Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kto ma prawo do prawyborów?

  • 23.04.2018, 11:56 (aktualizacja 29.08.2018 19:48)
  • contact contact
Kto ma prawo do prawyborów?
Klub radnych RM w Złotowie "Zadbajmy o Złotów" wezwał naszą redakcję do usunięcia z sondy wyborczej nazwisk swoich kandydatów. Problem z tym, że nie wiadomo kto jest kandydatem.

Od 20 lat, niezmiennie przed wyborami samorządowymi, media związane z wydawnictwem „Tygodnika Nowego” proponują swoim czytelnikom udział w przedwyborczej sondzie nazwanej prawyborami.

Nie inaczej jest w tym roku. W związku z tym, że oficjalni kandydaci nie zostali jeszcze wyłonieni, zaproponowaliśmy naszym czytelnikom 10 nazwisk, które najczęściej wymieniane są przez przedstawicieli poszczególnych komitetów wyborczych. Należy się spodziewać, że nie wszyscy z nich wystartują w wyborach. Dopóki jednak oficjalni kandydaci nie są znani proponujemy szerszy wybór, tak jak to odbywa się to w każdej cywilizowanej i demokratycznej społeczności.

Wygląda jednak na to, że nie podoba się to radnym klubu „Zadbajmy o Złotów” co wynika z treści oświadczenia nadesłanego do naszej redakcji przez przewodniczącą klubu radną Alicję Andrzejewską. Radna zdaje się sugerować, że klub „Zadbajmy o Złotów” jest pomysłodawcą organizacji prawyborów, formułując wobec naszej redakcji kuriozalny zarzut dokonania plagiatu. Problem w tym, że jedyny sondaż (sonda lub prawybory) dotyczący poparcia dla tegorocznych kandydatów na burmistrza Złotowa został zorganizowany na jednym z prywatnych portali. Ze względu na istotne różnice w stosunku do naszego sondażu, trudno tu jednak mówić o plagiacie, na który wskazuje radna Andrzejewska. 

Jednocześnie za domniemany plagiat radna wymierza karę – wycofanie zaproszenia na konferencję prasową dla przedstawiciela naszej redakcji. Konferencja jest organizowana przez klub radnych „Zadbajmy o Złotów” i ma dotyczyć „zbliżających się wyborów samorządowych”.

 

Treść zaproszenia na konferencję oraz oświadczenia publikujemy poniżej beż żadnych skrótów.

 

Zaproszenie

Szanowny Panie Redaktorze.
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, Klub Radnych „Zadbajmy o Złotów” organizuje konferencję prasową, która odbędzie się dnia 23 kwietnia o godzinie 19:00 w restauracji „Krajna” w Złotowie.

Z poważaniem
Alicja Andrzejewska
Przewodnicząca Klubu

 

 

Oświadczenie "Klubu Zadbajmy o Złotów"

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych na portalu pzl24 ukazała informacja o sondzie niesłusznie nazwanej prawyborami na burmistrza Złotowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że "Klub Zadbajmy o Złotów" od kilku tygodni przygotowuje się do wyborów, tworząc program wyborczy, listę kandydatów na radnych i listę kandydatów na burmistrza miasta, którzy mają uczestniczyć w prawyborach. Do współpracy zaprosiliśmy miejscową prasę, telewizję w tym portal pzl24, do których przesłaliśmy w dniu 18 kwietnia zaproszenia na konferencję prasową w dniu 23 kwietnia br.

Trudno nie zauważyć, że pzl24 skopiował nasz pomysł nazywając własny sondaż prawyborami co jak powszechnie wiadomo nie ma ze sobą żadnego związku, a co ma znamiona plagiatu. Brak autorstwa tej informacji pozwala przypuszczać, że nie wyszła ona od dziennikarza, ponieważ autor wykazał się kompletną ignorancją prawa prasowego, a przepisy o ochronie własności intelektualnej w tym również od strony moralnej ma za nic.

W zaistniałej sytuacji wzywamy do usunięcia z sondy nazwisk naszych kandydatów startujących w prawyborach i innych nazwisk z "Klubu Zadbajmy o Złotów", którzy stanowią listę kandydatów na radnych.

 

z poważaniem

Alicja Andrzejewska

Przewodnicząca Klubu

 

P.S. Zaproszenie na dzisiejszą konferencję proszę traktować jako nieaktualne.

 

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roman
Roman 29.04.2018, 00:05
Na zlotowskiekropkapeel sonda to kompletna manipulacja i nierzetelność techniczna oraz metodologiczna. Po jakiego grzyba ja jako wyborca mam wybierać dla danego komitetu kandydata na kandydata. To jest sugerowanie, że czytelnicy danego czasopisma są jakąś wspólną kliką wzajemnej adoracji i włączają się w pomoc dla danego komitetu. To w zasadzie obraza inteligencji czytelnika. ja chcę poznać kandydatów określonych a nie jakiś wyłapanych dupków z łapanki i podejmować decyzję za jakiś niezdecydowany sztab, który sam nie wie czego chce.
Morwa na glukozę w krwi
Morwa na glukozę w krwi 28.04.2018, 20:53
Leszczyna nie wytrzymał, cztery lata się przygotowywał i przez nerwy i cechy charakteru nie wytrzymał i dokonał falstartu. Komitet nigdy nie będzie miał fajterów jak kierują nim ludzie, którzy nie startują tylko czekają na wyniki i owoce. Wełniak startuje ledwo na radnego choć Leszcz odgrażał się ze będzie na burmistrza startował. Kołodziejczyk boi się startować z własnego okręgu bo wie, że czeka sromotna porażka. Na radną Jęsiek Barabasz może paść rekord wyborczy, fokusowe wskazują na ponad 400 głosów deklarowanych przed kampanią. Leszczyna nie kandyduje a robota z Mirkiem to jego sprawa. Najbardziej śmieszy fakt, że uczestnicy klubu "ZOZ" tak maja w *** zebranie i deklaracje, że kilka dni po nim prowadzą rozmowy o swoich miejscach na liście z klubem RDZ (nazwa w remoncie). I to osoby nie, które odeszły w poniedziałek a te, które nie czują, że ich wierchuszka sprawiedliwie obsadziła na okręgach.
Ok
Ok 28.04.2018, 17:22
Czy to prawda że proboszcz z Rocha przegonił Fundację?
MF
MF 27.04.2018, 00:42
Aktualności powinny przystąpić też do bojkotu konferencji postkomuny, w końcu tez predysponują do roli mediów. Skoro pozostałe media solidarnie olały postkomunistów po piśmie jaki dostała redakcja PZL.24.pl powinni też odwołać swoich.
Płacę
Płacę 28.04.2018, 01:14
Zresztą te prawybory w zlotowskie.pl są płatnym ogłoszeniem.
Wątroba Wełniaka
Wątroba Wełniaka 27.04.2018, 23:52
Aktualności to nie są media, to jest organ
kos
kos 27.04.2018, 22:17
kpisz czy o drogę pytasz?
Magazynier
Magazynier 26.04.2018, 15:07
Chodzą słuchy po mieście, że "Zadbajmy o swoich" się rozsypało - kandydaci uciekają jeden po drugim, czyli Mariusz ma problem. Będzie palił nie po dwa papierosy jeden od drugiego, ale po trzy
Nemende
Nemende 27.04.2018, 00:21
On już po trzy pali dawno, ale cienkie. Kandydaci którzy uciekają z komitetu maja przynajmniej bardzo szybkie upublicznienie swoich deklaracji odejścia. Wszystko znajduje się w jednym miejscu. Sztab wyborczy i redakcja AL w jednym miejscu. Przychodzi więc taki delikwent, zgłasza odejście z listy Wełniaka, automatycznie grafik przygotowuje zdjęcie, pisany jest tekst i automatyczna publikacja. Następnie główny redaktor naczelny idzie do domu i pisze brednie w palcem w bucie, krytykując komitet "Zadbajmy o Złotów", że nie ma wyraźnego kandydata na obecnego burmistrza. Pytanie tylko jak można krytykować komitet, który się samemu zakłada i miesza w nim? To trzeba mieć pioruny w głowie.
pozory mylą
pozory mylą 27.04.2018, 21:57
to jest taki cwaniacki chwyt, żeby ludzi myśleli, ze Al jest niezwiązane z Zadbajmy o Złotów
Z oddali
Z oddali 28.04.2018, 20:41
Ale gruby na na zebraniu przed konferencją rozwiał wątpliwości wszelakie. Jak słychać na nagraniu prezentuje ludzi na stronie złotowskich z panelu administracyjnego. Opowiadał, że Mariusz obiecał wyłączyć komentarze, że będzie banerek specjalny i artykuł oraz sonda za godzinę. Wszystko się sprawdziło. To służalczy portal lub zaangażowany w działalność klubu. W zasadzie liczy się cel.
Kto to jest Gruby?
Kto to jest Gruby? 28.04.2018, 22:03
Ale jaja, to wszystko jasne! Gruby!
Analny Gruby
Analny Gruby 28.04.2018, 21:49
Gruby - kumpel wszystkich, więc?
Martin Szulc
Martin Szulc 26.04.2018, 11:50
Okazuje się że to nie Mirek nagrał kulisy zebrania przed konferencją w Krajnie. Interes w tym ma osoba, która została rzucona na rewir kandydowania gdzie jest skazana na przegraną. Druga osoba z tej firmy boi się ujawnić, że będzie kandydować. Błąd był popełniony wciągając Wełniaka do zarządu. Teraz chłopcy bardzo się boją, ale prowadzą rozmowy na wielu płaszczyznach i dostarczają ciekawych informacji.
Aleks
Aleks 24.04.2018, 23:43
Zadbajmy o swoich hahah dobrze to ktoś określił zwłaszcza jak widzę nowe twarze
Wicek
Wicek 24.04.2018, 22:47
Trochę śledzę ankietę/sondę na waszej konkurencji. Zauważyłem dziwne zachowanie systemu. Licznik oddanych głosów przed chwilą rósł po kilkanaście/kilkadziesiąt głosów poniżej minuty. Sprawdziłem też, że głosy można oddawać nawet z tego samego adresu IP bez końca, w tak zwanych "oknach prywatnych", które oferują przeglądarki. Wiem też, że można zrobić automat, który za nas to będzie robił. Ot taka ciekawostka
Do wszechprawilnych jełopów
Do wszechprawilnych jełopów 24.04.2018, 15:02
O wy bencfały jedne!!! Ja wam dam. czepiacie sie o wlasnosc intelektualna kiedy sami mózgi pogubiliscie! A nazwac Zlotow zdrojem to macie ciecie prawo? Prawo akurat reguluje nazwe (ponizej definicja z wikipedii). Zaraz ja z tym polece do Strasburga albo do najblizszej ACTA, ze zlamaliscie prawo wy bencfaly jedne. A o linijke tekstu bedziecie wypominac stare pruchna jedne? Akysz z wami. Definicja zdroju:
Zgodnie z polskim ustawodawstwem do nazwy miejscowości, w której granicach administracyjnych znajduje się obszar uzdrowiska, może zostać dodany odpowiednio wyraz „zdrój”, jeżeli podstawą leczenia uzdrowiskowego są wody lecznicze.
Czy adresat zrozumie
Czy adresat zrozumie 24.04.2018, 15:13
Bardzo dobrze to ująłeś i co cenne to to że po naszemu.
Zioom
Zioom 24.04.2018, 01:19
I co, były tam jakieś media niezwiązane z G8?
CBE
CBE 24.04.2018, 10:33
słyszałem że tylko reżimowe były, ale może to tylko plotki
liks
liks 24.04.2018, 14:22
Nie było mediów, aktualności są założycielami komitetu więc byli po drugiej stronie. Była jedna kobieta co kiedyś oknami handlowała, ale nie wiem co ona tam robiła.
Obserwator
Obserwator 23.04.2018, 22:25
Autor zestawia liste kandydatów na podstawie wlasnego widzimisię i robi sondę, którą nazywa "prawyborami" . Zalosne.
zainteresowany
zainteresowany 23.04.2018, 21:22
Podobno Mirosław Jaskólski się skumał z Zadbajmy o Swoich, czyli z Wełniakiem, który jest liderem opozycji w radzie powiatu. Czyli zwalnia się intratne stanowisko w zarządzie dróg powiatowych.
teściu
teściu 24.04.2018, 21:29
nie skumał się tylko udaje bo jest człowiekiem starosty, gdyby się skumał top już by stracił stołek dyrektorski w Powiatowym Zarządzie dróg - ciekawe czy sprawdzają na zebraniach kto ma dyktafon przy sobie albo czy zostawiają telefony na zewnątrz ?
Sol
Sol 24.04.2018, 22:46
Mirek ma ręczniaka, ponoć już miał na spotkaniu w Okonku. Facet odniósł już tyle porażek, że zaczął się ubezpieczać. No i to jest też takie Ucho Rysia. Działacz w dwóch komitetach.
Tadek
Tadek 23.04.2018, 22:00
Jakie tam są zarobki? Może wystartuję
gruby
gruby 24.04.2018, 10:36
zarobki chyba średnie ale roboty tez niewiele więc stołek wymarzony, podobno juz jest trzech kandydatów z Okonka
zetor
zetor 23.04.2018, 21:07
Jak widzę te nazwiska ludzi z poprzedniego systemu to mam pytanie czy oni nie widzą że świat się zmienia, że ich czas już dawno minął
Jili
Jili 23.04.2018, 20:51
Szanowna Pani Andrzejewska,
Pani ekipa pod nazwa "Zadbajmy o Złotów" chyba zapomniała kto rządził w Złotowie od ok.10-15 lat.
W nowym planie wskazujecie:
Infrastruktura
Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z wykorzystaniem środków unijnych.
Szanowna Pani co zrobiliście w tym zakresie w tym czasie????
Nic,nic i jeszcze raz nic.
Dalsze Państwa plany będę oceniała w następnych odcinkach.
Na razie jest beznadziejnie...!!!!!
Precz z Komuną, Lewicą Razem i SLD
Precz z Komuną, Lewicą Razem i SLD 23.04.2018, 19:29
Do obywatelki Alicji Andrzejewskiej
Kto dał pani prawo do zakazywania innym robienia prawyborów?
koment
koment 27.04.2018, 22:10
ten sam, co dał im prawo agitować bezprawnie na łamach AL przed ogłoszeniem wyborów
Geno
Geno 23.04.2018, 20:10
Ty durniu powyżej a gdzie ty w Złotowie masz prawicę.
Tron berto
Tron berto 23.04.2018, 18:51
Jak są chłopcy od kleszcza to możecie zaczynać ten cyrk, bo czy Wanda dojdzie to niewiadomo. Resztę chyba chłopaki pozamiatali.
45
45 23.04.2018, 18:36
1/5 kandydata na kandydata na burmistrza, błądzi po mieście. Ciągnie go do komuny a oni na wniosek doradcy pokazują, że to oni są górą. No zobaczymy jak kopary opadną na konferencji jak będzie tylko Trybuna Ludu, ale to organ który jest beneficjentem układu więc jako media liczyć nie można. Panie Mirosławie spotkanie z komuchami jest na 18 30 , na co pan na Zacisze pojechał?
Tak
Tak 23.04.2018, 18:01
Komuna się skompromitowała. Niech trzymają tak dalej. Chyba źle tu pachnie.
Anna ze Złotowa
Anna ze Złotowa 23.04.2018, 17:23
Pani Andrzejewska takie oświadczenie ? No nie wierze , miałam Panią Alicję za trochę innego człowieka . Obrażać się że stok sobie zrobił prawybory? Chyba każdy ma do tego prawo? A może się mylę
Do Anna ze Złotowa
Do Anna ze Złotowa 23.04.2018, 17:54
Mylisz się. Ochrona danych osobowych i bez zgody podanych osób.
Hi
Hi 23.04.2018, 16:12
Klub Zadbajmy o Złotów chciał spośród siebie dokonać prawyborów burmistrza a wy im wyskakujecie z Pulitem

Pozostałe