Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Dokopać duchownym!

  • 20.10.2017, 02:55 (aktualizacja 20.10.2017 03:17)
Dokopać duchownym!
Felieton Piotra Tomasza

W październiku przypada 33 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Młodszym Czytelnikom przypominam, że niepokornego kapłana, który z wielką żarliwością głosił słowa prawdy, w okrutny sposób zamordowało komunistyczne komando śmierci. Warto przy tym podkreślić, że zabójstwo Kapelana Solidarności poprzedziła nagonka medialna, inspirowana m.in. przez zbrodniczą Służbę Bezpieczeństwa, której celem było zdyskredytowanie duchownego.

 

W III RP zaprzestano mordowania księży z przyczyn politycznych. Nadal jednak pielęgnowana jest peerelowska tradycja, która polega na uderzaniu w Kościół katolicki za pomocą mediów. Niekwestionowanymi liderami tego typu zachowań są Janusz Palikot (przez wiele lat "frontman" Platformy Obywatelskiej) oraz Jerzy Urban (były rzecznik komunistycznego rządu). Należy nadmienić, że wymienieni mają całą rzeszę naśladowców (szczególnie na prowincji), którzy wtórują im w dziele niszczenia autorytetu duchowieństwa w Polsce. Instrumenty jakimi się posługują są z reguły bardzo proste. Mowa o słowach kluczach: pieniądzach, kobietach, a w wersji hardcorowej, pedofilii.

 

"Biskup powinien zadecydować: ty się ożeń z tą kobietą i wtedy spier… stąd". Inna perełka to zbitka słów "Sam ma rodzinę, żonę i wie, że chłop musi" oraz "w tak małej miejscowości jak Stara Wiśniewka (ponad 540 dusz) wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą". Zapewne pomyśleli Państwo, że zacytowałem "Fakty i Mity" lub Tygodnik "Nie" Jerzego Urbana. Pomyłka! To fragment artykułu z portalu zlotowskie.pl, którego właścicielem jest Mariusz L. - redaktor-filantrop, członek Rady Fundacji Złotowianka. Autora tekstu, któremu głęboko współczuję, pomijam milczeniem.

 

Przyznam, że z wielkim zażenowaniem przeczytałem artykuł pod wymownym tytułem "Wierni chcą zmiany proboszcza". Niezwykle szkoda mi kapłana ze Starej Wiśniewki, którego potraktowano w tak bezwzględny sposób. Jeszcze bardziej żałuje kobiety (mężatki!), którą posądza się o związki z duchownym. Przecież tego rodzaju insynuacja, w dodatku w tak małej społeczności, musi równać się śmierci cywilnej. Tragizmu całej sytuacji dodaje fakt, że w obronie wymienionej nie staną organizacje kobiece, które całkiem niedawno, z puszkami fundacji "Złotowianka" w tle, zbierały podpisy pod wnioskiem o liberalizację aborcji. A może się mylę? Może znalazła się chociaż jedna niewiasta w czerni, która czyta teraz mój felieton i "popłakuje", a przy najbliższej okazji "przyleje" po łysinie panu redaktorowi Mariuszowi, rzecz jasna czarną parasolką.

 

Tego rodzaju terapia mogłaby niewątpliwie pomóc. Na przykład przywrócić pamięci list złotowskich proboszczów z 2012 roku, w którym napominano, że "rolą mediów jest przede wszystkim dociekanie obiektywnej prawdy, a nie opierając się na wątpliwych źródłach informacji, bez starannego i rzetelnego sprawdzenia tych szerzenie kłamstw i oczernianie w ten sposób niewinnych osób". Zapominalskim przypominam, że list (odczytany we wszystkich złotowskich kościołach) odnosił się do rzekomego lokowania parafialnych pieniędzy w Amber Gold (tytuł artykułu "Proboszcz utonął w złocie") i kończył się słowami "ze smutkiem stwierdzamy, że „aktualności lokalne (własność Mariusza L.) niestety nie zawsze dbają o prawdziwość, staranność i rzetelność przekazywanej informacji".

