Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Policja przejęła nielegalny tytoń

Policja przejęła nielegalny tytoń
Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu wspólnie z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zabezpieczyli blisko 90 kilogramów nielegalnego tytoniu. W sprawie zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna zrealizowana sprawa z zakresu przestępczości akcyzowej.

8 stycznia br. kryminalni ze Złotowa i Jastrowia prowadząc działania ukierunkowane na ujawnianie przestępstw skarbowych, zatrzymali 38-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Okonek, który w miejscu zamieszkania posiadał sześć worków jutowych z krajanką tytoniową bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

Po zabezpieczeniu i przeważeniu nielegalnej kontrabandy okazało się, że policjanci udaremnili wprowadzenie do obiegu blisko 90 kilogramów krajanki tytoniowej, której wartość uszczupliła by skarb państwa o blisko 70 tysięcy złotych.

Mężczyzna od śledczych usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za to przestępstwo, zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości ponad półtora tysiąca złotych.

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe