Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Dłużej koleją do Poznania

  • 11.03.2018, 06:52 (aktualizacja 11.03.2018 07:34)
Dłużej koleją do Poznania Foto: UMWW
Od dzisiaj zmienia się organizacja ruchu na linii kolejowej Poznań – Piła. Zmiana jest podyktowana modernizacją jednotorowego odcinka trasy, gdzie między marcem a majem od Wargowa do Oborniki Wielkopolskich wprowadzona będzie komunikacja zastępcza, kursować będą autobusy.

Od niedzieli 11 marca, pasażerowie podróżujący pociągami regionalnymi na trasie Oborniki Wielkopolskie – Wargowo pojadą zastępczą komunikacją autobusową. Pociągi dalekobieżne kierowane będą na Krzyż lub Stargard. Tym samym podróż z Piły do Poznania i odwrotnie wydłuży się o ok. 25 minut. Do maja na zamkniętym odcinku potrwa wymiana torów i rozjazdów. Modernizacja dotknie przystanek Oborniki Miasto oraz budowę peronu na nowym przystanku w Bogdanowie. Odnowiony zostanie wiadukt i most na Warcie. Z kolei od maja do września modernizacja będzie dotyczyła jednotorowego odcinka od Obornik do stacji Dziembówko w okolicy Piły. W tym czasie podróż na trasie Poznań – Piła,  z zastępczą komunikacją autobusową potrwa ok. godziny dłużej niż aktualnie.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Modernizacja z udziałem środków unijnych linii Poznań – Piła o długości 94. kilometrów pochłonie 500 mln zł. Modernizacja dwugodzinny czas przejazdu między Poznaniem a Piłą skróci o ok. 40. minut. Znacznie lepsza będzie też przepustowość linii, modernizacji poddanych będzie około 130 km torów.  63 przejazdy zyskają nową nawierzchnię drogową. Na 44. z nich będą umieszczone nowe systemy zabezpieczeń, w tym sygnalizacja świetlna lub rogatki. Remont przewiduje także przebudowę czterech mostów i ośmiu wiaduktów. W planach  jest budowa czterech nowych przystanków kolejowych: Poznań Podolany, Złotniki Grzybowe, Złotkowo oraz Bogdanowo. Zmodernizowane będą stacje: Złotniki, Wargowo, Oborniki Wielkopolskie, Rogoźno Wielkopolskie, Budzyń, Chodzież, Dziembówko, Piła oraz kilkanaście przystanków.

(jj)

INFORMACJE O MODERNIZACJI

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hlt
hlt 11.03.2018, 11:40
Ten remont to zmarnowana szansa, niestety. Bez dobudowy drugiego toru na tym ważnym odcinku nie da się zlikwidować wąskich gardeł i poważnie podnieść przepustowości. Wielka szkoda.
Chętna na dojazdy
Chętna na dojazdy 11.03.2018, 11:29
swoim samochodem?
Poznaniak
Poznaniak 11.03.2018, 09:10
Będę jeździł samochodem... zresztą, od kilkunastu lat do Poznania innym pojazdem nie jechałem...

Pozostałe