 

Dlaczego redaktor Mariusz L. zapala zielone światło dla tego rodzaju materiałów medialnych? Przyznaję, że nie znam odpowiedzi. Mogę jedynie spekulować, że na skutek pustki duchowej. Dlatego warto, tak jak to czynią pomawiani kapłani, wybaczyć i otoczyć modlitwą pana redaktora. Może dzięki temu zrozumie, że nie należy przyrównywać ludzi do psów albo poniżać w inny sposób. Może nawet zrobi rachunek sumienia i przeprosi. Życzę mu tego uwolnienia od zła, życzę z całego serca. Poza tym życzę zdrowia, kolejnych kontraktów z instytucjami samorządami oraz mądrej (mądrość po łacinie Sophia - czytaj Zofia) synowej z odpowiednim posagiem. Może się spełni...

 

Na koniec felietonu przypominam słowa zamordowanego 33 lata temu ks. Jerzego. Nauczał on, że mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią... Piękne słowa, słowa drogowskazy. Ufam, że dotrą między innymi do ludzi ubogich duchem, którzy atakami na Kościół katolicki starają się usprawiedliwić swoje słabości lub zagłuszyć wewnętrzną pustkę.

 

 

Piotr Tomasz

emigrant, dziennikarz, historyk-regionalista

osoba represjonowana ze względów politycznych w okresie rządów PO-PSL (opowiem o tym w kolejnym felietonie)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ann
Ann 17.11.2017, 17:54
Nie rozumiem skąd się bierze w narodzie tak wielu rasistów, nacjonalistów wszelkie negatywne cechy...
as
as 9.11.2017, 11:42
A w drukarni AMCOR w Złotowie zmusza się pracowników do niewolniczej pracy !!! Po 12 godzin dziennie tj od 18 godz. do 6 rano soboty ,niedziele święta !!!! Gdzie jest inspekcja pracy ?, gdzie jest ludzka przyzwoitość pomocy !!!My pracownicy nie dajemy już rady,ani fizycznie oraz psychicznie POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
edek
edek 17.11.2017, 17:51
zawsze można zmienić pracę
Ja
Ja 30.10.2017, 06:31
PRAWDA , a co to takiego ?????
FUN
FUN 29.10.2017, 11:33
Demokratyczny Złotów Facebook popiera dzis Protest kobiet29paźdz.2017r w Katowicach,przyTeatrze o 15-tej.O protescie kobiet informuje Dziennikzachodni.pl ,przedstawiają długą listę żądań kobiet.
do księży
do księży 29.10.2017, 11:37
A żołnierka ,za ciążę wyrzucona z wojska (onet.pl)
Proszę,niech księża tu odpowiedzą ,dlaczego?
Do pow.
Do pow. 6.11.2017, 15:55
A gdzie ty masz wojsko w Złotowie. Poza tym gdzie o tym słyszałeś chyba w polskojęzycznym TVN.
Odpowiedzialnie sam
Odpowiedzialnie sam 29.10.2017, 12:15
A co ksiądz ma do wojska.
hanik
hanik 6.11.2017, 15:26
wojsko ma kapelana, czyż nie powinien ujać się za kobietą w ciąży?
