Niedziela, 16.06.2019

Jak udekorować pokój dziecięcy?

  • 18.12.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak udekorować pokój dziecięcy?
Wraz ze wzrostem dziecka, zmieniają się jego upodobania. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że aranżacja dziecięcego pokoju należy do najczęściej modyfikowanych w domu. Aby szybko odmienić wygląd wnętrza i nadać mu nowego stylu, warto wykorzystać różnego typu dekoracje. Postawmy więc na klasyczne meble o uniwersalnym, ponadczasowym charakterze, które doskonale skomponują się z dodatkami w rozmaitych kolorach i kształtach.

Nauka, zabawa i odpoczynek – niezbędne strefy w dziecięcym pokoju

Pokój dziecka służy nie tylko do wypoczynku, ale także do nauki i zabawy. Aby dobrze spełniał swoją funkcję, podzielmy go na strefy. Przeznaczona na wypoczynek część pokoju powinna być wyposażona w łóżko i estetyczną pościel (https://yourhomestory.com.pl/pokoj-dziecka/posciele). To dzięki niej nadamy wnętrzu unikatowego wyglądu. W sklepie YourHomeStory znajdziemy wiele nieprzeciętnych wzorów, stworzonych z myślą o dzieciach, wykonanych z przyjemnych w dotyku materiałów. Dająca ciepłe, delikatne światło lampka nocna odgoni złe sny i rozproszy mrok. W strefie zabawy nie może zabraknąć pobudzających kreatywność elementów wyposażenia oraz przyciągających wzrok kolorów. Dobrym pomysłem jest wykonanie tipi z drewnianego stelażu oraz barwnej tkaniny. O takim miejscu zabaw marzy niemal każdy maluch. Strefa nauki powinna sprzyjać koncentracji. Biurko, wygodne krzesło, korkowa tablica na kolorowe karteczki oraz odpowiednie oświetlenie to podstawa. Warto w tym miejscu zaaranżować dekoracje w żółtym kolorze. Udowodniono, że wspiera on pamięć i ułatwia skupienie uwagi.

Dodatki do pokoju dziecięcego

Wybór dodatków do pokoju dziecka uzależniony jest od jego wieku, płci, zainteresowań oraz gustu. Zasłony, dekoracyjne poduszki, barwna narzuta czy obrazek na ścianie pozwolą szybko odmienić wnętrze i nadać mu unikatowego charakteru. Estetyczny design powinien iść w parze z funkcjonalnością. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie, zwłaszcza w przypadku urządzania pokoju dla najmłodszych pociech. Starsze dziecko włączmy w wybór dekoracji. Dzięki temu poczuje się ono w nowej aranżacji jeszcze lepiej. Dodatki do pokoju dziecięcego nie tylko zdobią. Mogą też porządkować przestrzeń. W tej roli doskonale sprawdzą się kolorowe pudła na zabawki lub fantazyjne wieszaki. Entuzjazm maluchów wzbudzają także naklejki na ścianę z wizerunkiem bajkowych postaci i przyjaznych zwierzaków. Ścienny zegar w formie piłki bądź kwiatka wskaże godzinę i udekoruje przestrzeń. Dziecięcy pokój możemy ozdobić także miarką wzrostu, która w przyszłości będzie stanowić cenną pamiątkę, stanowiącą zapis rozwoju naszej pociechy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: