Tam gdzie PGR....

  • 11.06.2021, 16:06 (aktualizacja 11.06.2021, 16:22)
  • iej
Tam gdzie PGR....
Na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu ukazał się "Wykaz wniosków pozytywnie rozpatrzonych w ramach naboru na środki dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej".

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński uprzejmie informuje, że dziś, tj. 11.06.2021 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Oto wykaz pozytywnie rozpatrzonych wniosków z naszego powiatu:

Gm. Lipka: Inwestycja dotyczy modernizacji istniejącej stacji uzdatniania wody wraz z infrastrukturą wodociągową w m. Debrzno Wieś, obręb Debrzno Wieś PGR Scholastykowo. Stacja Uzdatniania Wody wraz z infrastrukturą wodociągowa pochodząca z lat 70-tych ubiegłego wieku, od momentu wybudowania nie była modernizowana. W związku z powyższym konieczna jest modernizacja która poprawi jakość, oraz ustabilizuje ciśnienie dostarczanej wody - dofinansowanie 750 tys. zł (szacowany koszt 2 mln zł)

Gm. Zakrzewo: Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej położonej w Kujankach stanowiących integralną część miejscowości Kujan - obręb ewidencyjny Kujan. W ramach zadania na odcinku 0,245 km zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi z kostki betonowej, powstaną miejsca postojowe o nawierzchni z płyt ażurowych oraz zostanie wykonane oświetlenie tej części drogi. Nawierzchnia drogi, miejsc postojowych i zjazdów zostanie wykonana z uwzględnieniem szybkiego odprowadzenia wody opadowej przy pomocy spadków podłużnych i poprzecznych. 0 kwota dofinansowania 500 tys. zł (szacowany koszt 650 tys. zł)

Gm. Tarnówka: Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi w miejscowości Bartoszkowo ma odcinku 194 m z oświetleniem ulicznym oraz budowę placu zabaw. W ramach projektowanej przebudowy drogi założono wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej o szerokości 4,00 m . - dofinansowanie 300 tys. zł, (szacowany koszt - 400 tys. zł).

iej

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anka
Anka 12.06.2021, 10:57
A w gminie Złotów to PGR- ów nie było ?

Pozostałe