Złotów
Złotów 29.10.2017, 08:10
Drukarnia AMCOR = Obóz pracy niewolniczej
Jakub
Jakub 27.10.2017, 21:46
Brawo Panie Piotrze! Nie wolno bać się prawdy!
 Mamienie Lewackie
Mamienie Lewackie 26.10.2017, 10:38
Wiem z bliskiego źródła, że Pana felietony spowodowały wielkie poruszenie w wiadomym towarzystwie. Przeszkadza to spokojowi, który jest potrzebny do robienia pieniędzy. Nie zadaje sobie Pan nawet sprawy ilu osobom dostało się po głowie za współpracę z tymże portalem. Jakim językiem zostały potraktowane. Ile presji zostało przelanej na reklamodawców. Dla L kalkulowanie jak ma pisać, żeby nie podnosił się szum odnośnie fundacji jest bardzo frustrujący. W podłych głowach nie mieści się, że ktoś może te sprawy publicznie krytykować.
Golona
Golona 26.10.2017, 16:26
Oby na felietonach się nie skończyło
kowal
kowal 26.10.2017, 07:49
tak czytam te komentarze i wiecznie się Polacy wspierają wyciągają karty z historii a zadajcie sobie pytanie jaka grupa społeczna ma się zawsze dobrze w każdym ustroju i żeby było jeszcze jaśniej ma to zastosowanie prawie na całym świecie
Maniek
Maniek 25.10.2017, 23:39
Przestań Pan
Ja
Ja 25.10.2017, 07:23
Duchowny to człowiek jak każdy inny, ma swoje wady i zalety. Pieniądze kobiety itp.. coś w tym jest. Jednak działania w w czasie PRL przez SB były naganne i zasługują na potępienie. Nie wszyscy mordowali. Wierzący też uciekają się zbrodni. To oczywiście wysoce naganne,
doczekaliście się sprawied
doczekaliście się sprawied 24.10.2017, 11:36
jest Ustawa,że Duchowni,Prezesi i Własciciele wszystkich Firm Prywatnych i państwowych Muszą Jawnie przedstawiać Dochody na kazdy dzień.P I S zrobił porzadek.W jednej Spółce może tylko brać pieniądze ten ,który zasiada w radzie nadzorczej i Zarządzie spółki. także dotyczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,też Developerów.
To Firma Aktualności lokalne,Złotowianka,Szpitale-Zarząd(Teusz w kilku spółkach) i wiele innych "na Tapetę" wkrótce wszyscy dowiedza o przekretach i oszustwach w Złotowie i w powiecie.
Kacper
Kacper 25.10.2017, 23:53
Mnie interesuje które dzieci niepełnosprawne otrzymały rowery na które zbierano.pieniądze w akcji Kilometry dobra, czy nie trafiły one aby do siostry do ośrodka Zabajka . No I druga sprawa o której już od dawna plotkuje całe miasto , co się stało z pieniędzmi zebranymi na leczenie Tomka Kondasa po Jego śmierci, a wiem że to była ogromna kwota , gdzie jest samochód który zakupiono z tych pieniędzy w calu dowożenia Tomka na chemioterapie

Dobrze by było ustalić stan faktyczny I poinformować społeczeństwo

Tylko kto ma to zrobić. Redaktor P. Tomasz może wystosować do Fundacji stosowne pytania , tylko że Fundacja ma prawo na nie nie odpowiadać
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 26.10.2017, 09:56
Wierzę, że pani Angelika Leszczyńska chętnie odpowie na te i inne pytania. Oczywiście zapoznam Państwa z ewentualnym pismem od Fundacji. ps. w ostatnim wydaniu produktu medialnego pana Mariusza L. znajduje się wywiad z egzorcystą. Uważam, że to dobry znak. Ksiądz Paweł powinien często zaglądać do tej redakcji. Może pomoże:)
Czas opamiętania.
Czas opamiętania. 23.10.2017, 19:01
Ludzie, wogóle nie zrozumieliście felietonu. Powiem krótko, ono nie dotyczyło kościoła jako budynku ani księży jako osób w które wierzą katolicy. Przekaz był prosty w treści bo przytaczał to co najczęściej pada w waszych komentarzach czyli pogarda i nienawiść do chrześcijan i osób konsekrowanych. Wasze słowa są gorsze od tych przytoczonych przez pana Tomasza z aktualności. Gorsze dlatego że to są wasze indywidualne oszczerstwa. Pamiętajcie że za to co dzisiaj wypowiadacie kiedyś odpowiecie zwłaszcza wtedy gdy słowa ranią samego Boga. Nie wiem co wam niewierzącym zrobili ludzie tworzący kościół oraz co wam bezpośrednio zrobili księża z naszych parafi. Jeżeli nie chodzicie do kościoła to skąd wiecie kto w co wierzy i kto dla kogo jest wyrocznią. Natomiast jeżeli chodzicie do kościoła to pytam co wy tam szukacie czy paliwa do plucia jadem na księży. Coś z wami jest nie tak, wydaje mi się że wy będąc zakompleksionymi ludźmi oczerniając innych chcecie podnieść swoje kulawe ego. Pan Tomasz ma rację i słusznie przeciwstawia się perfidnym atakom na kościół i księży. Ci co to robią chyba nie wiedzą że to dzięki takim osobom jak dzisiejsze mocherowe berety, błogosławiony ks. J. Popiełuszko, świąt. J. Paweł ll, ks. Jankowski,. Suchodolec itd., możecie cieszyć się Wolną Polską. Tym ludziom a także panu Tomaszowi należy się szacunek a jeżeli tego nie czujecie to chociaż przemilcie swoją niechęć. Chcę wam jeszcze przypomnieć że świat. Paweł też prześladował chrześcijan i przyszedł czas jego nawrócenia. Z wami może być podobnie choć dzisiaj lżycie to jutro może uwierzycie.
ateista
ateista 25.10.2017, 11:42
Kościół to największa legalna mafia na świecie. Kasa, władza, to się tam tylko liczy. Jeśli sam tego nie dostrzegasz to sorry. I to nie jest żaden atak, tylko stwierdzenie faktu.
Wierzący do ateisty
Wierzący do ateisty 26.10.2017, 14:56
ateisto, ty sam jesteś faktem, którego nie trzeba potwierdzać. Jak byś dokładnie przeczytał komentarz to byś zauważył że ująłem tam zdanie mówiące że jeżeli nie chodzicie do kościoła to skąd wiecie co się w nim dzieje. Mnie osobiście nie interesują sprawy ateistów i na żadne sabaty nie uczęszczam dlatego też nie wiem kto dla was jest mafiozą w legalnej czy nie mafi. Widać że na świat patrzysz pod innym kątem dlatego wszędzie widzisz zło. Zastanów się tylko czy to ty nie jesteś jego twórcą. To moje spostrzeżenie to też nie przytyk. Wiedz że jeżeli ktoś interesuje się futbolem a nie szachami to w tej drugiej dziedzinie nie miesza.
ateista
ateista 26.10.2017, 18:01
Więc dlaczego kościół miesza się do polityki, uczestniczy w debacie publicznej i narzuca swoje poglądy w państwie świeckim? Chyba w innym kraju żyjemy skoro ty zarzucasz ateistom mieszanie się do życia kościoła, a nie na odwrót. Ateiści nie mówią księżom i katolikom, jak żyć, w drugą stronę jest to nagminne. A z tym chodzeniem do kościoła to ty tak na serio? Nie trzeba chodzić do kościoła by dostrzegać prawdę, a nawet wręcz przeciwnie. W kościele ksiądz zachowuje się idealnie, bo jest wystawiony na ocenę przez wiernych, więc to żaden wyznacznik. Ja swój pogląd opieram na historii, informacjach medialnych i na zdrowym rozsądku. Kościół powinien opierać się na pomocy biednym, potrzebującym, a nie tylko na głoszeniu "słowa bożego" i łupieniu wiernych, co by na "majbacha" i willę starczyło.
piepr
piepr 26.10.2017, 20:49
masz rację.Kler zagląda nawet pod kołdre ludziom a nie tylko się wtrąca.
Jak księża chcą miec wiecej dzieci do chrztu to niech ich kochanki co roku rodza dzieci a innym niech nie nakazują bo pieniędzy na utrzymanie dzieci kler nie daje.a wtraca sie
Do ateisty i piepr
Do ateisty i piepr 29.10.2017, 12:44
Teraz to odjechałeś bo jak u ciebie pod kołdre zagląda ksiądz to znaczy że już czas odwiedzić specjalistę. Tobie jak i ateiście można tylko powiedzieć tyle: jedni popełniają błędy po pijanemu wy natomiast popełniacie większe po trzeźwemu. Normalnym ludziom ksiądz nic nie nakazuje, nigdzie nie zagląda ani nikomu się do niczego nie wtrąca. Poza tym Kościół nie miesza się do polityki tylko bierze udział w jej ocenie zresztą tak jak my wszyscy. W wolnym kraju wolno nawet i wam występować w mediach. Co się tyczy mówienia jak kto ma żyć, jesteś jednym z tych, który zarzuca innym mieszanie się do życia a sam w komentarzu wyliczasz jak księża mają żyć i co mają robić. Ja jestem osobą wierzącą i nigdy nie narzucam ateistom żadnego stylu życia. Uważam że każdy pełnoletni układa je sam i sam za nie odpowiada. Mi osobiście jest was żal i nie mogę zrozumieć że tyle macie pretensji i wrogości do księży, ludzi wierzących tworzących kościół a jednocześnie zagdzacie się być zakładnikami teori darwinowskiej, która zniża was do stworzenia ewolucyjnego pochodzącego z małpy. Cóż wasz wybór ja go szanuję ale myślę że nie ma czego wam gratulować.
Leon
Leon 26.10.2017, 18:12
Niby dlaczego ma sie nie wtrącać? Polityka dotyczy nas wszystkich nie tylko ateistów i marksistów.
podpis
podpis 24.10.2017, 09:35
http://demotywatory.pl/4797899/Chodzenie-do-kosciola-nie-uczyni-Cie-lepszym
Do podpis
Do podpis 24.10.2017, 10:52
Na ciebie już czas.
podpis
podpis 24.10.2017, 12:42
Alleluja i do przodu!!!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 23.10.2017, 22:43
Dziękuję za bardzo mądry głos w dyskusji. Pozdrawiam
Obserwacja i smutne wnioski
Obserwacja i smutne wnioski 23.10.2017, 19:54
Zgadzam się i podpisuję pod tym komentarzem. Mam wrażenie, że wielu na tym forum nie dopuszcza do siebie myśli,że ktoś może mieć poglądy inne, niż wpojone przez pokolenia probolszewickie jakimi się ce***e wielu komentujacych.
Zdzichu
Zdzichu 23.10.2017, 16:42
Na razie to dokopującym jest pan Tomasz
Echo
Echo 23.10.2017, 15:10
Duchownych nie trzeba bronić, w naszym kraju to bardzo silna kasta mająca wpływ na władzę, ma kilku wpływowych bossów jak ojciec Rydzyk
czy zalezy ile kliknięć?
czy zalezy ile kliknięć? 22.10.2017, 18:42
Ile płaci PZL za taki felieton?
Potrak
Potrak 22.10.2017, 20:02
To contakt contak ciołku. Jest formularz na stronie '.'NAPISZ DO NAS,, gdybyś miał coś do powiedzenia i odwagę wyrażać swoje zdanie też mógłbyś napisać.
podpis
podpis 22.10.2017, 12:33
19:18 - Nie mścij się, i nie chowaj gniewu przeciw synom ludu twego; ale miłuj bliźniego twego, jako siebie samego; Jam Pan.
Amen
Do podpis
Do podpis 22.10.2017, 15:12
I tak czyń a będziesz wypełniał 19;18
Szef aresztu
Szef aresztu 22.10.2017, 07:12
Panie Tomasz, widzę ześ Pan wiernym czytelnikiem AL;) póki mieć takich będzie, nie zginie. Co do księdza i artykułu, to wyrwał Pan pasujące do pańskiej tezy fragmenty i żąglujesz Pan nimi dość nieudolnie. Amber Gold? Owszem, plama, ale pomijasz Pan ważny fakt-nie chodziło o proboszcza, zgadza się, ale o wikarego! Ciekawe czyje pieniądze i na czyje zlecenie inwestował w złoto... Piszesz Pan o chrześcijańskiej miłości i przyzwoitości, a to Pan groziłeś na sądowym korytarzu dziennikarce. Chcesz Pan rozliczać innych, a w tym samym sądzie mówiłeś Pan, źe zarabiasz w Norwegii 2 tys. zł miesięcznie (mina sędziny bezcenna). Może to jest ta represja, o której Pan wspominasz w podpisie.. Pozdrawiam
Do Szef aresztu
Do Szef aresztu 22.10.2017, 15:26
Widać wszystko w tym areszcie ci się pomieszało. No cóż usprawiedliwieniem jest to że przebywasz było nie było w zamknięciu. Poza tym nie czytasz prasy to skąd możesz wiedzieć o treści propagandowej AL. Co do wiary i miłości bliźniego to rzeczywiście masz ją ale tylko do siebie samego. Oprócz tego plotkujesz o sprawach, które nikogo nie interesują bo zazdrościsz że są tacy co za pracę wynagrodzenie otrzymują.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.10.2017, 07:54
Drogi Panie, nie kupuję AL. Korzystam z uprzejmosci pewnego urzędnika. Ten rowniez nie kupuje. Korzysta z tego,ze robi to instytucja samorządowa. Druga sprawa. Pana tekst zawiera pomówienia pod moim adresem. Zapewne Pan wie,że od 2014 roku (tj. donosu lokalnej komuny po Passencie) takich rzeczy nie odpuszczam. Na koniec sprawa Norwegii. Wyjechalem do tego kraju krotko przed procesem. Sąd został o tym poinformowany zanim dostalem jakiekolwiek wezwanie. Mimo tego zostalem wezwany w czerwcu 2014 (z nakazem doprowadzenia). Za radą mecenasa Podmokłego przyjechalem do Polski. Między innymi nie chcialem robic stresow Ojcu ewentualną wizyta policji. Takze moja odpowiedz byla zgodna z prawda. Zarobek na ten moment tak wyglądal. Dodam, ze moj Ojciec zmarl w sierpniu. Krotko po jego smierci mialem kolejna rozprawę za 2 minutowy proces. Tak dziala zlotowska komuna. Takze ta ubrana w płaszczyk charytatywnosci. Ps. A za klamstwo w sprawie dziennikarki spotkamy się w sądzie. Jest nagranie,sa swiadkowie.
Złotowianin
Złotowianin 23.10.2017, 15:14
Panie Piotrze, po co się Pan kopie z koniem? Nie ma Pan szans z postkomuną w Złotowie. Tu jeszcze jest bardzo czerwono i trzeba pokoleń by to zmienić. Na pewno nie zrobi tego paru rycerze prawdy i sprawiedliwości, choćby byli kryształowi, szlachetni i nieugięci. Przykre ale prawdziwe.
podpis
podpis 22.10.2017, 12:37
19:15 - Nie czyń nieprawości w sądzie. Nie oglądaj się na osobę ubogiego, ani szanuj osoby bogatego; sprawiedliwie sądź bliźniego twego.
Do podpis
Do podpis 22.10.2017, 15:28
Masło maślane.
Szef aresztu
Szef aresztu 22.10.2017, 08:53
To się nazywa cios poniżej pasa- przykro mi z powodu śmierci Pana taty (sam straciłem swojego), ale czy to powinien być argumeny w tej dyskusji? A co do dziennikarki, to jednak ona utrzymywała żeś Pan jej groził, prawda czy nie? A może zmieniła zdanie, bo publikujecie na tym samym portalu? Pozdrawiam
Podobno
Podobno 22.10.2017, 18:27
A ja słyszałem, że z dziennikarką to podobno było tak: chłopaczek napisał coś niezbyt miłego o dziewczynie na swoim profilu, ona się o tym dowiedziała i powiedziała biednemu chłopczykowi (na korytarzu w sądzie), że jak będzie takim gnojkiem, to kiedyś w*** dostanie - chłopaczek wpadł w panikę i zaczął piszczeć, że to groźby i na milicje poleci (taka trochę wioska - chłopaczek dziewczyny się przestraszył). Ale ile w tym prawdy? To wie sam chłopaczek...
podpis
podpis 22.10.2017, 12:38
19:17 - Nie będziesz nienawidził brata twego w sercu twojem; jawnie strofować będziesz bliźniego twego, a nie ścierpisz przy nim grzechu.
Henryk
Henryk 22.10.2017, 12:18
Jak witać Piotr Tomasz to lokalny ekstremista i pieniacz wszędzie widzący komunę, układy i wrogów ideowych jako niepoprawny idealista (duży dzieciak). Układy były, są i będą co najwyraźniej jest widoczne przy ,,dojnej zmianie''. Przyroda (polityka, gospodarka) nie zna pojęcia pustki, miejsce opróżnione przez jednych natychmiast jest zajmowane przez innych, lokalne społeczeństwo zachowuje się jak te wrony na drzewie, gdy coś je ruszy (np Wybory) chwilowo podrywają sie w powietrze by za moment usiąść ponownie na drzewie, każda na innej gałęzi ale prawie wszystkie te same. Żaden lokalny ekstremista typu Piotr Tomasz tego nie zmieni, jedynie namnoży sobie wrogów.
Talar
Talar 21.10.2017, 14:34
He he widzę że się Piotruś Pan uczepił Złotowianki i skupionego wokół niej układu. To jest silny układ w Złotowie i raczej nie do naruszenia
Zatajasz prawdę
Zatajasz prawdę 21.10.2017, 09:48
jak napisałeś o ks.Popiełuszko to napisz też oje Andrzeju Lepperze,którego w śmierć samobójczą nie wierzą jego bliscy współpracownicy i śledztwo ma byc wznowione.
"nie dokopać księżom" tylko napisac prawdę.Ksiądz nie jest bogiem tylko pracownikiem kościoła i niektóry ma wiecej grzechów niż cywil.
Nie broń tego kobieciarza ze Starej Wiśniewki ,skoro cała wieś jest przeciw niemu.Nocą widują różne sytuacje,dlatego są pewni.
W Złotowie też mieszka syn księdza z Poznania juz duży i połowa miasta o tym wie a jego matka tuż koło księży i co nieprawda?Księża o tym wiedza i zatajają ten fakt a matce jego dają zatrudnienie.
Mariusz Leszczyński pisze prawdę jako niezależny redaktor pisma lokalnego i wolno mu bo żyjemy w Wolnej Polsce.
Piotrze Tomasz jesli podajesz sięza regionalistę powinienes być obiektywny !!!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 21.10.2017, 12:59
Dyskusja powinna dotyczyć rzetelnosci dziennikarskiej. Konkretnie portalu zlotowskie.pl i jego redaktora,bo to poruszyłem w felietonie... Jeszcze jedna sprawa. Od 11 lat apeluje do pana Mariusza L. o przedstawienie pewnych faktur. Chodzi o kwoty przelane z samorządow i jednostek podleglych w ramach swiadczonych uslug. Do tego dorzucam sprawy zwiazane z wyborami. Chcialbym poznac kwoty i nazwiska kandydatow, ktorzy zamowili materialy wyborcze. Czekam,czekam,czekam...i nic. Cisza. Ostatnia sprawa. Publikuje Pan komentarz. Dlaczego brak imienia i nazwiska?
Anonimowy.
Anonimowy. 22.10.2017, 15:08
Na szczescie tego, czego ma dotyczyć dyskusja pod artykulem nikt nie moze narzucić panie P.T. Taka dyskusja jaki "felieton".
Lesław
Lesław 21.10.2017, 14:20
Tych faktur to ty się chłopie nie doczekasz bo już są zniszczone, zarządaj faktur ze Złotowianki
do powyżej Wybrałeś swoją prawdę
do powyżej Wybrałeś swoją prawdę 21.10.2017, 12:39
No tak a za jakich rządów pomocne samobójstwa miały miejsce. Czepiasz się człowieka a nie wiesz o czym piszesz. Żądasz obiektywizmu to rozlicz obiektywnie tych, którzy kpili z Lepera i karali go za prawdę. Przypomnij sobie w czyim rządzie on był wicepremierem i komu to przeszkadzało. Ci, którzy z niego się naśmiewali, pluli za nim i karali to ci sami co od 1992r do 2007r opluwali L.Wałęse. Jeżeli ci trudno się domyśleć to przypominam, to nikt inny jak UD, UW, obecna PO. Piszesz o biektywiźmie AL, to kolejny blef. Przecież to przez lata była tuba Wełniaka a i obecnie nie jest lepiej. Jak to jest niezależna gazeta to ja jestem ksiądz. Obiektywny to nawet ty nie jesteś bo piszesz że jednemu wolno robić co chce ( Red.Al ) a drugiemu, zabraniasz i notorycznie obrażasz. Przecież oni obaj żyją w Wolnej Polsce.
zeniu
zeniu 20.10.2017, 23:54
redaktor-filantrop? co za niesmaczny żart

Pozostałe