Wtorek, 20.08.2019

Fotografia ślubna – kadry, których nie powinno zabraknąć w ślubnym albumie!

  • 11.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Fotografia ślubna – kadry, których nie powinno zabraknąć w ślubnym albumie!
Fotografia ślubna to dziedzina fotografii, która zajmuje się uwiecznieniem na pamiątkowych zdjęciach najważniejszych momentów w dniu ślubu i wesela. Uchwycenie ich wszystkich w kadrze pozwala na stworzenie kompletnego albumu ślubnego, który będzie najpiękniejszą i najważniejszą zarazem pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Jakich ujęć nie powinno zabraknąć w ślubnym albumie?

Fotografia ślubna w Krakowie – kadry z przygotowań do ślubu

W polskiej tradycji fotograficznej przyjęło się, że fotografię ślubną rozpoczyna wykonanie ujęć podczas przygotowań do ślubu. Fotograf przyjeżdża więc zazwyczaj do domu panny młodej i towarzyszy jej podczas wykonywania ślubnej fryzury i makijażu oraz ubierania się w suknię ślubną. Fotografuje także krzątających się wokół bohaterki dnia domowników starając się uchwycić na zdjęciach ich emocje towarzyszące zamążpójściu bliskiej osoby.

Bardzo istotnym elementem fotografii ślubnej jest także uwiecznienie na zdjęciach momentu tradycyjnego błogosławieństwa, które zazwyczaj ma miejsce w domu panny młodej. Przyszli małżonkowie dziękują rodzicom za trud włożony w ich wychowanie otrzymując w zamian błogosławieństwo oraz życzenia szczęścia na nowej drodze życia. Jest to bardzo wzruszający i podniosły moment, który koniecznie powinien znaleźć się w każdym kompletnym albumie ślubnym.

Fotografia ślubna – reportaż z ceremonii zaślubin

Bez względu na to, czy weźmiemy tradycyjny ślub w kościele, czy też zdecydujemy się na formalne zalegalizowanie naszego związku w USC, na uroczystości zaślubin nie może zabraknąć fotografa! Jego zadaniem jest uwiecznienie na zdjęciach całej ceremonii, a w szczególności chwili, w której para młoda złoży sobie przysięgę małżeńską oraz wymieni się obrączkami.

Oprócz samej przysięgi małżeńskiej na pamiątkowych fotografiach powinna znaleźć się także droga panny młodej do ołtarza oraz wspólne wyjście pary z kościoła. Fotografia ślubna w Krakowie powinna także obejmować zdjęcia wykonane gościom weselnym zgromadzonym w świątyni lub USC oraz chwilę składania życzeń świeżo upieczonym małżonkom.

Jeśli zależy nam na wyjątkowych i oryginalnych kadrach wykonanych tuż po wyjściu z kościoła warto zdecydować się na ujęcia z drona, po który coraz chętniej sięgają pary młode z Krakowa. Wykonane z lotu ptaka pamiątkowe zdjęcia będą oryginalnym dodatkiem, który ubarwi każdy ślubny album.

Fotografia ślubna w Krakowie – ujęcia z zabawy weselnej

Ostatnim, aczkolwiek nie mniej istotnym elementem, którego nie sposób pominąć mówiąc o kompletnym reportażu ślubnym, są zdjęcia z zabawy weselnej. W jej trakcie zwykle bardzo dużo się dzieje, fotograf musi więc zachować maksymalne skupienie, aby być w stanie złapać w kadr wszystko, co istotne. Aby nieco ułatwić mu pracę przed zabawą warto wręczyć szczegółowy jej plan. Dzięki temu fotograf będzie wiedział, kiedy będą miały miejsce kluczowe wydarzenia.

Do najważniejszych z nich należy powitanie pary młodej w lokalu weselnym, pierwszy toast i taniec, zabawy dla gości, oczepiny oraz dodatkowe atrakcje, które zaplanowaliśmy. Warto także wyznaczyć godzinę, podczas której fotograf będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcia dla gości weselnych. Będzie to bowiem wspaniała pamiątka, którą będziemy mogli podarować wybranym osobom w podziękowaniu za ich obecność na naszym weselu.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: fotografia ślubna Kraków – więcej na WeselezKlasa.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: