28
Zostawcie historię, spójrzcie na dzień dzisiejszy i jak ponowny horror zgotował nam panujący jeszcze burmistrz. Wjazd i wyjazd na nieudolne parkingi z cmentarza w tak Wielki Dzień pochłonił każdemu ponad pół godziny na odcinku 100m. Tyle ulic niedokończonych w pobliżu rondo i nie można ich dokończyć tak aby wjazd nie kolidował z wyjazdem. Pytam po co te taśmy na polu, przecież jak tam się wjedzie to o normalnym wyjeździe można zapomnieć. Co na to pan Koronkiewicz przecież to jego rejon i co na to pan Pulit który wracając z cmentarza szedł bardzo rozbawiony i jakby zadowolony że taki cyrk samochodowy a my w nich wkurzeni i uziemieni. Panie Pulit czy nie czas pogonić cyklistę od ścieżek rowerowych które należy budować zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Czy nie czas zająć się corocznym problemem. Jak pan chce wprowadzić miejską komunikację autobusową autobusową czy w te dni one będą wykluczone z ruchu. Może należałoby kłaść mniejszy nacisk na zabawy i położyć większy na problemy cywilizacji. Panie burmistrzu niech pan w tej sprawie zabierze głos abyśmy mogli się dowiedzieć co pan o tym sądzi po przemyśleniu już po dotarciu do domu.
kom
kom 1.11.2018, 18:30
A co ma burmistrz do tego? Jego wina, ze grobów i aut przybywa? Jak ci się nie podoba stanie w korku i brakuje ci cierpliwości, to idź na pieszo. Spacer jest zdrowszy niż jazda samochodem. A już na pewno byłbyś mniej zestresowany i wkurzony
Lem
Lem 1.11.2018, 19:12
kom życze ci spaceru z Nowego Dworu, Wyrzyska,Lipki czy ze Sląska. Wiekszość mieszkańców przyszla pieszo ale jest ale
bo jeżeli burmistrzowi nic do komunikacji miejskiej to lepiej niech zostawi ten urząd.
Do marudy
Do marudy 1.11.2018, 20:22
Nie wierzę, ze skorzystałbyś z miejskiej komunikacji, jakbyś przyjechał własnym autem spoza Złotowa
fakty
fakty 1.11.2018, 18:24
Dla Koronkiewicza, jak widać, ważniejsze było przeforsowanie PLACU ZABAW I SIŁOWNI na swoim osiedlu niż skoncentrowanie się na rozwiązaniu problemu o którym pan wspomina. Jako radny mógłby coś z tym zrobić już od 2010 roku. Nie rozumiem czemu ludzie go wybrali skoro w swojej wyborczej ulotce deklarował jedynie to że zadba o sprawy swojego osiedlu. Jak czas pokazał - nawet na tym polu nie dotrzymał słowa. Trzeba go albo zagonić do roboty albo wykopać z tej rady !
Do As d
Do As d 1.11.2018, 17:19
Masz w d... to, ze Pulit mówi prawdę. Prawda wcale cię nie interesuje ! Kolejny Koronkiewicz, albo nawet on sam. Gdyby to było warte to wymieniłbym wiele przykładów jak komuchy i zadymiarz kłamią, zresztą kilka przykładów już zostało wymienionych
do wielkich
do wielkich 1.11.2018, 02:12
Panie MJ Złotowianie to nie idioci i zagłosują na Pana i Pana Jana bo wolą uczciwość, wiedzę i doświadczenie, dialog i profesjonalizm a nie telewizyjne gadanie i marsze Jeśli choć jeden z was ZAPEWNE FAJNYCH PRZECIWNIKÓW zaufa panu MJ to znak że jesteście wielcy Dzięki !
TEN SAM
TEN SAM 1.11.2018, 01:52
Nawet zablokuj kolejne IP to napiszę ponownie z Chin czy Australii w RADZIE BĘDZIESZ KIMŚ Z PANEM JASKÓLSKIM - Z OBECNYM BĘDZIESZ PIONKIEM BO SIĘ NIE DOGADASZ - DIALOG CZY SMYCZ - CO WYBIERASZ ?
historyk
historyk 1.11.2018, 01:18
ONR został zdelegalizowany w 1934 r - za marszałka Piłsudskiego !!!!! Kto podważy patriotyzm Piłsudskiego? Pulit. Za marszałka Piłsudskiego Pulita, idącego z narodowcami, zamknięto by do więzienia.
NIE dla historii zakłamanej
NIE dla historii zakłamanej 1.11.2018, 13:22
Jan Mosdorf, ps. „Andrzej Witowski” - radzę zapoznać się z jego historią
historyk
historyk 1.11.2018, 01:15
ONR został zdelegalizowany w 1934 r - za marszałka Piłsudskiego !!!!! Został uznany za gorszy od komunizmu i faszyzmu. Kto podważy patriotyzm Piłsudskiego? Pulit. Za marszałka Piłsudskiego Pulita, idącego z narodowcami, zamknięto by do więzienia. Nie dla ONR, Nie dla Pulita
zakłamana historia
zakłamana historia 1.11.2018, 11:59
Panie historyku, należałoby się wyedukować. Ja znam tę twoją historię. Za komuny wtłaczano nam ja do głów nie wspominając ani słowem o sowieckim agresorze, ukrainskim UPA i żydowskim udziale po obu stronach: w wojsku niemieckim i NKWD. Komuna zakłamywała historię i stworzyła swoją własną na swoje potrzeby, a wy historycy nawet obecnie nie uswiadamiacie młodzieży w wielu kwestiach np.Jadwabne. Nie ma dowodów na to kto był sprawcą mordu, bo Żydzi wstrzymali ekshumacje i wstrzymali śledztwo w tym temacie. Są jeszcze świadkowie, którzy widzieli tam prawdziwego niemieckiego agresora, ale w podręcznikach i na Wikipedia nadal widnieje propaganda komunistyczna. Czy normalne jest że nas Polaków, ofiary 2-giej wojny swiatowej, uznaje się w wielu krajach za agresorów ?!? te antypolskie ataki są własnie tym spowodowane !
zły
zły 1.11.2018, 13:22
Chyba znowu ktoś z Krajenki się odzywa. Panowie, wybory w Złotowie to nasza sprawa, dajcie sobie spokój.
zakłamana historia
zakłamana historia 1.11.2018, 13:25
mylisz się
coś w temacie
coś w temacie 1.11.2018, 13:13
"Przedwojenny przywódca ONR, Jan Mosdorf [powiedział tak]: Nie jesteśmy ani faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. (…) Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować. Warto zwrócić tu uwagę, że cytat ten pochodzi już z 1934 r., a wiec na długo przed zbrodniczymi uwarunkowaniami niemieckiego faszyzmu. Co równie ciekawe, autor zginął w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz m.in. za pomoc Żydom. Przykłady wydają się być tu dość wymowne..."
http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/10493/Patrioci_czy_neofaszysci_Cala_prawda_o_Obozie_NarodowoRadykalnym_Podhale_.html#
Świat oszalał za pieniądze.
Świat oszalał za pieniądze. 1.11.2018, 12:56
Zakłamana historia i zakłamani historycy.
Ci co uczyli w socjaliźmie uczyli i po nim. Zresztą wszyscy którzy pełnili służby publiczne to bronili komunizmu jak sępy padliny a teraz najbardziej wrzeszczą o wolności i demokracji.
marsz
marsz 1.11.2018, 00:55
Aleją Piasta maszerują narodowcy. Pochodnie w dłoniach i pieśń na ustach. Na czele idzie Pulit. Człowiek dialogu ale dialogu tylko ze swoimi. ZZa okien najstarsi złotowianie wspominają marsze narodowców na tej ulicy, z pochodniami, z czasów ich młodości. Znowu się boją bo wracają stare lęki.
patriota
patriota 1.11.2018, 12:13
To były niemieckie tereny i jak weszli tutaj Sowieci, to mordowali i gwałcili bardziej brutalnie niż gdzie indziej ! Babcia mi o tym opowiadała jak zgwałcili jej koleżankę, jak krzyczała z bółu i upokorzenia i jak ją samą obronili bracia ! Narodowcy poukrywani w lasach bronili ludności polskiej i ludzie im pomagali. Komuna, która zawładnęła krajem, tych ludzi wyłapywała i mordowała, a historię prawdziwą zamazywała i zakłamywała, wtłaczając w mediach i szkołach kłamstwa za pośrednictwem nauczycieli-historyków.
patriotyzm tępiony
patriotyzm tępiony 1.11.2018, 00:50
A propos "TAK" A.Pulita dla zorganizowania marszu z okazji 100-lecia niepodległości. Moim zdaniem burmistrz powinien interesować się każdym oddolnym pomysłem wspierania polskości i podkreślania naszej niezależności. To są jak najbardziej tematy godne zainteresowania. Wełniak kiedyś sprzeciwił się wywieszaniu flagi na budynku UM. Dlaczego? Nie wiem.Wikipedia kłamie. Historia prawdziwa to taka, że ONR-owcy byli patriotami, ginęli w obozach, walczyli z Niemcami i Sowietami. W PRL-u propaganda komunistyczna zrobiła naprawdę wiele aby zohydzić ONR i cały ruch narodowy. Co złego jest w Marszu Niepodległości, który zorganizował ONR ? Uczestniczyło w nim wielu Polaków z całymi rodzinami, dziećmi, dumnych z tego ze są Polakami. Telewizja TVN przedstawiła to w bardzo negatywnym świetle, ale ludzie uczestniczący w tym marszu czują się niesprawiedliwie potraktowani..Chodzi tu o sterowanie opinią publiczną. Nie słyszeliście o tym, że media manipulują i kłamią ? Marsz był pokojowy, a incydent z faszystowskimi napisami był prowokacją garstki osób niezwiązanych z ONR, możliwe że wyreżyserowane na potrzeby TVN . Jak tego typu narodowe marsze z flagami organizują sobie dumni Amerykanie, to jest ok, a jak Polacy, to już nie?? Czy jak Polak powiewa flagą, to od razu musi być faszysta? Czy my nie mamy prawa podkreślać swojej polskości i chwalić się nią? Myślenie tak ukierunkowane, jest chore. Przyjrzyjcie się raczej zalegalizowanym partiom faszystowskim w Niemczech i ich marszom ku czci Hitlera, tego u nas w Polsce nie ma, nie ma przyzwolenia dla partii faszystowskich!
kumpel
kumpel 1.11.2018, 01:14
Janusz czy te głupoty to sam piszesz ? Choć wątpię ! Wspierasz to coś ? Właśnie to wykasuj i zablokuj IP
WASZ PRZYJACIEL
WASZ PRZYJACIEL 1.11.2018, 00:25
Złotowianie dziś macie odpowiedź jakiego mam nadzieję mieliście burmistrza - chce marsze onr-u ? co za typ ! mój dziadek uciekał od faszystów i mam tylko po nim okulary które chętnie oddam do muzeum bo więcej nie mam po nim. Nie masz młodziaku pojęcia jaka krzywda się tu ludziom działa. Zapatrzony w siebie karierowicz. Szkoda gadać jeśli nie ma szacunku dla ludzi, historii, wrażliwości. Bardzo przepraszam ale słodkie pierdzenie przed kamerą nie daje nic mieszkańcom - dzisiejsze pokazało jakim jest. Zapytajcie w domach czy chcecie takiego burmistrza, porozmawiajcie z dziadkami i rodzicami którzy doświadczyli krzywdy albo ich rodzice -zapewniam że nikt nie chce marszów narodowców jak ja. Zaufajcie Panu Mirosławowi jeśli mogę tak się zwrócić i nasze miasto się rozwinie. Fani obecnego - zanim krytyka moich zdań - pomyślcie czy wśród waszych bliskich są lub byli tacy którzy nie zaakceptują takie marszs i zachowania. Janusz a teraz koleżeńska wycieczka - nie kasuj i nie blokuj szczerości mieszkańców. Piszę per-Ty bo się znamy i spotkamy. Jesteś bardziej za obecnym i to widać i czytać i czuć lecz czasami uśmiech i uścisk dłoni jest dużo cenniejszy niż ...pozdrawiam JA NA PANA MIROSŁAWA POROZUMIENIE I DIALOG
Do przyjaciela komuchów
Do przyjaciela komuchów 1.11.2018, 12:47
Tego typu historie, wyssane z palca, tuszujące agresję Sowietów, pokazują jak wiele jest do zrobienia w przywracaniu prawdy historycznej, propaganda komunistyczna zrobiła swoje. Proponuję posłuchać prof. Nowaka, Żebrowskiego, pana Michalkiewicza i dr Ewę Kurek
WASZ PRZYJACIEL
WASZ PRZYJACIEL 1.11.2018, 01:21
Ta czerwona łapa w dół to znak braku wiedzy o historii ? Ale ok jest was już dwóch do marszu .
ooo
ooo 31.10.2018, 23:01
Co dwie głowy, to nie jedna, zwłaszcza głowa w chmurach. Dzisiejsza debata z pewnością wygrana przez p. dra Mirosława J. Pogratulować!
Magda
Magda 31.10.2018, 22:32
Złotowianie wybiorą według własnego uznania Osobiście oddam głos na człowieka bardziej inteligentnego Wybór zależy od Was....Sami wybierzcie,,,,,,debatę oglądaliście Sami zadecydujcie
kolega Magdy