Niedziela, 16.06.2019

Podróże samochodem kempingowym - gdzie warto jechać?

  • 30.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Podróże samochodem kempingowym - gdzie warto jechać?
Sezon letni zakończony. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyjrzeć się bliżej miejscom, które Polacy wybierali udając się w podróż samochodem kempingowym. W naszym kraju z roku na rok przybywa chętnych takich atrakcji i nie ma co się dziwić, ponieważ takie wycieczki zapewniają wiele wrażeń. Gdzie warto pojechać? O czym należy pamiętać przed wyjazdem? Wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule!

Patrząc na rok 2018 oraz na poprzedni można zauważyć, że aż 60% Polaków wybierało wyjazdy zagraniczne jako sposób spędzenia wolnego czasu. Gdzie warto się udać, aby wrażenia były niezapomniane?

Włochy, Chorwacja, a może Grecja?

Analizując dostępne badania wiadomo już, że najpopularniejszym wybieranym kierunkiem wycieczek samochodem kempingowym przez Polaków były rejony Hiszpanii oraz Portugalii, a więc Półwysep Iberyjski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Chorwacja, Grecja i Włochy - do tego ostatniego państwa poleca się jeździć ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego, a dodatkowo zwiedzić można wiele przepięknych miejsc. Na wielu miejscach parkingowych specjalnie dla kamperów wyznaczone są miejsca w których można podłączyć samochód do źródła prądu lub też ujęcia bieżącej wody. Włochy to kraj, który koniecznie trzeba zwiedzić!

O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Wiadomo, że każdy wyjazd wakacyjny niesie za sobą odrobinę ryzyka. Dobrze więc pomyśleć wcześniej o zapewnieniu sobie jak najlepszej ochrony. Świetnym rozwiązaniem jest zakup dodatkowej polisy ubezpieczeniowej np. https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/ dzięki czemu zyskujemy pewność, że wycieczka w całości odbędzie się całkowicie bezpiecznie i bez żadnych zmartwień.

Co prawda każdy kierowca ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia samochodowego OC, ale w wielu przypadkach zakres ochrony nie jest zbyt wystarczający. Różne rzeczy mogą przydarzyć się na drodze - jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego uszkodzeniu ulegną np. koła, nadwozie, szyby czy cokolwiek z wewnętrznego wyposażenia… bez dodatkowej polisy konieczne będzie pokrycie kosztów z własnej kieszeni.

 

Dowiedziałeś się wszystkich pożytecznych rzeczy, które łatwo będzie wykorzystać podczas swojej pierwszej podróży kempingowej. Zwróć również uwagę na fakt, że kamper jest większy i szerszy od tradycyjnych samochodów więc prowadzi się go trochę inaczej. Nigdy tego nie robiłeś? Lepiej weź wcześniej kilka lekcji jazdy!

Grupa Tipmedia
Podziel się: