Znakowanie rowerów wiberoo.pl

  • 09.06.2021, 12:03 (aktualizacja 09.06.2021, 15:27)
  • iej
Znakowanie rowerów wiberoo.pl
Od 1 czerwca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie ruszyła usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, który umożliwi mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę wiberoo.pl. Usługa ta stanowi część projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń - rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji

 

Okres od kwietnia do października to czas kiedy na naszych ścieżkach rowerowych, chodnikach i drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, dojazd do pracy czy przyjemna forma aktywności fizycznej. Jednakże należy pamiętać o tym, aby w trosce o bezpieczeństwo własne zadbać o swój rower. Ważne, aby znajdował się on we właściwym stanie technicznym, posiadał wymagane oświetlenie. Kończąc korzystanie z roweru należy pamiętać, aby go właściwie zabezpieczyć. Sprawą oczywistą jest wykorzystanie do tego przeznaczonej dla rowerów blokady. Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą naszego roweru jest jego oznakowanie.

W tym celu od 1 czerwca 2021 roku ruszyła usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiając właścicelowi roweru swobodny dostęp do danych w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.

By zarejestrować i oznakować rower potrzebne będą :

- dowód własności roweru

- pesel właściciela

- dane kontaktowe telefon / e-mail do właściciela

Pozostałe niezbędne do zarejestrowania i oznakowania roweru czynności wykonają funkcjonariusze odpowiedzialni za znakowanie.

 

Terminy i miejsce znakowania rowerów :

Złotów – przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Złotowie

15 czerwca 2021r godzina 10:00 – 14:00

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rowerzystka
Rowerzystka 09.06.2021, 14:30
Znowu znakowanie rowerów dla bezrobotnych. Masakra!!! Czy nie można tego zaplanować na sobotę, albo po południu po pracy.

Pozostałe