Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ogórasy i cieniasy

Ogórasy i cieniasy
Trwa sezon ogórkowy. Nie zaskakuje zatem, że mizeria dominuje w mediach. W naszym regionie do tematu numer jeden urosła sprawa wynagrodzenia burmistrza Adama Pulita.

Przypominam, że pan Jarosław Kaczyński stara się obniżyć zarobki politykom. "Ofiarą" lansowanego przez Prezesa PiS "ogólnonarodowego trendu" padł m.in. burmistrz Złotowa. Dowiedziałem się o tym fakcie z felietonu powiatowego kosmopolity, którego "radosna twórczość" ponownie zawitała do mojej skrzynki elektronicznej.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

 

Nieoficjalnego rzecznika powiatowej lewicy zbulwersowała kwestia "dodatku specjalnego" dla Adama Pulita. Pragnę zaakcentować, że to powszechnie stosowany przez samorządowców "wspomagacz wynagrodzenia". Pozwala na swobodne obejście wytycznych "rządzącej dyktatury". W tym miejscu wyjaśniam, że termin "rządząca dyktatura" zaczerpnąłem ze słownika lewicy. Mowa m.in. o radykałach, którzy odprawiają "seanse spirytystyczne" w pobliżu miejsca pracy pana Stanisława G. - byłego działacza KW PZPR.

 

W 2007 r. (jako radny) zaproponowałem obniżenie diet samorządowcom z powiatu złotowskiego. Zgłosiłem taki pomysł, bo "praca" radnych powiatu przypominała mi spotkania gimnazjalistów ze strażakami, policjantami itd. Ten sam poziom. Różnica taka, że radni brali za to kasę, prowadzący takie spotkania dostawali zaś jeszcze ekstra dodatek, bo przewodniczący komisji zawsze dostaje bonus finansowy do diety.

 

Interesujące, że mój pomysł obniżenia diet wyśmiał lewicowy "felietonista", który dziś ubolewa nad postawą Adama Pulita. Cóż rzec w takiej sytuacji? O Niemcu napisałem w poprzednim felietonie, nie wypada się zatem powtarzać. Wypada natomiast podpowiedzieć "salomonowe" rozwiązanie. Moim zdaniem radni komitetu "Zadbajmy o Złotów" powinni obniżyć sobie diety. Z zaoszczędzonych w ten sposób środków sfinansować "dodatek specjalny" dla Adama Pulita. Pozyskane w ten sposób pieniądze Włodarz Złotowa powinien przeznaczyć na zorganizowanie prawyborów swojego komitetu. Oczywiście na wiadomym portalu, oczywiście z jednoczesnym zastrzeżeniem, wzorem złotowskiej lewicy, że komentarze należy wyłączyć!

 

W felietonie wspomniałem o panu Stanisławie G. ze Złotowa. Ostatnio prowadził coś a'la "tajne komplety", rzecz miała miejsce w jednej ze złotowskich szkół. Oczywiście tematem wykładu była Konstytucja i prawa obywatelskie. Nie muszę ukrywać przed "KODziarzami" różnej maści, że poruszane kwestie należą do kategorii "bardzo niebezpiecznych dla życia i zdrowia". "Dyktator" Kaczyński zwykł bowiem osobiście zrzucać takich delikwentów ze skały lub pożerać ich dzieci na śniadanie.

 

Wykładowca Stanisław został zdekonspirowany. Rozczaruję "Kodziarzy". Nie stało się tak za sprawą publikacji w "drugim obiegu". "Wsypa" miała miejsce najpierw na ogólnodostępnym portalu informacyjnym, a następnie profilu społecznościowym FB. Póżniej wypadki potoczyły się bardzo szybko. Wykładowcę "dopadł" szef lokalnych struktur PiS. Między Panami wywiązała się internetowa dyskusja, która dotyczyła głównie komunistycznej przeszłości pana Stanisława. Język był na tyle ostry, że sprawa miała trafić do sądu. Ostatecznie rozeszło się po kościach. Dodam jeszcze, że portal internetowy zastosował się do "ojcowskich napomnień" "Wykładowcy o Prawach Konstytucyjnych". Dlatego w imię pielęgnowania konstytucyjnej zasady "wolności słowa", wycofał materiał ze wspomnianym dialogiem. Próżno go tam szukać.

 

Dla mnie, miłośnika historii, szczególnie interesujący w dyskusji był wątek rzekomego prześladowania pana Stanisława G. przez komunistyczną bezpiekę. W tym miejscu bardzo dziękuję za Pana wpis. Do tej pory nie umiałem bowiem zrozumieć pewnego zjawiska, które datuje swój początek pod koniec 2015 roku. Wówczas to dzieci byłych sekretarzy POP PZPR "wyszły z lasu", zaangażowały się w politykę i... powoli zaczęły stawać się twarzami PiS-u w regionie. Dzięki Panu potrafię wytłumaczyć to zjawisko. To naturalny proces, zmiana pokoleniowa. Celem PZPR była bowiem walka z komuną, a największe antykomunistyczne "gieroje" były w POP i Komitetach Wojewódzkich PZPR. Wszystko zatem jasne, wszystko poza faktem, że system trwał mimo heroicznej postawy antykomunistów z partii komunistycznej.

 

Historia kołem się toczy. Kilka dni temu PiS znowelizował ustawę o IPN. Zadowoleni są politycy w Izraelu, zadowoleni są politycy w USA. W PiS też są zadowoleni, bo premier Morawiecki mówił coś o sukcesie, w podobnym tonie napisał również minister Dworczyk (ten sam, który dał patronat MON imprezie "Pierwszy Dzień Wolności" w Jastrowiu, w tym samym czasie IPN chciał zmiany ulicy Kruczkowskiego, gdzie logika?). Ewentualnego "niezadowolonego" w PiS skasowano za wczasu, bo afera z rzekomą kochanką zatrzymała jego dalszą karierę polityczną. Nie ma przypadku! Jest ciąg zdarzeń.

 

Niewątpliwie w relacjach polsko-żydowskich jest wiele bolesnych kart. Dlaczego jednak tylko my mamy się biczować? Przykład z brzegu - Anna Jaworska. Bohaterka Powstania Wielkopolskiego została rozerwana żywcem przez Żydów, którzy chcieli ratować własne życie (zdarzenie miało miejsce w listopadzie 1939 r. w Górce Klasztornej). Dla kontrastu warto poznać historię rodziny Ulmów, która ratowała Żydów i... została za to zamordowana przez Niemców. Oczywiście na Zachodzie tych historii nie znają i nie chcą poznać. Wolą film Speelberga "Opór" (przy okazji zachęcam do poznania historii wsi Koniuchy i innych miejscowości pacyfikowanych przez Żydów) oraz "polskie" produkcje typu "W ciemności" lub "Pokłosie". Tam nie ma nic o żydowskich bramach powitalnych, które we wrześniu 1939 r. witały lewicowych dewiantów ze wschodu i zachodu, nie ma nic o zbrodniach Morela, Michnika, Wolińskiej, Różańskiego i innych.

 

Oczywiście w tym całym zamieszaniu wokół IPN chodziło o test. Sprawa roszczeń żydowskich nabiera bowiem tempa. Szkoda, że PiS okazał słabość i oblał egzamin. Szkoda też, że potrafi tak szybko procedować tylko niektóre ustawy. W przypadku innych, jak np. o ochronie życia poczętego, tego tempa nie potrafi jakoś już narzucić. Szkoda!

 

Na koniec optymistycznie. Kilka dni temu obchodziłem jubileusz. To już 10 lat, dziesięć lat temu dwóch znanych Panów wyprosiło mnie z powiatowej imprezy. Herosom nie podobało się, że mówiłem prawdę. Dodam, że Panowie zostali należycie docenieni, kronikarze zaś opisali ich odważny czyn dla potomności. W moim przypadku był zaś ogólnopowiatowy łomot.

 

Minęło "10" lat. Dziś z perspektywy czasu mogę napisać, że wyprosili mnie złodziej razem z kapusiem. Panowie mają bowiem wyroki sądu w CV, które potwierdzają moje słowa. Przypominam ten jubileusz, bo wciąż doświadczam "ciepła" ze strony lokalnych elit. Ostatnio kolejny powiatowy autorytet przyrównał mnie do pewnej wydzieliny. Albo odważny gość, albo zapomniał, że ma w papierach donoszenie na kolegów i potwierdzenie otrzymania srebrników.

 

Piotr Tomasz

 

Prawnik, Dziennikarz, Emigrant

Osoba represjonowana w okresie rządów PO-PSL

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komuna bis
Komuna bis 10.07.2018, 22:02
Komuna też rozdawała, wszak jeszcze więcej. I gdzie jest komuna?
janek
janek 8.07.2018, 19:26
Ależ wypociny. Matko Ty moja. Żal d...ę ściska. Po co pan to pisze i dla kogo? Chyba dla samego siebie. Weź pan łopatę i rowy kop jak za dużo energii pan masz.
Grzegorz
Grzegorz 8.07.2018, 13:49
Brawo Panie Piotrze, jak zwykle rzeczowy i celny komentarz :) Pozdrawiam
kazik
kazik 8.07.2018, 12:48
Jak czytam pana wypociny zastanawiam się jak można żyć jeśli ma się w sobie tyle jadu i nienawiści, czy tak można jeszcze funkcjonować. Do czego ten dąży jak tacy ludzie chodżą po tym świecie jak pan, moim zdaniem do tragedii, nasiąkł pan tymi pisowskimi hasłami niesamowicie i jedno można jeszcze powiedzieć że jeśli będzie pan dalej w to brnął to będzie pan złym człowiekiem a w tym kierunku pan idzie .Szkoda mi pana.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 8.07.2018, 16:07
Interesujące,że podobne słowa usłyszałem 10 lat temu od kapusia i złodzieja. Kim zatem są dobrzy ludzie? Donosiciel, który brał kasę za donoszenie na kumpli w wojsku? Kapuś, który donoszeniem załatwiał posadę dla żony? Złodziej, który zwinął na bezczelnego publiczne pieniądze? Obrońca konstytucji, ktory kiedyś ścigał nieobecnych na komunistycznych wiecach? Zasłużony kacyk/pedagog, którego bulwersowała mlodzież w kościolach? Mogę tak długo. Archowa są pełne tego rodzaju opowieści. A do jakiej grupy Pana (Anonima) zaliczyć? Proszę o odpowiedź "Dobry Człowieku".
podpis
podpis 10.07.2018, 18:54
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Amen
do Piotr Tomasz
do Piotr Tomasz 9.07.2018, 22:35
Wg ,,dojnej zmiany'' określenie kapuś czy donosiciel zastąpiono określeniem sygnalista. Człowieku, weź Relanium, wypij setkę, bo ciśnienie masz coraz wyższe i z nienawiści do bliźniego skończysz zawałem.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 10.07.2018, 12:30
Drogi Anonimie. Przykro mi, że nie masz odwagi podpisywać postów. Leków na uspokojenie nie muszę brać. W archiwach jest cicho, fajne miejsce na relaks. Pozdrawiam serdecznie. Przy okazji informuję, że o "złotowskich elitach" pozostawię coś dla potomnosci. Wydawcę już mam:) Kwestia czasu, bo zwracam dużą uwagę na weryfilkację dokumentów i poszukiwania kolejnych źródeł.
podpis
podpis 10.07.2018, 18:56
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.
Brawo ,,podpis" dobrześ ujął
Brawo ,,podpis" dobrześ ujął 10.07.2018, 22:07
Dobrze napisane, każda przypowieść pasuje jak ulał do tego o czym pisze Pan Tomasz bo jak wytępić kilkudziesięcioletnie czerwone zło jak nie przez rozliczenia które by przesiały przez najdrobniejsze sito prawdy czerwone chwasty zasiane w Narodzie Polskim niczym barszcz Sosnowskiego. Każdy z nas widział jak żyli nasi rodzice i dziadkowie i każdy dzisiaj wie że czerwona zaraza nie mogła wydać żadnych dobrych owoców które czyniły by życie lżejszym i lepszym. Te czasy spod znaku sierpa i młota kładły się cierniem na życiu wtedy młodych Polakach, którzy poznali dobro wielkiego brata po owocach. Z tego powodu wszyscy tzw. współpracownicy mający parcie na wschód powinni zostać rozliczeni i tak jak drzewo nie wydające dobrych owoców spalone tak oni odrzuceni w społeczną nicość do siódmego pokolenia po to aby już nikt więcej jako zmutowane UB, SB, TW nie panoszył się w owczej skórze po naszym kraju donosząc na nas czy nasze dzieci i wnuki.
Tak to prawda, lepiej przebywać wśród świń i z psami niż z donosicielami. Trzeba o tym mówić i pisać tak jak to czyni P. Tomasz chociażby po to aby nie uśpić czujności przed wrogim złem, złem które na wiele lat zagnieździło się w naszym kraju pałając krwawą nienawiścią do każdego kto śmiał marzyć o Niepodległej i Wolnej Polsce.
podpis
podpis 11.07.2018, 21:32
Do pouczającego bez prawa do pouczania. Gdyby tak zaatakowali nas kosmici i pożerali dzieci, kobiety, białych, czarnych, muzułmanów, narodowców itp.bez wyjątku, to czy byłyby wtedy podziały w społeczeństwie ?
aqq
aqq 12.07.2018, 10:28
Po wojnie policzono by ofiary i gdyby narodowców było więcej, to na pewno byłoby to wynikiem kolaboracji czarnych, muzułmanów, lewaków i innych z kosmitami. Gdyby ofiar wśród narodowców było mniej, to byłby to efekt ich niezłomnej i walecznej postawy wobec najeźdźcy. Obyśmy nigdy nie musieli się o tym przekonać...
podpis
podpis 10.07.2018, 22:34
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO "BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO JAK
SIEBIE SAMEGO"


podpis, idź dalej tą drogą
podpis, idź dalej tą drogą 10.07.2018, 23:06
I bardzo dobrze!!! Coraz lepiej. O tym miłowaniu to ci co pobłądzili winni pamiętać zwłaszcza w mrocznych czasach Komuny. Jednak tak nie było gdyż oni bardziej od bliźniego Polaka miłowali Władze Radziecką i siebie a to wszystko za oferowane srebrniki i stanowiska.
podpis
podpis 11.07.2018, 21:24
O Ty, który ośmielasz się pisać do "podpis", czyś aby nie zowiesz się Kali i wyznawcą jesteś jego filozofii?
Wolność to prawo do głosu a nie wulgaryzmu
Wolność to prawo do głosu a nie wulgaryzmu 10.07.2018, 11:45
Ty powyżej, widać że jesteś po czymś mocniejszym. Nie przesądzam że w stanie delirium ale po wyrażeniach można tak myśleć.
Wiedz że bez względu na poglądy polityczne i ustruj Donosiciel zawsze będzie kapusiem. Z tego się nie wychodzi co pokazują historyczne zapisy z wielu okresów dziekowych. Każdy donosiciel to chodzące zło, podobnie jak ci którzy w celu podniesienia swojej wartości używają wulgaryzmów podobnych do twoich.
Jak widać i donosiciele i ich wulgarni obrońcy to źli ludzie. Każdy kto dzisiaj broni i porównuje TW do bohaterów walki o wolność oraz uważa że to im zawdzięcza dzisiejszy splendor osobisty jest tyle samo wart co i oni. Zapomniemie w pomroczności jasnej o zwykłych ludziach i odwracanie się do nich plecami staje się tak samo groźne dla ogółu społeczeństwa jak za czasów kiedy to TW w swoim fachu czuli się jak ryby w wodzie. Dzisiejsze chołubienie działaczom TW bez rozliczeń jest policzkiem dla wszystkich którzy przez dziesiątki lat brały czynny udział w walce ustrojem komunistycznym. Z tego też powodu dobrze że są tacy odważni ludzie, którzy nie patrząc na rzucane obelgi piszą i mówią o niechlubnej przeszłości w której ni jak nie można pominąć donosicieli w tym TW. Słusznie napiętnowane są też przejęte z poprzedniego systemu metody niszczenia ludzi o czym też pisze Pan Piotr.
CEZAR-WEREDYK
CEZAR-WEREDYK 7.07.2018, 18:11
Powtorze za p.Sumlinskim GDZIE NIE SPOJRZYSZ JEDNO WIELKIE BAGNO.Komuna walczyla z CZERWONYMI. Jak byla sitwa tak jest
Pani Tuba jest za gruba
Pani Tuba jest za gruba 7.07.2018, 13:56
Słyszałem od urzędnika z powiatu, że powiatowcy szykują cukierkowi działkę, którą wyrwali od miasta. Zakup nastąpi sposobem na ,,mecenasa,, czyli 3 przetarg, albo zarząd podłoży tuż przed sesją uchwałę radnym do klepnięcia o zbyciu bezprzetargowym lub ograniczonym. Obserwujcie ten cyrk.
będzie wysyp na jesień
będzie wysyp na jesień 7.07.2018, 20:24
Jeżeli wiadomo jest dla kogo działka przed przetargiem to jest to temat dla CBA a nie na portal. Tak czy siak CBA Złotowem się interesuje od dawna, wiele osób było słuchanych. Stare sprawy zbywania działek i kilka spraw bardzo delikatnych.
Luka
Luka 7.07.2018, 23:25
CKM popada w coraz większą paranoję. Szczyl merdający ogonkiem tam gdzie sypną trochę karmy dla psów. To musi być straszne tak nienawidzić świata. Ale uwaga jego hejt ma znaczący wpływ na przyszły układ sił w lokalnych samorządach, toć to najbardziej uzdolniony hejter.
Anonim
Anonim 8.07.2018, 00:28
W którym komentarzu jest paranoja? Będzie "wysyp" czy Pani Tuba? O jaką działkę chodzi , czy ktoś wie?
Rolno
Rolno 6.07.2018, 19:48
Analiza wypowiedzi Piotra Tomasza przypomina mi starą zagadkę :

-Co to jest to białe w ptasim gównie?
-Też gówno.
Bartek M
Bartek M 7.07.2018, 00:15
Na nic innego nie możesz się zdobyć. Co w głowie to w palcach. Co Twój wpis zmieni skoro schowałeś się jak tchórz.
Stanisław Piotrowicz
Stanisław Piotrowicz 6.07.2018, 18:46
Precz z komuną! Precz z Komuną! i co ty na to towarzyszu Piotrze Tomaszu?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 6.07.2018, 22:57
A co Pan na to, że były zwolennik totalitarnego systemu cenzuruje portal internetowy? A co Pan na to, że ten sam jegomość broni demokracji?
Fela
Fela 7.07.2018, 12:05
Bardziej prosty jest pasek na brzuchu niż proza życia. Jeśli nagradzany i odznaczany w czasach Komuny, a dziś twarz reformy wymiaru sprawiedliwości bolszewicki prokurator bezkarnie krzyczy publicznie ,,precz z komuną!'' to dlaczego odmawiasz prawa do takiego zachowania innym?
ufo
ufo 6.07.2018, 14:58
Dobre :)
Gogo Smorgo
Gogo Smorgo 6.07.2018, 11:10
Burmistrzowi Złotowa podnieśli dodatek specjalny po to żeby go ośmieszyć. To plan Kołodziejczyka, szkoda że burmistrz się nie odciął do tej hucpy.
Zawrócono Głomię kijem i nie tylko
Zawrócono Głomię kijem i nie tylko 6.07.2018, 10:27
Panie Piotrze i dopiero teraz pod koniec kadencji zauważył pan to wszystko. My dawno wiemy że to Komuna rozwaliła komunę a robotników do walki prowadził A. Kwaśniewski. Najbardziej zagorzałymi zawolennikami walki o wolność byli TW, SB, MO i liczni sekretarze i członkowie PZPR. Każdy z nas dzisiaj wie że realizatorem tej wielkiej walki o dobry byt w kapitaliźmie był I BOLEK PRL. Ta wywrotowa prawda dzisiaj już nikogo nie dziwi tak jak i to że broniona przez tych samych bohaterów Konstytucja jest dla wszystkich Polaków.
Zastanawia pana wspomnienie o burmistrzu A. Pulicie i jego komitecie bo w końcu nie wiadomo czy on prawicowy czy lewicowy. I jeszvze jedno, czy pan wie kto w naszym terenie umacnia wspomnianych bohaterów minionego okresu w polityce i aktywności lokalnej czy też pozostanie to tajemnicą poliszynela.

Pozostałe