Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Parametry dla węgla

  • 6.12.2017, 23:02
Parametry dla węgla
Trzy projekty uchwał antysmogowych zaopiniowała pozytywnie w trakcie grudniowych obrad sejmikowa Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 Ograniczenia lub zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, mają zostać wprowadzone na trzech obszarach: w Poznaniu, w Kaliszu i na terenie Wielkopolski. Wyznaczenie oddzielnych stref jest związane m.in. z obowiązującymi tam odrębnymi programami ochrony powietrza, a także z funkcjonowaniem na terenie Poznania automatycznych stacji do pomiaru zanieczyszczeń powietrza.
Co zaplanowano? Wycofanie ze sprzedaży niskiej jakości paliwa (węgiel brunatny, muły, miał węglowy o niskiej ziarnistości i tzw. flotokoncentraty), objęcie węgla kamiennego dodatkowymi parametrami (niska zawartość popiołu po spalaniu, wysoka kaloryczność) oraz stopniowe usuwanie najstarszych i najbardziej trujących kotłów.
Komisja zaopiniowała także pozytywnie projekt uchwały sejmiku w sprawie rozpatrzenia informacji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska w regionie w 2016 r., a także projekty przeszłorocznego budżetu województwa oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów

UMWW

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sory taki mamy klimat
Sory taki mamy klimat 9.12.2017, 11:45
A ja już mam dość palenia w piecu CO. Mam też dość słuchania o smogu jakbym była temu winna. Niech ta komisja przyjdzie do tych co palą a nie siedzą w ciepłym i pierdzą w stołki oznajmiając że podjęli uchwały, które w moim przypadku nic nie zmieniają. Burmistrz też co roku się wymądrza a nic! w tym temacie nie robi. Poprzednik sprzedał udziały miasta w ZEC pokrył długi i teraz to tylko du.ą w płot. Nie wiem czy ktoś kiedyś za to i za gazowy niewypał odpowie ale ja paląca w piecu bo muszę mam tego ujadania o zakazach powyżej uszu. Choć bym nie chciała to nadal będę palić w piecu bo dzieci muszą!!! mieć ciepło.
oszukują
oszukują 9.12.2017, 10:54
w Złotowie,Starosta i Burmistrz niech zajrzą do worków (żółtych) z węglem polanym wodą.Taki gnój sprzedaje Złotowska Spółdzielnia ul.zadworcem 2a.
Gdyby był suchy węgiel (bez oszustwa) nie kopiłby tak przy spalaniu.
Zakazać sprzedaży takiego węgla !!! Na Kierownika nałożyć dużą karę finansową !!!
I co dalej
I co dalej 8.12.2017, 20:55
Ot i się komisja wysiliła. Po uchwaleniu pobożnych życzeń ludzie przestaną palić paliwami stałymi.

Pozostałe