Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Złotowianie na Karoliadzie. Z sukcesem

  • 11.10.2017, 09:18 (aktualizacja 11.10.2017 11:08)
  • Janusz Justyna
Złotowianie na Karoliadzie. Z sukcesem
Tegoroczny XVII Dzień Papieski odbywał się w Bydgoszczy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W Karoliadzie wzięli udział młodzi ludzie ze Złotowa

Najpierw była msza, a potem uroczystości przeniosły się do hali Łuczniczka. Tam po krótkiej modlitwie wystąpili uczestnicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki z Janem Pawłem II, po czym rozpoczęła się VI Bydgoska Karoliada. Udział wzięło sześć drużyn – z przedstawicielami dwóch dekanatów. Uczestnikom postawiono do wykonania zadania sportowe, musieli rozwiązać religijną krzyżówkę, a także namalować obraz związany z hasłem „nadzieja” oraz ułożyć opowiadanie o podobnej tematyce. 
Potem Zespół Siewcy Lednicy rozpoczął koncert pieśnią „Błogosławcie Pana wszystkie ludy ziemi”. Potem popłynęły kolejne utwory, wiele bardzo dobrze znanych przez publiczność, która już za chwilę włączyła się  nie tylko do śpiewania, ale rozpoczęła szaleństwo na parkiecie.
- Na Lednicy spotykamy się od ponad 20 lat. Sprowadził nas tam Jan Paweł II. Papież mówił nam, że mamy wypłynąć na głębię i że dla innych ludzi musimy być światłem – wspominała wokalistka.
 W finale Siewcy razem z uczestnikami przeglądu zaśpiewali „Abba Ojcze”. 
W czasie Karoliady i koncertu wiele atrakcji odbywało się nie tylko w hali, ale i w holu Łuczniczki. Działała tam loteria - każdy los wygrywał. Na stoisku Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozdawano balony i malowana twarze maluchom. Nie zabrakło stoisk powołaniowych Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego i Seminarium Duchownego. Atrakcvą były papieskie kremówki z cukierni Adama Sowy. Na stoisku „Wiatraka” można było zapisać się na zajęcia.
Kiedy skończył się koncert Siewców Lednicy wylosowano nagrodę główną w loterii – weekend w gospodarstwie agroturystycznym.
Podano także wyniki VI Bydgoskiej Karoliady. Pierwsze miejsce zajęły dekanaty Złotów I i Osielsko, drugie – Nakło i Łabiszyn, trzecie – Sępólno Krajeńskie i Bydgoszcz VI, czwarte – Bydgoszcz III i Kcynia, piąte – Szubin i Bydgoszcz I oraz szóste – Bydgoszcz IV i Bydgoszcz V.
Karoliadę zakończyła wspólna modlitwa.

Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Strony biznes złotów
Janusz Justyna

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe