Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Basen do rozbiórki!?

Basen do rozbiórki!?
Kolejna ekspertyza części rehabilitacyjnej pływalni Laguna i wynikające z niej porażające wnioski. Eksperci zalecają wyburzenie niecki basenu! Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Złotowa Adam Pulit odniósł się do kwestii części rehabilitacyjnej pływalni Laguna i niemożności jej użytkowania.

Ratusz otrzymał wynik kolejnej ekspertyzy niecki z części rehabilitacyjnej złotowskiej pływalni, tym razem wykonanej przez rzeczoznawcę budowlanego z Płocka. Na potrzeby ekspertyzy pobrano 15 prób betonu, wykonano badanie na ściskanie i nasiąkliwość.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Badania nasiąkliwości potwierdziły wysokie zawilgocenie, wykazano, że przy budowie niecki mieszanka betonu była źle zagęszczana, co sprawiło, że beton ma zbyt dużą porowatość i niekorzystną wodoszczelność. Wylewana mieszkanka betonu nie była zagęszczana maszynowo, i była zostawiona sama sobie do ułożenia... Na fotografiach w ekspertyzie przedstawiono niewystarczające zagęszczenie mieszanki betonu. Ponadto użyto mieszanki znacznie zawyżonej klasy. Z badań wynika też, że nasiąkliwość betonu przekracza 5%, co jest niekorzystne dla tego typu obiektu.

W Instytucie Budownictwa Politechniki Warszawskiej w Płocku wykazano dokładnie, że przy budowie niecki użyto zbyt "silnego" betonu (o sześć klas wyższego od projektowanego, co jest poważnym błędem w sztuce), a jednocześnie wykonano niewystarczające zbrojenie przeciwskurczowe. Przy dużej porowatości betonu ten fakt stwarza duże ryzyko wadliwej pracy niecki basenu. - W końcowej części ekspertyzy - mówił burmistrz - "Zaleca się wyburzenie istniejącej konstrukcji niecki basenu w części rehabilitacyjnej w pływalni Laguna i zbudowanie jej od nowa"...

- Wiemy już, że niecka nie nadaje się do użytku w obecnej postaci. Do prokuratury prześlemy zawiadomienie uzupełniające - dodał burmistrz - bo już wiemy co dolega temu obiektowi. Przesądzony jest także pozew wobec wykonawcy, z którym bezwzględnie się rozstajemy.

Obiekt oddany do "użytku" 31 października 2013 roku być może nie zostanie wyburzony, ale każdy inny sposób jego ratowania solidnie wykosztuje złotowskiego podatnika...

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Budowlaniec
Budowlaniec 17.05.2018, 05:40
Są tańsze metody naprawy np. poprzez iniekcję podłoża, rozebranie dna i umieszczenie dodatkowego zbrojeniaprzeciwskurczowego i położenie lepszej izolacji. Wyburzenie moim zdaniem to ostateczność.
ZeT
ZeT 17.05.2018, 08:06
Rozebranie podłoża to inaczej wyburzenie. Zamieniłeś słowa ale one mają to samo znaczenie, albo się mówi rozbiórka, albo wyburzenie.
pytanie
pytanie 13.05.2018, 01:43
A kto był w komisji odbioru ? Gdzie to można sprawdzić ?
podatnik
podatnik 12.05.2018, 10:23
jeżeli jest to prawda to prokuratura powinna się wziąć ostro do roboty, oczywiście nie prokuratura ze Złotowa lecz z innego miasta albo nawet prokuratura okręgowa z Poznania bo zdaje się wykonawcą tej trefnej inwestycji była firma z Konina czy Kalisza
Tadziu
Tadziu 11.05.2018, 13:19
Gruba sprawa się szykuje, ciekawe kto usłyszy zarzuty?
Oczywistość
Oczywistość 11.05.2018, 21:34
Jak to kto ? Ekipa poprzedniego burmistrza
Hiki
Hiki 12.05.2018, 18:20
Retoryka pisowska. Czy to burmistrz budował? Nie. Zrobiła to firma i powinna ponieść konsekwencje. Burmisrz nie może stać za każdym murarzem.
Stokrotka
Stokrotka 14.05.2018, 08:02
Po co mieszasz hejt polityczny do tego ? Wyraznie mowi sie o ekipie burmistrza, nie o burmistrzu.
Pro-kurator
Pro-kurator 11.05.2018, 00:28
By przykryć aferę basenową postkomuna ogłosiła dziś kandydatkę na burmistrza choc do wyborów jeszcze pół roku hahahahaha
czas z tym skończyc bo Złotów marnieje
czas z tym skończyc bo Złotów marnieje 10.05.2018, 20:52
Za co się nie wezmą w Złotowie to spieprzą.Ktokolwiek wie o oszustwach koniecznie niech to napisze do Prokuratora,(nazwisko zastrzec u prokuratora "tylko do wiadomości prokuratora)
Nioech nieudaczniki płaca ze swojej kieszeni i w ogóle po co pchają sie na stanowisko Burmistrza lub na Radnego,skoro o niczym nie maja zielonego pojęcia.Musza ponieśc konsekwencje za odpowiedzialność w nieudolnym rzadzeniu tak samo Wełnia jak i Pulit,Goławski czy Buczek.
Ufo
Ufo 10.05.2018, 19:24
Kolejna inwestycja na pokaz ekipy byłego burmistrza Wełniaka, powinni pokryć koszty z własnych kieszeni. Tak samo jak za słynne zepsute kaczuszki na Kaczym dołku, zalewaną promenadę przy jez. Baba i największy bubel Wełniaka czyli zwężone boisko piłkarskie na Sparcie na którym nie można już rozgrywać oficjalnych meczów
Budowlaniec
Budowlaniec 17.05.2018, 05:44
Zepsute kaczuszki wina poprzedniego burmistrza? Nic nie jest wieczne - wymaga konserwacji, dozoru. Czy obecny burmistrz to robił? Dlaczego nie zleci naprawy?
Boisko... po co w tak małym mieście dwa pełno-wymiarowe boiska? Nie chce się iść na Wioślarską? Za daleko?
Malowana trawa na zielono
Malowana trawa na zielono 10.05.2018, 17:09
Komuchy i ich POplecznicy twierdza, że Wełnoak dużo zrobił dla Złotowa. Powili wychodzi, że o połowę mniej niż mogło się wydawać.
Hiki
Hiki 12.05.2018, 18:22
A ty co? Zdroje ci się podobają? To jest to największe osiągnięcie tej ekipy? Jaja sobie synciu robisz?
Do powyżej
Do powyżej 10.05.2018, 18:28
A gdzie ty mieszkasz.pewnie w mieście rozbudowanym przez Pulita.
Przecież za niego wszystko się wali. On myślał że raz zrobione będzie wieczne.
Jak jest taki prawicowy to niech winnych odda do prokuratury.
Hej
Hej 10.05.2018, 19:16
Tak zrobił. Wełniak budował na chybcika i za nasze pieniądze, z Unii mamy tylko promenadę. Dlaczego???
Budowlaniec
Budowlaniec 17.05.2018, 05:46
A co mamy za unijnie pieniądze obecnie?
odp
odp 11.05.2018, 23:25
bo bał się kontroli
WPIS
WPIS 10.05.2018, 20:23
Akurat Złotowa nie zbudowano ani nie rozbudowano za unijne pieniądze. Za unijne pieniądze to raczej Złotów zniszczono a miasto skarłowaciało szczególnie za Pulita. Trzeba znać historię regionu a dopiero potem zabierać głos. Wełniak nigdy po 1989r nie powinien zostać wybrany na burmistrza. On wogóle nie pasuje do demokracji, niestety ale w miejscu chwastu bez nasadzenia pożytecznej rośliny zawsze wyrośnie chwast. Co do Pulita to wybranie go na burmistrza było tragiczną pomyłką, którą musimy naprawić w przeciwnym wypadku będziemy mieli powtórkę z rozrywki.
Ho Re to Je
Ho Re to Je 10.05.2018, 17:03
Ekspertyza nie jest ciekawym prognostykiem dla ekipy Wełniaka, która ma czelność podnosić łep w kwestii dalszego rządzenia miastem.
aqq
aqq 10.05.2018, 17:46
Ci co piszą "łep" też raczej głowy nie mają...
AS
AS 11.05.2018, 12:33
Łep, łepek, łepkowi, łepkom, łepetyna... doczytaj w wolnym czasie.
aqq
aqq 11.05.2018, 20:00
Łeb, łby ale: łepek łepetyna - proponuję również poczytać...
kos
kos 12.05.2018, 00:25
troszkę racji masz, ale przestań się targować o słowo łep, łepek, łepetyna, nie zapobiegniesz naturalnej ewolucji słowa, poczytaj Miodka: https://raciborz.com.pl/2010/01/13/prof-jan-miodek-o-lbie-xxxviii.html
aqq
aqq 12.05.2018, 11:14
Ewolucja- ewolucją, niegramotność - niegramotnością... ;) Nie musimy brać się z łby z powodu takiej błahostki . :)
Porażka
Porażka 10.05.2018, 16:40
Basen Laguna to śmiech na sali. Nie dość, że woda na dużym basenie jest zimniejsza niż w jeziorze to dodatkowo jest tam szambo zamiast wody. Ostatnimi czasy po wyjściu z basenu śmierdzę szambem. I te dno basenu...normalnie jakby ktoś nasrał pełno brązowych plam
mieszkaniec
mieszkaniec 11.05.2018, 18:34
no to jest trafna ocena... dobre...
Mirek
Mirek 10.05.2018, 17:16
Mi się wydaje ze ty śmierdzisz szambem już zanim wejdziesz do tego basenu :€:):)
kobra
kobra 10.05.2018, 15:49
Widzę że prokurator będzie miał tu dużo roboty
A zatem
A zatem 10.05.2018, 14:40
W artykule słabo wybrzmiał fakt że zginęło 50 % stali zbrojeniowej, która była wymagana w konstrukcji projektowanej. Pytanie pierwsze: gdzie jest ta stal? Drugie: czy została zakupiona, czy wyjechała z budowy? Trzecie: dlaczego kierownik budowy podpisał się przy odbiorze uzbrojenia pod niedoborem towarowym? Czwarte: dlaczego ten fakt podpisał inspektor nadzoru? Piąte: kto odebrał i dlaczego inwestycję w imieniu oszukanego podatnika? Czy mamy ten sam modus operandi co przy okazji budowy drogi na Dworze Złotowskim. Czy prawdą jest że podwykonawcą jest firma zbratana ze złotowskimi czerwonymi pająkami?
mieszkanka Złotowa
mieszkanka Złotowa 10.05.2018, 13:09
SZOK!!!!! Kto za to odpowiada??? !!!!!
Oni to wiedzą
Oni to wiedzą 10.05.2018, 14:17
Nikt nie odpowiada. Mieszkańcy zapłacą.
Komunistyczny spadkobierca nie oskarży komunistycznego promotora tej inwestycji.
Antonina
Antonina 10.05.2018, 13:23
A kto rządził w 2013?
U
U 11.05.2018, 21:04
Towarzysz Wełniak

Pozostałe