Poniedziałek, 20.11.2017, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Złotowianie pokazali moc

Złotowianie pokazali moc
Druga edycja Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego to sukces zwycięskich projektów oraz ich liderów, ale też sukces władz Złotowa i wszystkich mieszkańców. Miarą tego sukcesu jest nadspodziewanie wysoka liczba oddanych głosów (3847 głosujących), pokazująca duże zaangażowanie mieszkańców w procesie dysponowania publicznymi pieniędzmi.

Burmistrz Złotowa Adam Pulit nie kryje zadowolenia z tej formy współdecydowania o przyszłości miasta.

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 24.10.2017, 08:52
San escobar - no piszesz bzdury. Burmistrz no cóż ?????? takiego wybrano. 2018. Pan ma szansę go zastąpić - odwagi to już za ROK. Typuję na zupełnie inne osoby niż pan Pulit. Na San escobar też nie zagłosuję. Pozdrawiam
Jolanta ze Złotowa
Jolanta ze Złotowa 18.10.2017, 01:43
Ludzie to jest na prawdę bardzo wielki sukces, sprawdziłem sobie w internecie frekwencje w innych miastach i u nas jest na prawdę bardzo wysoko , tak że widać że nasz burmistrz na prawdę potrafi zaktywizować społeczeństwo by brało udział we wspólnych decyzjach .
Kto był najbardziej obrotny i zorganizowany ten zwyciężył , a nieudacznicy teraz wylewają łzy , a pewnie najbardziej ci którzy w ogóle nie wystawili żadnego projektu
Jedno jest pewne - wszyscy mieli równe szanse
Stop fighter
Stop fighter 20.10.2017, 04:29
Jakby chodziło o normalne głosowanie np osobiście to niektóre projekty nie miałyby szans. Jak ktoś ma ochotę bawić się w wojenke to czemu za moje pieniądze!! Ja na swoje hobby muszę wydawać kasę sam.
Dobre
Dobre 19.10.2017, 09:19
Takie projekty są ok.
I po co mieszać w kotle
I po co mieszać w kotle 18.10.2017, 13:23
Ej ty powyżej to taki sam sukces jak z ciebie Jolanta z jajami.
san escobar
san escobar 17.10.2017, 21:16
Jak dla mnie nawet najlepszy projekt nie ma szansy z nieuczciwym zbieractwem. Ludzie założę się że jakieś 5procent jak nie więcej nie wie gdzie jest strzelnica. Sam się z tym spotkałem. Zagłosowalem bo w pracy dali do podpisania. Masakra. Brawo za zbiórkę.
A ten uśmiech że taka frekwencja rozwala.
Do san escobar
Do san escobar 18.10.2017, 00:15
Nieuczciwe zbieractwo?? Sugerujesz, że głosy były zbierane od półgłówków czy może że ci głosujący zostali czymś przekupieni czy zaszantażowani? Jeśli tak nie było, to co nieuczciwego jest w samym zbieraniu głosów?
kos
kos 17.10.2017, 23:49
większość podpisywała podsuwane karty, bo nie widziała niczego złego w tym, aby dany projekt miał wygrać, a to że ty byłeś przeciwny a mimo to wpisałeś swój pesel i zagłosowałeś, to tego nie rozumiem, radzę potrenować asertywność ...
San escobar
San escobar 18.10.2017, 04:44
Nie mam nawet zamiaru nic wymyślać (choć jest parę pomysłów dla ogółu a nie dla swojego grona) bo po co! Zawsze znajdą się pomysły które będą wciskane na siłę. W sumie się nie dziwię! 90 000 tys np na ulicy nie leży i warto pozbierać. Tu chodzi o kasę a nie o dobre pomysły dla mieszkańców.
W każdym aspekcie naszego życia dominuje kasa nawet w tym!
Osoby które mają możliwości trafić do większego grona osób wygrają!!!
Widzę panowie wygrani się wypowiadają chyba?

Gron
Gron 18.10.2017, 10:55
Jakie 90 tys?
San escobar
San escobar 18.10.2017, 14:53
Ile kosztować ma remont tej strzelnicy?
San escobar
San escobar 18.10.2017, 15:04
Tyle kasy na remont dla grupki osób korzystajacych z tego miejsca.
San escobar
San escobar 18.10.2017, 15:12
Można było te pieniądze lepiej zagospodarować. Takie przynajmniej jest moje zdania. Ale cóż. Gratulacje dla wygranych.... Ciekawe co za rok będzie.! Oby coś lepszego!
Elżbieta
Elżbieta 17.10.2017, 17:16
Ponad 3800 ludzi zagłosowało! Jestem pod wrażeniem aktywności społeczeństwa w naszym mieście. Za rok też zagłosuję
To typowa socjotechnika czyli nowa propaganda
To typowa socjotechnika czyli nowa propaganda 17.10.2017, 21:51
Ja też jestem pod wrażeniem tak cynicznych i wyrachowanych oszustw. Może burmistrz zrobił by sobie sondaż przedwyborczy w którym miał by 80% poparcia i to tylko w samym przedszkolu. Te wszystkie konkursy, głosowania, konsultacje, innowacje to ten burmistrz może walnąć o kant stołu.
Damian
Damian 17.10.2017, 21:07
Bu ha ha. Zapewne 3000 tys podłożono karty do głosowania... A to wielka różnica! Ja za rok nie głosuje...
I tyle
I tyle 17.10.2017, 18:16
2800 przymuszonych
do przymuszonego :)
do przymuszonego :) 17.10.2017, 23:51
a co przypalali cię żelazem ... ?
yti
yti 17.10.2017, 11:22
A co to za problem rozdać nie swoje pieniądze. Każda kobieta by to lepiej zrobiła.
I
I 16.10.2017, 19:33
Temu panu juz podziekujemy!
stach
stach 16.10.2017, 17:35
brawo Pulit tak trzymaj i nie daj się larwom
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 16.10.2017, 17:13
Przeciętny obywatel, który nie jest związany ze szkołami czy przedszkolami - nie ma żadnych szans. To pokazał ten rok. Wygrali outsajderzy
Dominik K
Dominik K 16.10.2017, 15:27
Jaki sukces panie burmistrzu! Niech pan zrobi że można głosować osobiście to zobaczymy jaka frekwencja będzie. Założę się że nawet 500 osób nie przekroczy.
To nie jest głosowanie tylko ZBIERANIE.
A w nas jest moc
A w nas jest moc 16.10.2017, 11:35
Mieszkańcy Złotowa już za rok pokażą swoją moc. Szczególnie ci, którzy bardzo liczyli na pana Pulita i zmiany które obiecywał. Miał słuchać tych co zawiedli się na jego poprzedniku. To obiecywał jednak stało się inaczej bo zwykłych ludzi zwyczajem poprzednika odprawia z kwitkiem.
Monia
Monia 16.10.2017, 18:10
ciągle te brednie piszesz o ludziach, ludzie decyzję podejmą przed wyborami.
Miś Fazi
Miś Fazi 16.10.2017, 01:24
No to Pulit zadowolony, ciekawe jak radni G8 to zniosą?
Gogo
Gogo 16.10.2017, 13:56
Ciężko będzie
Tak to jest
Tak to jest 16.10.2017, 09:50
No to sam Pulit się przekonał że nic nie robi a gdyby nie mieszkańcy i radni to w mieście nic nowego by nie powstało. Chociaż place zabaw w życiu mało pomagają i powinny powstawać jako działalność dodatkowa a nie główna. Widać jak na dłoni że jest niesamodzielny i lubuje się w ogłaszaniu wątpliwego sukcesu.

Pozostałe