Niedziela, 16.06.2019

Czy kredyt gotówkowy można przeznaczyć na spłatę innego?

  • 03.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Czy kredyt gotówkowy można przeznaczyć na spłatę innego?
Kredyty konsumpcyjne, w tym kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Tak duża powszechność wynika przede wszystkim z nieograniczonego niemal wykorzystania pieniędzy. Czy możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel oznacza, iż środki mogą okazać się wsparciem w razie przejściowych problemów?

W 2016 roku udzielono ponad 7 mln kredytów konsumpcyjnych, wśród których większość stanowiły kredyty gotówkowe. Polacy przeznaczali środki na różny cel: począwszy od regulowania bieżących zobowiązań, a skończywszy na poważnych inwestycjach w remont czy zakup samochodu. Niestety nie do końca dobra sytuacja finansowa Polaków skłania do pytania: czy kredytem gotówkowym można spłacić inny kredyt.

Kredyt gotówkowy – czy faktycznie na dowolny cel?

Istota kredytów gotówkowych jest jasna: uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Banki właściwie nie ingerują w to, co kredytobiorca chce sfinansować otrzymanymi środkami. Najważniejsze jest bowiem, by spłacił zobowiązanie w terminie.

Oznacza to, że środki w ramach kredytu gotówkowego można przeznaczyć m.in. na bieżące opłaty, zakup nowego sprzętu AGD czy RTV, remont domu, zakup samochodu, zakup wakacji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą kredytu gotówkowego spłacić inny kredyt czy kartę kredytową, a nawet uporać się z przejściowymi problemami finansowymi.

Kredyt gotówkowy na spłatę innego kredytu – możliwe, ale...

Chociaż zaciąganie kredytów z myślą o spłacie innych zobowiązań nie jest polecane (bo to może prowadzić do spirali zadłużenia), w praktyce nie jest zabronione. Jeżeli więc potrzebujesz dodatkowych środków z przeznaczeniem na spłatę innego zobowiązania, poszukaj najlepszego kredytu gotówkowego na finanse.rankomat.pl. Musisz mieć jednak świadomość, że nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie.

Kredyty gotówkowe, w porównaniu z kredytami przyznawanymi na konkretny cel, są dużo droższe. Wynika to przede wszystkim z krótszego okresu kredytowania oraz braku zabezpieczeń. Dlatego należy dokładnie zastanowić się nad zasadnością zaciągania tego rodzaju wsparcia finansowego w przypadku spłaty innych zobowiązań kredytowych. Może się bowiem okazać się korzystniejszym finansowo rozwiązaniem będzie np. kredyt konsolidacyjny, w ramach którego można wiele zobowiązań połączyć w jedno – najczęściej z niższą ratą.

Grupa Tipmedia
Podziel się: