Co w lesie huczy?

  • 15.07.2021, 08:41 (aktualizacja 16.07.2021, 23:47)
  • Janusz Justyna
Co w lesie huczy?

Na ścianie budynku tuż przy jastrowskim Nadleśnictwie,  w porozumieniu ze wspólnotą mieszkaniową Magnolia, powstał ogromny mural. Mural ma w sobie treści związane z lasem, komponuje się z otoczeniem i jest naprawdę piękny. Koszt pokryło Nadleśnictwo Jastrowie, wykonawcą był Łukasz Towalewski z Piły.

Gratulujemy pomysłu i jesteśmy ciekawi - Co w lesie huczy!

iej, foto: Łukasz Opioła

Info z Nadleśnictwa Złotów:

 

Na ścianie budynku wspólnoty mieszkaniowej sąsiadującej z nadleśnictwem został namalowany realistyczny mural przedstawiający sowę.

To włochatka, niewielka sowa zamieszkująca jastrowskie lasy.

Włochatki występują również w złotowskich lasach. Fakt ten cieszy tym bardziej, że do niedawna gatunek uważany był za bardzo rzadki.

Wraz z końcem ubiegłego roku zostało zawarte specjalne porozumienie pomiędzy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Lasy Państwowe a Regionalnymi Dyrekcjami Ochrony Środowiska w Poznaniu i Szczecinie. Porozumienie określa działania ochronne, dzięki którym ten ciekawy gatunek przez kolejne dekady będzie nieodłącznym elementem leśnego ekosystemu

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe