Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Samorządowcy dotrzymali słowa

  • 30.11.2017, 23:15 (aktualizacja 30.11.2017 23:48)
Samorządowcy dotrzymali słowa
Roboty nad nowym mostem na rzece Głomi idą szybkim krokiem. Ich postęp utrudnia wysoki stan wody w rzece

Most na Głomi w pobliżu Blękwitu, leżący jeszcze w granicach miasta Złotów wymagał remontu. Przejazd ciężkim, rolniczym sprzętem groził nieszczęściem. Miasto ogłaszało kolejne przetargi na roboty, ale dopiero piąty dał skutek i do robót przystąpiła firma aż z Krakowa. Burmistrz Adam Pulit dokonał w specyfikacji warunków przetargu, dlatego w końcu udało się znaleźć wykonawcę. Roboty trwają, już sporo zrobiono, ale dużo wyższy niż zwykle poziom wody w rzece spowodował przerwę. Robotnicy wrócą do pracy, gdy Głomia opadnie. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na czerwiec 2018 roku, ale pewnie most będzie wcześniej gotowy do użycia. W kosztach budowy partycypuje także Urząd Gminy Złotów.

- Bardzo się cieszymy z budowy nowego mostu - mówi pan Stanisław Rosenkiewicz, mieszkaniec tej części miasta - samorządowcy miasta i gminy dotrzymali słowa!

(jj)

 

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
G8 na nie
G8 na nie 1.12.2017, 00:58
I super, wszyscy są ważni
Lepiej ludziom służyć niż dobro burzyć.
Lepiej ludziom służyć niż dobro burzyć. 1.12.2017, 10:20
I super, piękna sesja zdjęciowa. To dopiero sukces i pierwsze kontrolne otwarcie. No cóż mieszkańcy wdzięczni za łaskę Pana na urzędzie. Dla każdego burmistrza jasne by było że ten most powinien tam być i to bez żadnej łaski bo on służył ludziom przez lata i powinien im służyć przez dalsze.
Hip
Hip 1.12.2017, 11:20
Hm, nie wszyscy byli twojego zdania. Ale tego pewnie nie wiesz, lub już zapomniałeś.

Pozostałe