Olimpijczyk z gminy Jastrowie

  • 09.07.2021, 22:00 (aktualizacja 09.07.2021, 22:03)
  • Janusz Justyna
Olimpijczyk z gminy Jastrowie
Mamy zaszczyt poinformować, że wśród powołanych do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej znalazł się kanadyjkarz AZS AWF Gorzów, były mieszkaniec naszej gminy - Wiktor Głazunow.

 

Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie, którego celem jest walka o medal olimpijski w Tokio. Wiktor był mieszkańcem naszej gminy, uczęszczał do Publicznej Szkoły im. por. Tadeusza Janeczko w Sypniewie (wówczas Zespół Szkół Samorządowych w Sypniewie).

Na olimpiadzie będzie reprezentował Polskę w kanadyjkowej dwójce C-2 na dystansie 1000 metrów.

Jesteśmy dumni, że były mieszkaniec naszej gminy i uczeń naszej szkoły otrzymał nominację do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020.

Wiktor wraz ze swoim trenerem po raz ostatni odwiedził mury swojej – naszej szkoły w maju 2012 roku. Opowiadał wówczas, zgromadzonym uczniom, jak wiele można osiągnąć dzięki walce z własnymi słabościami, ciężkiej pracy i woli walki. Pokazał zdobyte medale oraz zdjęcia z krajów, które już wtedy odwiedził podczas zawodów. Dziś lista tych odwiedzonych miejsc jest jeszcze dłuższa, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które przywoła wiele wspomnień i wzruszeń.

Gratulujemy Wiktorowi uzyskanej kwalifikacji olimpijskiej, co już jest ogromnym sukcesem!

Wiktor! Życzymy Ci powodzenia na igrzyskach w Tokio, abyś dalej osiągał satysfakcjonujące rezultaty. Dziękujemy, że dzięki Tobie będziemy mogli przeżywać wspólnie te wspaniałe chwile.  

Zachęcamy do obejrzenia filmiku: https://fb.watch/v/LHT_QomC/ oraz śledzenia strony poświęconej sportowym poczynaniom Wiktora Głazunowa - Reprezentanta Polski w Kanadyjkach: https://www.facebook.com/wiktorglazunow

 

UGiM Jastrowie

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe