Niedziela, 16.06.2019

Najważniejsze atuty automatyki przemysłowej

  • 20.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Najważniejsze atuty automatyki przemysłowej
Automatyzacja produkcji niesie ze sobą ogrom korzyści. Bynajmniej nie tkwi siła w każdej z osobna a dopiero w całym zestawieniu.

Właśnie ten argument przekonuje większość odbiorców do wdrożenia tego rodzaju rozwiązań. Dzięki zautomatyzowaniu produkcja staje się bezpieczniejsza, bardziej wydajna oraz mniej kosztowna.

Szybko i profesjonalnie

Wyższy poziom działalności – to cel każdego przedsiębiorcy, bez względu na branże w jakiej funkcjonuje. Jest on możliwy do osiągnięcia pod warunkiem technologicznego rozwoju, który niesie ze sobą właśnie wspomniana automatyka przemysłowa. Produktów jest znacznie więcej, są one lepszej jakości, zaś grono odbiorców nieustannie się poszerza. Stali klienci z kolei nabywają przeświadczenia, iż ich wybór był trafny, co umacnia pozycję rynkową danej marki.

Brak inwestycji w automatykę przemysłową sprawi, że marka ta nie będzie konkurencyjna. Bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o zwiększenie wydajności, ale także cenne kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa opartego o angażowanie innowacyjnych technologii.

Bezpieczeństwo to podstawa

Proces produkcyjny w większości przypadków opiewa w mnóstwo błędów oraz wypadków. Automatyka przemysłowa ogranicza i jedno i drugie funkcjonując profilaktycznie. Poza realnymi stratami występującymi na skutek uszkodzenia wyposażenia i przerwania produkcji o wiele bardziej kosztowne są zagrożenia życia ludzkiego. Zautomatyzowanie procesu produkcji znacznie obniża poziom ryzyka wystąpienia wypadku na skutek pomyłki.

Powód? Maszyny mylą się znacznie rzadziej od człowieka. Pierwiastek ludzki to swoiste ryzyko, bowiem zmęczenie, stres, brak skupienia oraz uwagi może doprowadzić do wyjątkowo niebezpiecznych konsekwencji. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w specjalistyczne czujniki oraz systemy zabezpieczające. Dzięki takim rozwiązaniom produkcję można w każdej chwili przerwać bez większych strat. Rola człowieka jest zatem ograniczona do minimum, bowiem urządzenia te kontrolują się same, co zapewnia członkom załogi lepsze i co istotne – bezpieczniejsze warunki pracy.

Kluczowa rola precyzji działania

 

W niszowych branżach produkcyjnych rękodzieło jest znacznie bardziej cenione od produktów masowych. Jeśli chodzi o te drugie, to współcześnie liczy się powtarzalność i wysoka jakość, która możliwa jest dzięki wysokiej precyzji. Ta z kolei jest jednym z czynników towarzyszących automatyzacji produkcji. Wniosek? Nie da się funkcjonować we współczesnym rynku bez inwestowania w automatykę przemysłową. Inwestycja ta może się odbywać stopniowo, dlatego nie musi być ona kosztowna. Kluczem jest odpowiednia strategia i rzetelne planowanie rozwoju firmy.

 

Artykuł dostarczył sklep EBMiA.pl oferujący wysokiej jakości falowniki do automatyki przemysłowej - https://www.ebmia.pl/automatyka-falowniki-lenze-lgls-invt-akcesoria-c-197_72.html

Grupa Tipmedia
Podziel się: