Rozmowa starosty z wójtem Tarnówki

  • 15.07.2021, 14:08
  • Janusz Justyna
Rozmowa starosty z wójtem Tarnówki
Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu - to jeden z priorytetów samorządowej pracy na każdym szczeblu, stąd tak wiele rozmów w terenie dotyczy właśnie infrastruktury drogowej. Tym lepiej, jeśli toczą się one w atmosferze współpracy i wzajemnego zrozumienia.

 

Tak właśnie było dziś w Tarnówce, gdzie radny Rady Gminy Tarnówka Jan Zając, w obecności i przy wsparciu wójta Jacka Mościckiego, przekazał staroście Ryszard Goławski petycję zawierającą dwa wnioski. Pierwszy z nich dotyczy wykonania przebudowy drogi nr 1042P na niespełna 3,5 km odcinku z Tarnówki do Węgierc. Drugi jest związany z problematycznym skrzyżowaniem (o ograniczonej widoczności), jakie znajduje się w Węgiercach. Autorzy petycji proponują, aby w tym miejscu wykonane zostało rondo, które uczyni to skrzyżowanie czytelnym dla kierowców, zwłaszcza tych spoza powiatu, i zminimalizuje liczbę sytuacji niebezpiecznych, do których co jakiś czas dochodzi.

W trakcie spotkania radny Zając przedstawił szereg argumentów przemawiających za realizacją petycji. Zwracając uwagę szczególnie na ważny aspekt poprawy bezpieczeństwa, poparł je wójt Mościcki.

Starosta petycję przyjął, zostanie jej nadany urzędowy bieg.

Starostwo Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe