Niedziela, 16.06.2019

Po jakie kosmetyki warto sięgnąć wiosną?

  • 25.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Po jakie kosmetyki warto sięgnąć wiosną?
Wiosna to czas, kiedy do naszej skóry wreszcie zaczynać więcej słońca. Ładna pogoda po prostu zachęca do przesiadywania na dworze i do większej aktywności na świeżym powietrzu. Po jakie kosmetyki warto sięgnąć w tym okresie, aby zregenerować skórę i przywrócić jej utracony blask?

Peeling – regularne oczyszczanie twarzy z martwego naskórka

Co jakiś czas, jednak nie częściej niż raz w tygodniu, warto przeprowadzić peeling skóry twarzy. Za pomocą kremu z drobnymi ziarenkami ścieramy mechanicznie martwy naskórek, poprawiamy ukrwienie skóry i ułatwiamy jej produkcję nowych komórek. Cera odzyskuje w ten sposób zdrowy koloryt i ładny wygląd. Peelingi występują najczęściej pod postacią kremu, który optymalizuje działanie peelingu, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Maseczki do twarzy – odpowiedni poziom nawilżenia skóry

Skóra twarzy wymaga odpowiedniego nawilżenia. Po mroźnej zimie, klimatyzowanych pomieszczeniach i sztucznym ogrzewaniu może być szara, ziemista i wysuszona. Należy jej się pielęgnacja oparta o nawilżające i regenerujące maseczki do twarzy. Można dostać je w drogeriach i w aptekach. Część z nich wymaga zmycia, część nie. Szczegółowe informacje znajdują się zawsze na etykiecie danego produktu.

Płyny miceralne – codzienna porcja oczyszczenia

Do codziennej pielęgnacji skóry niezbędne jest stosowanie płynów miceralnych, za pomocą których można dokładnie oczyścić twarz. Płyny te są zazwyczaj pozbawione sztucznych aromatów, na które niektóre osoby są uczulone. Nie zawierają również alkoholu, dzięki czemu nie przesuszają skóry. W jaki sposób używać płynu miceralnego? Niewielką ilość płynu należy nanieść na płatek kosmetyczny i przetrzeć skórę okrężnymi ruchami. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

Grupa Tipmedia
Podziel się: