Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Głos pana Zygmunta

Głos pana Zygmunta
Od 60 lat mieszkam w Złotowie i żywo interesuję się tym, co dzieje się w naszym mieście...

Już od kilku lat w kontaktach z przyjezdnymi ludźmi słyszę tak od Polaków, jak też i obcokrajowców zachwyty dotyczące Złotowa. Dotyczą one bardzo dobrej infrastruktury drogowej, rekreacyjnej, jak promenada, siłownia, place zabaw itp. Dotyczą też rozwijającej się infrastruktury sportowej, jak basen „Laguna”, hala sportowa przy LO, hala sportowa „Sparty”, skateparku,  orlika, boisk sportowych, nowej sali gimnastycznej przy LE i decyzji o budowie sali gimnastycznej przy SP nr 2 w Złotowie. Wiem też, że są w realizacji zadania dotyczące tzw „marki” Złotowa, co powinno skutkować większą promocją miasta na całą Polskę, i może Europę. Trzeba tworzyć i realizować, a potem wykorzystać wszystkie walory Złotowa tak, aby chcieli nas odwiedzać liczni turyści, a także ekipy sportowe na obozach szkoleniowych przed rozgrywkami. Myślę też, że zechcą osiedlać się przybysze z terenów  „smogowych”. Walory Złotowa są okazałe: dobra infrastruktura różnego rodzaju, dużo zieleni, dużo jezior, czyste powietrze, bezpieczeństwo. Powyższe wymaga dobrego współdziałania Rady Miejskiej w Złotowie z Burmistrzem i lokalną społecznością. Rada Miejska i Burmistrz są z urzędu zobowiązane do wspólnych działań dla dobra mieszkańców. Niestety, stwierdzam, że tej współpracy nie ma. Często odrzucane są dobre pomysły, może i nie zawsze dopracowane, ale po to ma być współpraca, aby je dopracować i przyjąć. Głównymi osobami odpowiedzialnymi za to powinni być Przewodniczący Rady i Burmistrz. Ponieważ w swojej karierze nauczycielskiej oprócz nauczania przedmiotów ścisłych przez 15 lat prowadziłem lekcje w-f z dziećmi i młodzieżą mam więc dość dobrą wiedzę na temat obiektów sportowych, jak boiska i sale sportowe. W ostatnim wydaniu gazety lokalnej przeczytałem, że Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Złotowie wykryła jakąś drobną „aferę” dotyczącą lekkiej ręki Burmistrza. Pytam więc, gdzie była Komisja Rewizyjna, gdy partaczono modernizację stadionu przy ul. Wioślarskiej, spartaczono korty tenisowe przy Lagunie, skatepark przy kompleksie obiektów „Sparty” i  bardzo kiepskie wykonanie części leczniczej przy „Lagunie”, gdzie koszty naprawy będą rzędu setek tysięcy złotych. Informacje o złym wykonawstwie były ujawnione i zbagatelizowane przez wykonawców, nadzór i inwestora. Kuriozalną sprawą jest też wybudowanie „mini boiska” piłkarskiego przy obiektach „Sparty”, gdzie nie można rozgrywać seniorskich meczów piłkarskich, bo boisko jest ok. 15 m za krótkie i tyleż za wąskie. Jest to chyba wynikiem ignorancji części radnych w  temacie obiektów sportowych, gdyż zgodzili się na to. W związku z powyższym paranoją jest rezygnacja z naprawy poważnego błędu. (słowo paranoja przejąłem z pewnego artykułu). To jest jakby ktoś kupił dwuosobowy samochód dla 4 osobowej rodziny.

Na zakończenie informuję, że za rok „Sparta” będzie obchodzić 90–lecie powstania. Ponieważ mieszkam blisko obiektów „Sparty” widzę i wiem jak tętnią  życiem, od rana do nocy, wszystkie boiska, skatepark i hala sportowa. Jest to zasługa tak ZCAS–u, jak też wszystkich instruktorów, trenerów, władz „Sparty” i obsługi. Serce się raduje gdy to widzę. Uważam, że radni powinni zainteresować się tym, co tam się dzieje i posłuchać tych, co tam pracują. Można się od nich dużo dowiedzieć, nauczyć i zastosować dla dobra Złotowa, bo mają bardzo dobre pomysły. Osobiście się o tym przekonałem.

 

Złotów, 7 maja 2017 roku                                                                

Zygmunt Wojtuń

przez 22 lata radny w różnych radach

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Optymistka.
Optymistka. 22.06.2017, 18:28
Zauważcie, że obraźliwie wyrażają się ci, którzy sami w życiu niczego pożytecznego nie zrobili, tj. reguła ! Życzę DUŻO DOBREGO ZDROWIA PANIE ZYGMUNCIE ! (nie przejmować się pustakami) .....
żródła
żródła 11.05.2017, 20:42
Panie Zygmuncie,niech pan się przyzna,jak agitowałeś na prezydenta RP komunisty bez wyższego wykształcenia Aleksandra Kwaśniewskiego(Stolzman),zarejestrowanego w IPN jako tw..Póżniej agitowałeś agenta sowieckiego WSI na prezydenta Bronisława Komorowskiego(Szczynukowicz).Dziś którzy jego popierają,który sam był tajnym współpracownikiem SB,są dane w IPN,to ta sama swołocz komunistyczna.
Też były uczeń
Też były uczeń 11.05.2017, 09:56
Panie Zygmuncie, niech się Pan nie przejmuje wpisami niezrównoważonych intelektualnie, których w Złotowie na różnych szczeblach życia nie brakuje. Jakby każdy z Pana oponentów żył w 10-iu procentach jak Pan, to już zasługiwał by na uwagę. Tak więc wszystkiego najlepszego, zdrowia i spokoju. Niech się Pan nie przejmuje tym co wypisują ci, którzy nie wiedzą wogóle o czym piszą a to tylko dlatego że dotknął Pan kilku czułych miejsc, które uwierają władze samorządowe w naszym mieście. Oni wiedząc że jeden niewiele może atakują Pana nieświadomie, tylko z tego powodu że od początku do końca był Pan zwolennikiem jednej parti. Ci sami co Pana ganią na tej stronie jak lwy bronią całkowitą niemoc dzisiejszego burmistrza a wielu z nich to SB-cy, TW i ORMOWCY, tylko przyznać się nie potrafią bo wiele krzywd ludziom wyrządzili w swoim życiu o czym chcą zapomnieć ale im się to nie udaje bo IPN wyciąga ich za uszy na światlo dzienne. Znam Pana od kilkudziesięcu lat i wiem że może Pan w swoim mieście, poruszać się z podniesioną głową i wiem że ci, którzy Pana znają bez względu na przekonania polityczne i których Pan zna odwzajemniają życzliwość, którą zaszczepiał Pan w nich jak i ich dzieciach. Uczniowie cóż byli, są i będą różni a zazdrośników też nie brakuje, dlatego proszę się tym nie przejmować i cieszyć się dobrą chwilą nie zważając na sianie złego wiatru, którego nie można się ustrzec.
Waldek
Waldek 10.05.2017, 22:05
Przykro,czytać wychwalanie tego komunisty,który był tajnym współpracownikiem SB.Nie za długo będziecie,wychwalać Boniego i Lecha Wałęsy.Tak on próbuje się oczyszczać,bo strach jego opętał.A co on robił za komuny i po 1989 roku?!.Cicho siedział i popierał komunistów z SLD i czerwonych z PSL.
Wzór wszelkich cnót
Wzór wszelkich cnót 10.05.2017, 22:43
Zobacz, ma odwagę się podpisać. A ty, luju, plujesz jadem bezimiennie.
Luj
Luj 11.05.2017, 22:00
przygadał kocioł garnkowi.
Reds
Reds 10.05.2017, 17:22
Hahaha
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.05.2017, 16:50
Zgadzam sie z tym artykulem . Brak kompetencji przy wykonastwie a nade wszystko przy odbiorze ww. inwestycji rzuca sie w oczy. Niestety jest to powszechnosc z tego co widze.
Popieram i szanuję Pana głos
Popieram i szanuję Pana głos 10.05.2017, 16:31
Wreszcie mądry głos. Burmistrzu zaprzyj się nogami i rękami a rozum wykorzystaj w wsłuchanie się w głos mieszkańców, którzy u Pana często bywają a których Pan ignoruje. Dalsze ignorowanie ich włacznie z rozdrabnianiem spraw Złotowa nigdzie Pana nie doprowadzi. Słusznie Pan Zygmunt zauważył że o wielu sprawach można się dowiedzieć na miejscu, czy to obrębie Sparty czy Pl. Paderewskiego itd. Niech Pan zgodnie z apelem Pana Zygmunta wykorzystuje walory Złotowa tak aby mieszkańcy w nich się dobrze czuli. Niech pan przestanie atakować zwykłych ludzi, z tego co wiem targać ich po sądach za sprawą wrednych doradców, których uważa pan za siłę przewodnią swoich działań. Niech Pan rozliczy za wszystkie niedociągnięcia i malwersacje swoich poprzedników o których mówi Pan Zygmunt. Do tych niedociągnięć i malwersacji można dodać sprzedarz ZEC, gazyfikcję miasta, czy gorącej jeszcze sprawy budynku socjalnego na ul. Półwiejskiej. To wszystko stanowi ogromne zdefraudowane pieniądze, które jak w argentyńskim łańcuszku jedna włedza daruje drugiej przez co podnosi podatki mieszkańcom miasta. Panie burmistrzu musi Pan wiedzieć że ciągły atak i ciągłe akcje wymierzone przeciwko mieszkańcom w których rodzinach żyją po trzy pokolenia z których nie wszystkie są bogate, nic Panu nie da, dlatego głos Pana Zygmunta powinien Pan wziąć sobie do serca. Kiedy Pan to zrozumie a mieszkańcy poczują się bezpiecznie jak u siebie, wtedy i przyjezdni będą mile przez nich widziani. Jeśli Pan nie będzie mieszkańcom z uporem utrudniał zamierzeń związanych z ich miejscem zamieszkania wtedy i oni Panu pomogą w rzeczywistym zmienianiu miasta na lepsze dla wszystkich, zarówno tych młodych jak i starszych mieszkańców. Musi Pan wiedzieć że aby sprawy szły w dobrym kierunku, trzeba nauczyć się rozumieć ludzi a jak już Pan ich zrozumie to i Radni miasta zmienią swoje podejście do Pana bo nie będą mieli innego wyjścia. Co do działalności politycznej Pana Zygmunta to nigdy jej nie krył, nie było też tak aby ktokolwiek płakał z tego powodu. Wręcz przeciwnie wielu mieszkańców już w latach sześciesiątych, siedemdziesiątych itd. spotkało się z wielką życzliwościa z jego strony, która niejednokrotnie ratowała życie tym, których dotknął zły los czy przeznaczenie. Znam wiele takich spraw w które całym sercem angażował się Pan Zygmunt, dlatego choć dzisiaj popieram PIS, czyli zupełnie odmienna partię nż PSL mam wielki dla niego szacunek. Jego działanie polityczne w Wolnej Polsce też było bardzo poprawne i wyważone co jest domeną zrozumienia prawdziwej demokracji, która to nie musi krzywdzić nikogo. Jego przejście do tak rozumianej demokracji politycznej i osobistej mogło by być wzorem dla innych osób zarejestrowanych w IPN jako SB czy TW. Osób, które w żadnym systemie nie zmieniały swojego wrednego postępowania wobec tych, którzy ich całe życie otaczali. Mam tu na myśli choćby sławnego ostatnio ujawnionego donosiciela TW WITOLD prezes GS Rolnik, który swoją zaprzańską działalność ukrywając wykorzystywał przez dziesiątki lat dla swojego własnego Ja. A z tego co mi i nie tylko mi wiadomo to ten TW WITOLD z.sr.ł całe swoje rodzinne gniazdo. Tak więc zarzucanie Panu Zygmuntowi niestosownego zachowania w okresie szeroko pojętej Komuny jest nie na miejscu. Pan Zygmunt dla wielu może być wzorem jak należało żyć z społeczeństwem wtedy jak i dzisiaj, dlatego znając go od lat mam dla niego Wielki Szacunek.

Donald
Donald 10.05.2017, 15:39
Dajcie już jemu spokój,on chodzi jak obłąkany i zaczepia wszystkich ludzi i nadal wychwala komunizm,rządy PO,SLD i PSL.On przechodzi traumę i histerie strachu jak Lech Wałęsa tw.Bolek.
Do Donalda
Do Donalda 10.05.2017, 17:20
DONALD jak to łatwo powiedzieć i nietrudno zauważyć że przypadłość donaldino dotyczy wielu Donaldów z czy jak widać i u nas jak i za granicą się nie kryją. Głupota Donaldów mogłaby się wydawać nieuleczalna ale chyba tylko u nas bo w USA nie stanowi problemu. Tak więc Donald jak ty już teraz kręcisz się wokół własnej głupoty bez szacunku dla innych, to co to będzie gdy osiągniesz wiek Pana Zygmunta.
Jola
Jola 10.05.2017, 14:39
A może Zyguś,coś na piszesz o sobie,jak byłeś tajnym współpracownikiem SB.
Uczeń
Uczeń 10.05.2017, 12:24
Panie Zygmuncie, pamiętam w Liceum Ekonomicznym, jak na lekcjach matematyki wysyłał Pan nas chłopaków (buło nas kilku w klasie) na ulotkowanie. Mileiśmy rozklejać takie małe zielone naklejki na klatkach. To były zielone naklejki PSL. Nigdy zerwane lekcje nie miały większego znaczenia, spacer był bardziej pożyteczny niż wszystkie lekcje które Pan poświęcał albo na kolejki, albo na opowiadanie o chórze, bandach UPA lub innych historiach. Bardzo ciekawe byłoby zestawienie statystyk zdawalności matur z lat 90 tych. Zestawienie klas gdzie uczył Pan i klas gdzie uczyła Pani Profesor M Herman. To najlepiej pokazuje obraz Pana pracy.
Do ucznia.
Do ucznia. 10.05.2017, 18:13
Widać marny z ciebie był uczeń. Dlatego spacery dawały ci więcej zdrowia o czym też wiedział Pan Zygmunt. Za to też powinieneś być mu wdzięczny.
Sixty
Sixty 10.05.2017, 14:39
Nie byłeś jego uczniem. Jego uczniowie mają o nim dobre zdanie.
vidi
vidi 10.05.2017, 11:45
Jak można p.Zygmuncie być we władzach i narzekać na władze.Ptak nie robi w swoje gniazdo !!
Na jeziorze Miejskim w Złotowie od 9Maja pływają maleńkie Łabędziątka ze swoimi rodzicami.Pięknie wygląda ta łabędzia rodzinka i jest ozdobą jeziora Miejskiego.
Geo
Geo 10.05.2017, 14:06
Pan Zygmunt aktualnie nie jest we władzach
Kolega
Kolega 10.05.2017, 11:37
P. Zygmuncie chciałbym Panu przypomnieć, że jak powstawały te obiekty o których mowa to był Pan radnym czemu Pan wtedy listów nie pisał. Może mniej słów a więcej roboty.

Pozostałe