Szpital pod lupą. Póki co zdaje egzamin

  • 21.07.2021, 09:04
  • iej
Szpital pod lupą. Póki co zdaje egzamin
Przeprowadzona na początku lipca kontrola sanepidu potwierdziła dbałość szpitala o zachowanie najwyższych standardów sanitarno-epidemiologicznych. Od połowy czerwca prowadzony jest też pierwszy w historii placówki audyt, zlecony przez Starostę Powiat

 

W pierwszych dniach lipca w Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie odbyła się kompleksowa kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotowie. Obejmowała m.in.: ocenę stanu sanitarno-technicznego i porządkowego obiektu, dokumentację zdrowotną i zabezpieczenia wprowadzone w obiekcie związane z epidemią SARS-CoV-2. W konsekwencji przeprowadzonej kontroli Szpital doposażył pomieszczenie bloku porodowego do wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Doraźne uwagi dotyczyły wskazania terminów zakończenia określonych prac remontowych w prosektorium i dziale rehabilitacji. W pozostałych zakresach szpital przeszedł kontrolę wzorcowo.

To jednak nie jedyna weryfikacja jaką w ostatnim czasie przechodzi szpital. Trwa w nim także audyt zlecony przez starostwo powiatowe, którego czas określono na okres od 25 lutego 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.. Zakres audytu przekazano szpitalowi jednak dopiero 14 lipca, a termin zakończenia prac wciąż nie jest znany. Póki co audytorzy odwiedzili szpital dwukrotnie, a większość ich działań prowadzona jest drogą mailową. To pierwsza tego typu kontrola w historii szpitala.

Celem przeprowadzania audytów jest wspieranie kierownictwa zakładu w zakresie podejmowanych decyzji zarządczych i racjonalności gospodarowania powierzonym majątkiem. Stworzony na tej podstawie raport zawiera rekomendacje i wskazówki działań. Postrzegam go więc jako rodzaj wsparcia ze strony organu tworzącego. Mam nadzieję, że audyt potwierdzi dobrą kondycję szpitala, pozwalającą na świadczenie usług dla społeczności powiatu złotowskiego zgodnie z najwyższymi standardami” - mówi dyrektor szpitala lek. Joanna Harbuzińska- Turek.

Cieszy mnie także pozytywne przejście szpitala przez kontrolę sanepidu, która była bardzo skrupulatna. Na ten moment audytorzy ze starostwa również nie wskazali nam żadnych nieprawidłowości”- dodaje.

Szpital Powiatowy w Złotowie

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fela
Fela 21.07.2021, 12:06
Kolesie kontrolowali kolesi? Może by tak incognito spytać personel który zna wszystko ,,od poszewki'', albo zapytać pacjentów?
Lol
Lol 21.07.2021, 09:19
Kontrola o której wszyscy w szpitalu wiedzą. Bu ha ha 😂

Pozostałe