Poniedziałek, 20.11.2017, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Złotów czwarty w Polsce!

Złotów czwarty w Polsce!
W poniedziałek burmistrz Złotowa odebrał w Warszawie wyróżnienie dla Gminy Miasto Złotów w ramach XV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

W stawce dziesięciu najlepszych gmin miejskich w Polsce Złotów zajął czwarte miejsce!!! Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce w  Sali Kolumnowej Sejmu RP! Wyróżnienie odebrał osobiście burmistrz Złotowa Adam Pulit.

Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Oto miejsca Złotowa rankingach: 2003 - 75.,... 2015 - 14., 2016 - 9., 2017 - 4. Co będzie w roku 2018?

 

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2017:

Kategoria – miasto na prawach powiatu:

1. m.st. Warszawa

2. Poznań 

3. Katowice 

4. Wrocław 

5. Kraków 

6. Gliwice 

7. Sopot 

8. Gdańsk 

9. Rzeszów 

10. Opole 

 

Kategoria – gminy miejskie:

1. Karpacz 

2. Krynica Morska 

3. Sucha Beskidzka 

4. Złotów 

5. Pruszcz Gdański 

6. Lubawa 

7. Bieruń 

8. Łeba 

9. Żywiec 

10. Mielec 

 

Kategoria – gminy miejsko-wiejskie:

1. Polkowice 

2. Ożarów Mazowiecki 

3. Stryków 

4. Kórnik 

5. Błonie 

6. Nowe Skalmierzyce 

7. Zbąszynek 

8. Międzyzdroje 

9. Dziwnów 

10. Swarzędz 

 

Kategoria – gminy wiejskie:

1. Kleszczów 

2. Kobierzyce 

3. Tarnowo Podgórne 

4. Puchaczów 

5. Suchy Las 

6. Baranów 

7. Lesznowola 

8. Rewal 

9. Komorniki 

10. Nadarzyn 

 

Ranking Samorządów najdynamiczniej rozwijających przedsiębiorczość w latach 2003-2016

Kategoria – miasto na prawach powiatu:

1. M.st. Warszawa

2. Sopot 

3. Poznań 

4. Kraków 

5. Gdynia 

 

Kategoria – gminy miejskie:

1. Karpacz 

2. Hel

3. Szklarska Poręba

4. Krynica Morska 

5. Puszczykowo

 

Kategoria – gminy miejsko-wiejskie:

1. Dziwnów

2. Ożarów Mazowiecki 

3. Konstancin-Jeziorna

4. Żukowo

5. Kąty Wrocławskie 

 

Kategoria – gminy wiejskie:

1. Lesznowola 

2. Kobierzyce 

3. Nowosolna

4. Dopiewo 

5. Nadarzyn 

 

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

g
g 11.11.2017, 14:35
Brawo Panie Burmistrzu :) Szacun :) Jako mieszkańcy mamy powody do dumy
do g
do g 2 dni temu, 20:59
g ówno a nie Szacun. Nie wypowiadaj się w imieniu mieszkańców.
Oni wypowiedzą się podczas wyborów.
Shacun
Shacun 2 dni temu, 22:12
G 8 (G to..., powyżej?)
kandydat
kandydat 10.11.2017, 17:42
Szkoły ponadgimnazjalnych podlegają pod Starostwo, bezrobocie podlega po Powiatowy Urząd Pracy, oczyszczalnie ścieków wybudował Wełniak wydatki ustala Rada Miejska to kto tu powinien podziękowanie dostać.
Emeryt
Emeryt 10.11.2017, 20:55
Za Wełniaka Złotów był na 73 miejscu. Za Pulita najpierw na 9 a teraz na 4 , to jednak do mnie przemawia , choć 3 lata temu nie głosowałem na Pulita. Teraz jednak widzę, że on się bardzo stara i ludzie zaczynają to doceniać
młodzian
młodzian Wczoraj, 10:40
Noooo.... stara się.... dobrze wypaść na zdjęciu i przed kamerą :)
Gosia
Gosia 10.11.2017, 15:34
Ludzie dajcie spokój z tym hejtem bo się tylko ośmieszacie :)
Hejtem daleko nie zajedziecie
Hejtem daleko nie zajedziecie 10.11.2017, 17:08
Gosia - popieram apel i powtórzę ,,ludzie dajcie spokój z tym hejtem". Wasz hejt służy tylko po to aby mieszkańcom Złotowa na siłę wcisnąć że gmina miasto Złotów się rozwija i to w projekcie na papierze. Tempo rozwoju jest tak ogromne że jeżeli tak dalej pójdzie to trzeba będzie przeprowadzić gruntowny remont tego co pozostawił po sobie poprzedni wieloletni naczelnik i burmistrz czerwonego miasta. Widać jak na dłoni że lokalna socjotechnika nijak ma odzwierciedlenie w faktach.
s
s 10.11.2017, 17:21
ranking was boli że hej
kalmar
kalmar 10.11.2017, 20:57
Ten ranking zaboli "nienawistną ósemkę" od wełnianego oraz właścicieli gazetki jeżeli ona jeszcze istnieje bo nie wiem
Ha ha
Ha ha 10.11.2017, 21:29
Smieszny jesteś. To, że ten portal tu jeszcze istnieje jest niewielu znane. A tamta "gazetka" jest po prostu profesjonalna i twoj hejcik tego nie zmieni. Oni nie zajmują się plotami. I jesli zapytasz kogokolwiek o gazetę w Złotowie to z pewnością wymieni tamtą " gazetkę"
kafar
kafar 13.11.2017, 00:58
Ludzie kto dziś czyta gazety, ja nawet darmowych nie biorę do domu, bo posiadam smartfona, a papier mi nie potrzebny
teresa
teresa 10.11.2017, 08:43
To kolejny płatny ranking. za to trzeba było zapłacić około 5 tysięcy. Wystarczy poczytać na stronie.
AWRAL
AWRAL 13.11.2017, 00:58
Sam jesteś płatny
nic nie jest takie proste
nic nie jest takie proste 10.11.2017, 09:04
Teresa podaj linka do strony gdzie wyczytałeś te bzdury, koniecznie podeślij. W zamian za link, z informacją o płatnym rankingu napiszę jak pewne małżeństwo chciało zeswatać swojego syna z Zosią. Cel był oczywisty ale plan się posypał. Tak na marginesie 100 telewizorów z przedłużoną gwarancją, wciśniętym ubezpieczeniem temu kto informacje znajdzie.
Awral
Awral 10.11.2017, 09:24
Tam jest jedynie opłata rejestracyjna - 500 zł, na całość. To jest fundacja, i tak jak Złotowianka musi z czegoś żyć.
Galicjanka
Galicjanka 10.11.2017, 10:43
Opłata rejestracyjna a następnie opłata weryfikacyjna 5000 zł patrz strona fundacji Teraz Polska
Galicjanka
Galicjanka 2 dni temu, 19:43
Sorry! Artykuł w al wyjaśnia wszystko bardzo dokładnie. Żadnych opłat.
KR
KR 10.11.2017, 15:44
Co ma ranking fundacji TP wspólnego z rankingiem ANAGMIS ? Przeciez w tym rankingu biorą udział wszystkie gminy i miasta. I nic tu kolejności nie zmieni. Galicjanka jaki masz interes zeby wprowadzać ludzi w błąd?
Jk
Jk 10.11.2017, 15:29
Teraz Polska nie jest organizatorem tego rankingu tylko patronat udzieliło. Mylicie pojęcia. Złotów nie ubiega się o znaczek TP. To ranking ANAGMIS.
Obiektywnie
Obiektywnie 9.11.2017, 23:58
Ci wszyscy wychwalacze burmistrza ponizej to jedna osoba - wszystko napisane tym samym stylem - "larwy, larwiątka, wyja itp." To jakaś walka z wyimaginowanym wrogiem. Don Kichot walczący z larwami :)
A "sukces" miasta jest wart tyle, ile moze dac mieszkańcom. A on nijak sie nie przeklada na ich życie.
fajka za fajką
fajka za fajką 10.11.2017, 09:05
O larwach są tylko dwa komentarze poniżej. Policzyłem wszystkie, czuwaj.
subiektywnie
subiektywnie 10.11.2017, 08:35
Burmistrza od paru dni nie ma w urzędzie, to może sam siedzi i pisze te komentarze. :D
74
74 10.11.2017, 00:17
jedni mówia larwa jedni wieloryb
Maryś?
Maryś? 10.11.2017, 00:11
Co z tą larwą, o co kaman. Kiedyś ich obecny pracownik tak nazywał swego bossa. Czyżby to niego chodzi?
T
T 10.11.2017, 09:38
Nic ci nie pomoże, że bedziesz zohydzał byłego pracownika przd swoim pryncypałem. Wiem, że macie wspólnego wroga i grasz na tej nucie, ale Maryś nie jest taki głupi jak ci się wydaje, prędzej czy późnie pozna się, że konfabulujesz.
Ruk
Ruk 10.11.2017, 10:13
Wysilił się. Kto ci to napisał?
Wiesław
Wiesław 9.11.2017, 23:23
Gratulacje Panie Burmistrzu
Zibi
Zibi 9.11.2017, 23:08
Moim zdaniem idzie w dobrym kierunku, Trochę narzekaliśmy na początku ale aktualnie zdecydowana większość chyba już popiera obecnego burmistrza, przynajmniej z moich znajomych.
Nie można być dobrym wbrew własnemu sumieniu
Nie można być dobrym wbrew własnemu sumieniu 10.11.2017, 10:21
No to jest was mało. Moi znajomi ,,wszyscy,, są zawiedzeni i źli że ich tak wykiwał. Słyszałam też że wielu skrzywdził. To niegodne tak zaszczytnego stanowiska burmistrza, które z wyboru mu powierzyli.
tera my
tera my 9.11.2017, 10:07
To bedzie kosztować kogoś kolejny zawał. Ale tak właśnie jest karana pycha. Larwiątka, grupa G8 i ludzie Teresy wyją. jedna z firm chyba stanęła w robocie na jeden dzień z bólu.
fazi
fazi 9.11.2017, 09:11
To może być ostateczny cios dla złotowskiej postkomuny, Za Wełniaka Złotów w tym rankingu był nisko, a za Pulita wysoko, wnioski są oczywiste
Pijany Dyzio
Pijany Dyzio 9.11.2017, 07:23
U Teresy Gie na stronie całkowita cisza o rankingu. To musi niestety ich boleć, całą wylęgarnię larw to zwyczajnie uwiera a szkoda.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.11.2017, 20:26
Ja tam tego "sukcesu" ani nie widzę ani nie czuję!
A tak swoją drogą czyż to nie polega na zgłoszeniu SIĘ do tego konkursu i uzupełnianiu danych statystycznych?! Wiem, że swego czasu Starostwo miało etat do "wyłapywania" takich potrzeb w internecie i ich uzupełnianiu w celu poprawy danych statystycznych.
Prawda
Prawda 10.11.2017, 00:10
Nic dodać nic ująć. Statystyki trzeba poukładać i odtrąbic "sukces". Te modne kryteria rozwoju sa sztuką dla sztuki - zresztą w wielu dziedzinach tak jest. A tak naprawdę sukces powinno sie mierzyć w ilosci zadowolonych mieszkancow, pozytywnie zalatwionych spraw. Obecnie zadowolona jest tylko mała grupka popleczników burmistrza.
kj
kj 8.11.2017, 20:58
zadajesz pytanie, a nie potrafisz dotrzeć do informacji? Miasto ie ma wpływu na ten ranking. To w oparciu o nadne statystyczne.
Jaki kij takie mrowisko
Jaki kij takie mrowisko 8.11.2017, 23:21
Z statystyk nikt nie naleje. Chyba że w buty.
Orange
Orange 9.11.2017, 07:31
Dane GUS-owskie to nie tylko statystyki. Dane, które gromadzi GUS, mogą być użyte i są do statystyk. Wskaźniki wzrostu -16 kryteriów dowodzą, że miasto postawiło na dynamiczny rozwój. Trudno, aby malkontent mógł sobie coś nalać w buty, nie liczyłbym na to przy każdym rankingu, nawet papierowym. Jest już tak niestety, że sukcesy tego miasta wielu będą przeszkadzć a wcześniejsze bezhołowie wspominać będą z nostaligią.
Roman z osiedla z r
Roman z osiedla z r 8.11.2017, 10:28
Rada miasta słynne G8 utrudniała jak mogła, ale niestety A.Pulit robił swoje i teraz bedzie zbierał żniwa, Wkrótce wysypia się inwestycję i tak mocno niedowartościowane przez poprzednika osiedle za rzeką doczeka się sali gimnastycznej dla dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum. To zostanie docenione, podobnie jak te szydercze wylewki substytuty dróg osiedlowych. Wełniak osiedle za rzeką traktował jak obcy sobie interior, ostani grosz jaki miał do wydania w tym kierunku postawił na moście. Przepłacona konstukcja, zmechanizowana instalacja przemieszczająca kiczowate kaczki. To się wszystko teraz zemści.
Groklin
Groklin 7.11.2017, 23:43
Super, niech komuna ujada z bólu. Gratulacje
Do Groklin
Do Groklin 8.11.2017, 23:19
Coś ci się pomyliło komunisto.
TPK
TPK 7.11.2017, 15:46
Gratulacje !!!
Pytanie
Pytanie 8.11.2017, 23:19
Za co
wścibski :)
wścibski :) 7.11.2017, 14:52
A może autor artykułu wymieni wszystkie 16 wskaźników, na których opiera się ranking. Wtedy treść byłaby bardziej miarodajna.
Luranera
Luranera 8.11.2017, 10:11
W piątek na konferencji maja być podane oficjalne wyniki i przedstawiony film z wydarzenia z odpowiednimi komentarzami i plaszami. Proszę o cierpliwość, będzie profesjonalnie zreferowanie tematu.
H
H 8.11.2017, 22:04
Konferencja odwołana
Odp.
Odp. 8.11.2017, 23:22
Odwołana bo o czym tu mówić. No chyba že coś się wymyśli pp czasie.
No
No 9.11.2017, 00:01
Przyjdź, pokaż się. To byłoby wydarzenie
No...pokaż się lub podaj konkrety
No...pokaż się lub podaj konkrety 9.11.2017, 10:02
Ja się nie ukrywam i nie żyję na zasadzie wasalstwa ani poddaństwa, które liże buty jakiejkolwiek władzy. Trzeba być ślepym aby nie zauważyć że to pic na wodę. Władza się zmieni i cała pisanina o tzw. rozwoju społevznym, gospodarczym i środowiska weźmie w łep tym bardziej że cały program oparty jest na fundamencie z piasku. Co to w końcu za wuróżnienie za wypracowanie bo w rzevzywistości to nie ma ani rozwoju gospodarczego ani społecznego ani środowiska. Obecnie mamy czas pisania, zalewania, zamieczyszczania, demontowania i konfliktu społecznego. Ta kadencja cofnęła miasto o trzydzieści lat.
@
@ 10.11.2017, 00:05
Tez tak uważam. Ranking nijak sie ma do realiów.
borsuk do swini
borsuk do swini 9.11.2017, 11:32
Stary co ty jesz?
Do padliny
Do padliny 9.11.2017, 12:30
Napewno nie to co borsuk.
Złotowianin
Złotowianin 7.11.2017, 14:30
No proszę wymienić w czym ten Złotów zasłużył na czwarte miejsce. Czy to czasami nie papierkowa robota. Kto z komisji był w Złotowie, gdzie wypoczywał i co go urzekło. Jakby tak przyjrzeć się z bliska to wszędzie syf i udręka. Zarówno pod blokami jak i na starym mieście. To co było dobre zniszczono a to co jeszcze jest jako takie samo niszczeje. Może by tak szanowna komisja przyjechała na spacer po promenadzie nad rzeką. Koło do kąpieli damy, jesteśmy wyrozumiali bo ważne są atrakcje a nie faktyczna codzienność.
Sprawdziłem i wiem
Sprawdziłem i wiem 8.11.2017, 10:18
To ranking oparty na wskaźnikach, nie ma tam subiektywnego głosu komisji, kapituły, lobbystów ani płatnych artykułów. To czyste liczby. Między innymi jest wskaźnik przyrostu założonych działalności gosp. per capita, wzrost wydatków na inwestycje, wzrost na bazę dydaktyczną, opiekę i profilaktykę, pomoc społoczną, ochronę środwoiska, Współczynnik równowagi jest ważny. Aby wskaźniki szły proporcjonalnie i nie było drastycznej przewagi na jeden cel. Dlatego w nazwie jest nie tylko ROZWÓJ, ale też przymiotnik ZRÓWNOWAŻONY.
pytanko
pytanko 7.11.2017, 13:39
A gdzie Piła i Krajenka?
no dobrze
no dobrze 7.11.2017, 12:58
wszystkie Gminy miejskie,przed Złotowem posiadają Hotele dla turystów.Złotów miasto ani Gmina Złotów ,na razie Taniego Hotelu nie ma.nawet na Promenadzie Śląsk chciał wybudować Pensjonat ale czy nie można by zmienić planu zagospodarowania i pozwolić im aby wybudowali Pensjonat jak miasta na to nie stać?
Jeśli Złotów chce w przyszłosci przegonić Krynicę Morską i Karpacz to najlepiej tam pojechac i zobaczyc zaplecze dla Turystów.

Pozostałe