Projekt EKO-ART

  • 20.07.2021, 23:12
  • Janusz Justyna
Projekt EKO-ART
Projekt EKO-ART to plastyczne, rękodzielnicze oraz wokalno-aktorskie warsztaty ekologiczne. Program warsztatów promuje w nowoczesny i atrakcyjny sposób działania artystyczno-edukacyjne z zakresu ekologii i edukacji przyrodniczej. Udowadnia, że takie warsztaty mogą być bardzo ważnym i przydatnym medium dla młodych ludzi

Warsztaty rękodzieła artystycznego skierowane są do twórczej młodzieży, która dba  o środowisko. Idea Zero Waste zakłada jak najmniejsze generowanie śmieci, a tym samym działanie na rzecz środowiska naturalnego. Podczas warsztatów uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę, wzięli udział w dyskusji na temat globalnych problemów związanych
 z nadprodukcją odpadów. Tym razem jednak zamiast dzielić się pomysłami na to jak zmniejszyć ilość produkowanych i wyrzucanych śmieci, czym zastąpić wszechobecny plastik i jak zamienić to co jednorazowe, na to co wielokrotnego użytku, główny nacisk położony był na działania praktyczne - zaprojektowanie i wykonanie torebek i siatek wielokrotnego użytku z naturalnego surowca, jakim jest sznurek bawełniany.                                                             
Od kwietnia do czerwca w siedzibie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbywały się cykliczne zajęcia rękodzieła artystycznego.  W warsztatach wzięło udział 10 młodzieży z powiatu złotowskiego. W czerwcu został zorganizowany integracyjny spływ kajakowy wśród niezwykłej fauny   i  flory   okolicznych rzek i jezior. Młodzież mogła swobodnie obcować z naturą, poszukać natchnienia i inspiracji w przyrodzie, a także zintegrować się ze sobą. Na zajęciach rękodzieła artystycznego młodzież zapoznała się z jedną z najstarszych technik wyplatania sznurków - makramą. Zaprojektowała i wplotła zgodnie z projektem torby wielokrotnego użytku. Na zakończenie warsztatów odbyła się sesja fotograficzna wykonanych prac. Wykonane zdjęcia będą wykorzystane z do wydruku pocztówek, które zostaną wręczone uczestnikom projektu oraz społeczności lokalnej - taki upominek będzie promocją działań proekologicznych oraz twórczości młodzieży z powiatu złotowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i zestawy widokówek ze swoimi pracami podczas podsumowania wszystkich działań projektu Eko-Art. jesienią.

Warsztaty prowadziła nauczycielka POPP, mistrzyni tkactwa artystycznego, Jolanta Surma. Realizatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Złotowie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na zdjęciach sesja zdjęciowa torebek i siatek wykonanych przez młodzież.

POPP

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe