Niedziela, 16.06.2019

Ekonomiczna kabina prysznicowa - jak ją wybrać

  • 11.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ekonomiczna kabina prysznicowa - jak ją wybrać
Urządzenie mieszkania, nawet gdy liczymy wszystkie wydatki bardzo pilnie, jest nie lada obciążeniem dla budżetu. Jeżeli przyjmiemy, że jeden metr kwadratowy kosztuje nas 1500 zł, to dla średniej wielkości mieszkania robi się już naprawdę duża kwota. Co możemy zrobić, aby obniżyć koszt wyposażenia poszczególnych pomieszczeń, jak łazienka czy garderoba? Czy jest to w ogóle możliwe?

Nie kupuj zbędnych rzeczy

Szafka w łazience na pewno się przyda, ale czy potrzebujesz aż wiszącą i stojącą jednocześnie? Czy może warto pominąć jedną lub dokupić ją później? Jeżeli jesteśmy w stanie iść na kompromis, będziemy mogli oszczędzić na niektórych elementach wyposażenia. Czasem lepiej wybrać jedną wielką szafę zamiast kilku małych, zaaranżować łazienkę bez przenoszenia instalacji lub zapłacić za projekt profesjonaliście, zamiast kombinować samodzielnie. Podobna sytuacja dotyczy armatury łazienkowej czy wyposażenia kuchni - jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto wybierać te marki, które oferują nam najlepszy stosunek jakości do średnio wysokiej ceny.

 

Łazienka niewielkim nakładem finansowym - jak to zrobić?

Przede wszystkim, jeżeli chcemy zaaranżować łazienkę bez dużych pieniędzy, nie powinniśmy bawić się w przenoszenie instalacji i dostosowywania projektu pod inne punkty ujęć, niż mamy obecnie. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na armaturę, jaką kupujemy. Tania kabina prysznicowa z hydromasażem czy basenem z granitu będzie zdecydowanie droższa, niż zwykła, akrylowa. Na budżetowy plan łazienki może się również złożyć brak bidetu i mniejsze zróżnicowanie oświetlenia. Warto także zadbać o żarówki LED, dzięki którym zdecydowanie mniej zapłacimy za prąd.

 

Co jest najlepsze dla małych powierzchni?

Jeżeli równolegle z niewielkim budżetem dysponujemy niewielkim metrażem, mimo wszystko warto poprosić o pomoc architekta. W ramach oszczędności możemy zdecydować się na prysznic typu step-in, zmniejszyć umywalkę, wstawić tylko jedną szafkę, a niewielką przestrzeń uprościć do maksimum, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca przy wykonywaniu codziennych czynności.

 

Ograniczony budżet na wykończenie mieszkania to nie koniec świata. Owszem, być może nie zrealizujemy wszystkich swoich pomysłów od razu, jednak nawet z małymi pieniędzmi możemy urządzić nasze M w bardzo komfortowy sposób. Jeżeli nie mamy pomysłu, jak to zrobić, możemy poprosić o pomoc specjalistę, który ułatwi nam opanowanie przyłączy w kuchni czy łazience, a także podpowie, jak zachować maksymalnie dużo przestrzeni, nie pogarszając przy tym użyteczności wybranego pomieszczenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: