Niedziela, 16.06.2019

Fotelik samochodowy- wybór i zakup

  • 16.05.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Fotelik samochodowy- wybór i zakup
Jazda samochodem to wspaniała przyjemność nie tylko dla dzieci ale także dla całej rodziny. Jednak, żeby jazda samochodem była udana, należy pamiętać o bezpieczeństwie, szczególnie naszych najmłodszych pasażerów, a co za tym idzie - dokonać właściwego wyboru fotelika samochodowego

Obecnie rynek sprzedaży obfituje w różnego rodzaju foteliki samochodowe, można je podzielić według grupy wagowej: Grupa 0 - do 13 Grupa 1 - od 9 kg -18 kg/25 kg oraz grupa 2-3 - od 15 kg-36 kg. Rodzice mogą zdecydować się również na zakup ekonomicznego fotelika, który rośnie razem z dzieckiem i może być stosowany nawet do 36 miesiąca życia dziecka lub dłużej.

Fotelik Axkid Rekid, to wygodny, komfortowy fotelik, dla dziecka o wadze od 9kg – 25kg. Jest to jedyny taki fotelik, który montowany może być tylko tyłem do kierunku jazdy, nawet gdy dziecko osiągnęło 25kg wagi. Według specjalistów do spraw bezpieczeństwa , jazda tyłem w samochodzie, to dla dziecka najbezpieczniejsza pozycja podróżowania.

Fotelik Rekid jest prosty w użytkowaniu oraz łatwy w instalacji. Głębokie siedzisko pozwala dziecku osiągnąć wygodną pozycję, oraz zapewnia mu bezpieczeństwo, podczas możliwego wypadku. Bezpieczeństwo dziecku zapewniają również rozbudowane ściany boczne fotelika, zapewniają doskonałą amortyzację, są wystarczająco wydłużone, by w razie wypadku pochłonąć energię wytworzoną przez uderzenie boczne. Specjalne złącza ISOFIX, stabilizują fotelik na siedzeniu samochodu, złącza te montowane są już w prawie każdym samochodzie, tylko starsze modele mogą ich nie posiadać. Zagłówek oraz pasy mogą być jednocześnie regulowane, pozwala to dziecku przyjąć wygodną pozycję, i czuć się bezpiecznie w foteliku.

Axkid Rekid posiada specjalny pas tether, który można montować w podłodze samochodu, np. zaczepiając o prowadnice w podłodze lub specjalne haki, montowane w niektórych samochodach. Poruszając fotelikiem na boki fotelik stabilizuje się oraz idealnie jest dopasowany do samochodu. W stabilności pomaga również wysuwana teleskopowa noga, którą rozciąga się do podłogi samochodu. Fotelik jest łatwy w czyszczeniu, tapicerka nadaje się do prania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: