Oświadczenie Burmistrza Złotowa w sprawie WTZ

  • 20.07.2021, 12:42
  • Janusz Justyna
Oświadczenie Burmistrza Złotowa w sprawie WTZ
W związku z pojawiającymi się kontrowersjami wokół siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, Burmistrz Miasta Złotowa oświadcza, że podejmuje kompromisowe rozwiązanie mające na celu zarówno zagwarantowanie pełnego funkcjonowania Szkole Podstawowej nr 2, jak i zapewnienie dogodnych warunków do pracy Warsztatom Terapii Zajęciowej.

Problem, który narasta wokół sposobu funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza związany jest z prężnym rozwojem osiedla „Za rzeką”. Miejskie przedsięwzięcia w zakresie modernizacji dróg, budowy nowoczesnej hali sportowej, urządzenia atrakcyjnego terenu zieleni „Parku Słonecznego” spowodowały, że osiedle rozbudowało się i przyciągnęło wiele rodzin z dziećmi, które zdecydowały się zamieszkać w tej części miasta

.Dotychczas użytkowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przestrzeń szkoły (oddana WTZ w nieodpłatne użyczenie), stała się jej na nowo potrzebna.

Problem rozpala emocje wielu Złotowian - chcemy zapewnić zarówno najlepsze warunki do nauki uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, jak również umożliwić dogodne miejsce do pracy Warsztatom Terapii Zajęciowej, które pełnią niezwykle potrzebną, integracyjną funkcję w Złotowie – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. - Dlatego zaproponowałem Zarządowi Fundacji CIS prowadzącej złotowski WTZ kompromisowe rozwiązanie rozłożonego w czasie przekazywania szkole dotychczas zajmowanych pomieszczeń

– we wrześniu 2021 r. będzie to część I piętra. Jednocześnie informuję, że już za chwilę rozpoczniemy budowę Centrum Multiopieki przy ulicy Obrońców Warszawy finansowaną z Funduszy Norweskich. Do nowego, reprezentacyjnego Centrum przeniesiemy siedzibę Warsztatu, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą miały zapewnione najlepsze warunki do rozwoju. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 2 zyska potrzebną przestrzeń do normalnego funkcjonowania, uczestnicy Warsztatu – bezpieczne i godne warunki do pracy – dodaje burmistrz Złotowa Adam Pulit. Miasto posiada już wszelkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy Centrum Multiopieki. Budowa ruszy jeszcze w 2021 r., jak tylko Rada Miejska wprowadzi do budżetu zmiany w związku z przyjęciem dotacji z Funduszy Norweskich.

Burmistrz Miasta Złotowa

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
I
I 21.07.2021, 14:32
Gdzie znajdziemy tę decyzję burmistrza? Na bio nie ma.i
I
I 21.07.2021, 14:54
Na bip* nie ma
MociumPanie
MociumPanie 21.07.2021, 12:14
Panie Burmistrzu prosze podać o ilę dzieci zwiększyla się społeczność Sp 2.
Leszek Kuszel
Leszek Kuszel 20.07.2021, 18:29
Panie Burmistrzu mądry gospodarz rozwijając osiedle za rzeką, wydając pozwolenia na budowę nowych budynków mieszkalnych, jednorodzinnych i wielorodzinnych przewiduje, że przybędzie w ten sposób mieszkańców i zajdzie potrzeba rozbudowy szkoły ,budowa przedszkola, żłobków itp. Czy pan sprzedając działki pod zabudowę nie wiedział o tym, że będzie taka potrzeba? Jak to jest z waszym planowaniem przestrzennym. Co by było gdyby nie było funduszy norweskich z , których obiecuje pan wszystko dla wszystkich Druga kwestia jak zmniejszenie powierzchni lokali użytkowanych przez WTZ ma się do przepisów antycovidowych. Do urzędu podania trzeba składać do urny na kwarantannę a osoby niepełnosprawne mają się pomieścić na przestrzeni o połowę mniejszej? Gdzie jest projekt owego centrum? Jak chce pan wybudować ośrodek dla niepełnosprawnych jak od lat nie potrafi pan właściwie zainstalować drzwi wejściowych do urzędu przy podjeździe dla niepełnosprawnych Proszę spróbować je otworzyć będąc na wózku. Fajnie się robi zdjęcia z niepełnosprawnymi gdy potrzebny jest dobry PR. Łatwo wygłasza się piękne mowy, gorzej z ich wykonaniem.
Zelich
Zelich 21.07.2021, 08:04
Leszek .Burmistrz już zdecydował będziecie wciśnięci w budynek przy ulicy Obrońców Warszawy ,bez terenu zielonego ,bez parkingu jakos na tych wózkach dojedziecie ,przecież sa chodniki ładne.
Pozdrawiam.
Tomasz
Tomasz 20.07.2021, 21:32
Panie Leszku po pierwsze burmistrz nie obiecał z środków norweskich wszystko i wszystkim a jasno sprecyzowany cel czyli budowa na Ul. Obrońców Warszawy nowego WTZ, co do uwag na temat wejścia dla niepełnosprawnych dobra uwaga lecz proszę powiedzieć to radnym który niestety blokują obecnego burmistrza a niestety chcąc czy nie chcąc taką zmianę pojazdu i drzwi w urzędzie miasta nie może podjąć samodzielnie.
Jan
Jan 21.07.2021, 14:26
No tak jak zwykle ,kiedy trzeba zalożyć klimatyzację w gabinecie to Pan Burmistrz sie nie pyta radnych, ale zeby dostosowac wejscie dla niepelnosprawnych to ich wina.Proszę pokazać w dokumentacji na temat funduszy norweskich zapis o zabezpieczeniu lokalu dla WTZ.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.07.2021, 20:45
Chyba jednak NIE TEN burmistrz sprzedawał te działki. W ostatnich latach zostały pozyskane w większości (lecz prawda, ze nie wszystkie) na zasadzie odkupu od innych właścicieli - jak np. działka z blokiem przy ul. Drzymały czy przy Czarnej Drodze.
Poza tym obszar ZA ulicą Dorsza oraz prawa strona Zamkowej od ul. Słonecznej to już gmina Złotów a nie miasto.
Złotowianin
Złotowianin 20.07.2021, 17:41
A gdzie na Obrońców Warszawy miałby powstać ten reprezentacyjny ośrodek, bo jakoś mi tam mało miejsca?
to nie nadaje sie na WTZ
to nie nadaje sie na WTZ 20.07.2021, 17:47
w budynku starym-mieszkalnym ,nr 21 czy 23 blisko kościoła R.
usuńcie się od rzadzenia
usuńcie się od rzadzenia 20.07.2021, 16:47
Z Funduszy Norweskich,całą kwotę powinno zainwestować sie w dużą inwestycję za całą sumę.
Nigdy nie rozmienia się na drobne dużej sumy.
Leśnik nie zna się na inwestycjach ani jego zastępca ani z Rady Miasta nie słychac mądrych rozwiązac dlatego miasto Złotów tak cierpi.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.07.2021, 15:55
Tereny "Za rzeką" są terenem gminnym więc niech gmina zatroszczy się o miejsce dla dzieci w szkole.
Jan
Jan 20.07.2021, 20:47
Bzdura. Wpisz sobie w Google Maps "Złotów" to Ci pokaże granice miasta.
Nie inaczej
Nie inaczej 21.07.2021, 22:05
Za ul. Dorsza to teren Gminy Złotów.
Rodzic
Rodzic 20.07.2021, 15:32
Jaka jest gwarancja, że za 5, 10 lat dzieci będzie na tyle dużo , że skrzydło, które zajmuje WTZ będzie nadal potrzebne? WTZ użytkowało ten obiekt przez 15 lat samodzielnie go remontując.
no i
no i 21.07.2021, 13:54
Ale go mieli za darmo
Mieszkaniec osiedla Za Rzeką
Mieszkaniec osiedla Za Rzeką 20.07.2021, 15:59
Nie ma żadnej gwarancji. Buduje się teraz sporo mieszkań przy 8 Marca - do takich mieszkań raczej wprowadzają się rodziny z dziećmi, buduje się osiedle "pod gruszą", buduje się na dawnym PGRze, buduje się przed ogródkami działkowymi na Leśnej. Więc jeszcze sporo dzieci przybędzie.
Ja się wprowadzałem na to osiedle 1986 roku. Wtedy tam masowo powstawały domy. Wówczas szkoła "pękała w szwach" (dzieci uczyły się do 17-tej!), a to skrzydło należało do szkoły! Sam tam remontowałem w ramach pomocy szkole salę lekcyjną dla moich dzieci!
Wiec uważam, ze Burmistrz podjął słuszną decyzję - skrzydło MUSI WRÓCIĆ do szkoły!
Gość
Gość 20.07.2021, 18:32
Rodzice osób niepełnosprawnych sami remontowali skrzydło im powierzone. Sami starali się o środki na remont instalacji elektrycznej,malowanie ścian, latami starali się o środki na zakup windy itp. Widocznie kiepsko pan remontował skoro wszystko się sypało.
Do Gościa
Do Gościa 21.07.2021, 13:55
no a teraz dostaniecie nowy budynek, więc chyba lepiej co nie?
Autor
Autor 20.07.2021, 20:49
Nic się nie sypało - obiekt ZABRANO bez naszej zgody, niwecząc naszą pracę i zainwestowane w wyposażenie środki. Zaledwie pół roku później!
Gość
Gość 20.07.2021, 17:15
Po sposobie wypowiedzi rozumiem, że wszystkich członków rodziny ma Pan/Pani zdrowych i , że placówka tego typu jest w Pańskiej ocenie zbędna.
Autor
Autor 20.07.2021, 20:51
Proszę wskazać w mojej wypowiedzi, gdzie napisałem, ze placówka jest zbędna! Nic takiego nie twierdzę - stoję na stanowisku, że obiekt powinien wrócić do szkoły a placówka przeniesiona! Dlaczego moje wnuki mają się uczyć do 18-tej?!
ruszcie się mazgaje
ruszcie się mazgaje 20.07.2021, 17:01
Mówisz,że buduje sie duzo mieszkań ale nie komunalnych,czy socjalnych.Ludzi z placu Paderewskiego trzeba przeprowadzić w spokojne miejsce a WSZYSTKIE MIESZKANIA Z OKNAMI NA PLAC PADEREWSKIEGO ,PRZEZNACZYĆ NA WYNAJEM NA BIURA LUB ARCHIWA.
Brakuje UCHWAŁY Rady Miasta aby p.Muzioł S. z p.Bobkiem zrobili przeprowadzki mieszkańców,nie będzie narzekań na hałasy.
Na pl.Pader.musza być restauracje,bary,Lodziarnie,Pijalnie-po to jest Centrum Miasta.
czas rozpocząć
czas rozpocząć 20.07.2021, 17:53
Mieszkania w Złotowie mogą powstac za darmo z Rządowego"Budżetowe bloki z programu Mieszkanie plus" -zaprojektuja wam Słynni architekci,pracowni KURYŁOWICZ & ASSOCIATES " z Katowic(dzielnica Szopienice).
ona
ona 20.07.2021, 14:20
Do tego czasu gdzie Uczestnicy mają uczęszczać na zajęcia? 2 lata pewnie najmniej zajmie budowa dostosowanego do Ich potrzeb budynku . Tu dopiero zainteresowanie się ich obecną lokalizacją nastąpiło kiedy wszystko zostało przez Nich i inne pomocne organizacje i osoby wyremontowane.
Śmieszne ,że tak potrzebującym osobom chce to burmistrz razem z panią dyrektor 2 odebrać.
obr.W-wy nie jest odpowiednie dla WTZ
obr.W-wy nie jest odpowiednie dla WTZ 20.07.2021, 16:53
Najlepsza lokalizacja byłaby -pół plebani Rocha dla WTZ.
Na Obrońców W-wy za ciasno,za wąskie chodniki jak wszyscy naraz będą wyjeżdżać na jakąś imprezę,pokazy...
uczeń w latach 60-tych
uczeń w latach 60-tych 20.07.2021, 16:02
Zimą kupiłem farby z innymi rodzicami, wymalowaliśmy całą salę, kupiliśmy pomoce i... zabrali to szkrzydło szkole. Więc nie ma żalu, ze teraz się odwróci!
Marta
Marta 2 dni temu, 22:52
Bo Pan kiedys malowal to teraz niech osoby z niepelnosprawnoscia cierpia.. Postawa godna nasladowania.. 🤦‍♀️
Gość
Gość 20.07.2021, 18:34
W latach 60 nie było tego budynku szanowny panie
Ten uczeń
Ten uczeń 20.07.2021, 20:54
Czytać ze zrozumieniem! Podpis to tylko podpis! W latach 60-tych byłem uczniem tej szkoły - remontowałem dla moich dzieci a nie dla siebie!

Pozostałe